Van Zanen: meeste evenementen Den Haag gaan door ondanks NAVO-top
DEN HAAG (ANP) - De meeste evenementen in Den Haag gaan door ondanks de NAVO-top. De gemeente heeft er rekening mee gehouden dat beperkte politie-inzet mogelijk is door de top, verzekert burgemeester Jan van Zanen vrijdag. "Veteranendag gaat door, maar zonder defilé, en ook Vlaggetjesdag gaat wat ons betreft door, al moet hier ook met de beperkte inzet van de politie rekening worden gehouden."
Voor de NAVO-top in juni volgend jaar zet de politie 27.000 medewerkers in, "de grootste veiligheidsoperatie uit de geschiedenis", zei nationaal commandant Willem Woelders vrijdag. Dat zou dus gevolgen hebben voor de politiecapaciteit bij andere evenementen rond dezelfde tijd. Politievakbond ACP wees erop dat daardoor veel evenementen niet kunnen doorgaan.
Ook bij demonstraties is politie-inzet nodig. Van Zanen benadrukt dat er ruimte blijft om actie te voeren. "Demonstreren is een grondrecht en een groot goed, ook tijdens de top." Hij zegt wel dat de NAVO-top een enorme logistieke- en veiligheidsoperatie is. "De gemeente Den Haag zorgt voor de veiligheid van omwonenden en de openbare orde. We willen de stad bereikbaar houden en roepen de (rijks)ambtenaren en grote werkgevers op om in de week van de NAVO-top waar mogelijk thuis te werken."
'Uitdaging'
Rotterdam liet bij de publicatie van de evenementenkalender al weten dat de NAVO-top leidde tot een "flinke uitdaging". Wel zouden bijna alle evenementen toch een plek hebben gekregen.
Amsterdam gaat ook een druk evenementenjaar tegemoet in 2025. Zo staat er op 21 juni een groot feest op de ring A10 op het programma. Organisatoren werd afgeraden om onder meer tijdens de NAVO-top nog een evenement aan te melden. Er zou dan een grotere kans zijn dat dit niet kan doorgaan. Of de grote politie-inzet in Den Haag invloed gaat hebben op evenementen in Amsterdam, kon een woordvoerder van de gemeente vrijdag nog niet zeggen.
Meer uit Binnenland
WOERDEN (ANP) - Loodgieters, dakdekkers en rioolservicebedrijven krijgen het de komende dagen extra druk nu de temperaturen weer gaan oplopen. Techniek Nederland verwacht dat de dooi tot veel problemen met dakgoten, waterleidingen en rioleringen zal leiden. "In veel gevallen wordt de schade door vorst en sneeuw pas zichtbaar wanneer het gaat dooien", zegt een woordvoerder. "Zonder tijdige controle kan dit leiden tot lekkages, waterschade en hoge herstelkosten."
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden hebben de werkgevers in de jeugdzorg een ultimatum gestuurd. Die moeten voor maandag 19 januari ingaan op de cao-eisen, anders komen er acties.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Machiavelliprijs 2025 is toegekend aan Het Sinterklaasjournaal. Dat heeft het bestuur van Stichting Machiavelli maandag bekendgemaakt. De prijs wordt jaarlijks toegekend voor een opmerkelijke prestatie op het gebied van publieke communicatie.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - De code oranje vanwege ijzel blijft maandag voor Groningen en Drenthe van kracht tot 11.00 uur. Het KNMI heeft de waarschuwing voor die provincies iets verlengd.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Op de A59 is maandagochtend een strooiwagen gekanteld, meldt Rijkswaterstaat. Het ongeval gebeurde op de verbindingsweg naar de A2 richting Utrecht. De strooiwagen stond rond 06.25 uur weer overeind, maar de weg moet eerst gestrooid worden voordat die vrijgegeven kan worden. Verkeer vanuit Waalwijk volgt een omleiding.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiënten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.
12 uur geledenCREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
12 uur geleden