Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Zanen: meeste evenementen Den Haag gaan door ondanks NAVO-top

Van Zanen: meeste evenementen Den Haag gaan door ondanks NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - De meeste evenementen in Den Haag gaan door ondanks de NAVO-top. De gemeente heeft er rekening mee gehouden dat beperkte politie-inzet mogelijk is door de top, verzekert burgemeester Jan van Zanen vrijdag. "Veteranendag gaat door, maar zonder defilé, en ook Vlaggetjesdag gaat wat ons betreft door, al moet hier ook met de beperkte inzet van de politie rekening worden gehouden."

Voor de NAVO-top in juni volgend jaar zet de politie 27.000 medewerkers in, "de grootste veiligheidsoperatie uit de geschiedenis", zei nationaal commandant Willem Woelders vrijdag. Dat zou dus gevolgen hebben voor de politiecapaciteit bij andere evenementen rond dezelfde tijd. Politievakbond ACP wees erop dat daardoor veel evenementen niet kunnen doorgaan.

Ook bij demonstraties is politie-inzet nodig. Van Zanen benadrukt dat er ruimte blijft om actie te voeren. "Demonstreren is een grondrecht en een groot goed, ook tijdens de top." Hij zegt wel dat de NAVO-top een enorme logistieke- en veiligheidsoperatie is. "De gemeente Den Haag zorgt voor de veiligheid van omwonenden en de openbare orde. We willen de stad bereikbaar houden en roepen de (rijks)ambtenaren en grote werkgevers op om in de week van de NAVO-top waar mogelijk thuis te werken."

'Uitdaging'

Rotterdam liet bij de publicatie van de evenementenkalender al weten dat de NAVO-top leidde tot een "flinke uitdaging". Wel zouden bijna alle evenementen toch een plek hebben gekregen.

Amsterdam gaat ook een druk evenementenjaar tegemoet in 2025. Zo staat er op 21 juni een groot feest op de ring A10 op het programma. Organisatoren werd afgeraden om onder meer tijdens de NAVO-top nog een evenement aan te melden. Er zou dan een grotere kans zijn dat dit niet kan doorgaan. Of de grote politie-inzet in Den Haag invloed gaat hebben op evenementen in Amsterdam, kon een woordvoerder van de gemeente vrijdag nog niet zeggen.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Wijdemeren vaardigt noodbevel uit voor Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.

17 minuten geleden
Brand bij noodopvanglocatie Loosdrecht tijdens azc-demonstratie

LOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Halsema voorzitter stedennetwerk voor democratische waarden

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is dinsdag gekozen tot de eerste internationale voorzitter van The Pact of Free Cities, meldt de gemeente in een verklaring. De in 2019 opgerichte organisatie komt op voor democratische waarden en zet zich af tegen nationaal-populisme. Wereldwijd hebben tientallen steden zich aangesloten.

3 uur geleden
Kerken erkennen leed van afstandsmoeders, maar geen excuses

BAARN (ANP) - Dat ongetrouwde vrouwen vroeger afstand moesten doen van hun pasgeboren kinderen was "een ingrijpende en pijnlijke gebeurtenis". Het Interkerkelijk Contact in Overheidszaken (CIO), een samenwerkingsverband van ongeveer dertig kerkgenootschappen, laat dinsdag weten dat de kerken het leed erkennen. Excuses worden niet aangeboden.

4 uur geleden
Twee Duitse militairen van NAVO-basis Brunssum belaagd en verwond

BRUNSSUM (ANP) - Twee Duitse militairen van het NAVO-hoofdkwartier in Brunssum zijn in die gemeente door onbekenden belaagd. Een van hen raakte daarbij lichtgewond, meldt de politie. De politie onderzoekt het incident. De daders waren volgens persbureau dpa gemaskerd en riepen leuzen tegen de NAVO. Wanneer en waar het precies is gebeurd, is niet bekendgemaakt.

4 uur geleden
NS: neem alternatief vervoer naar drie Harry Styles-concerten

AMSTERDAM (ANP) - De NS raadt bezoekers van Harry Styles-concerten op woensdag 20 mei, vrijdag 22 mei en zaterdag 23 mei aan "alternatief vervoer" te nemen. Tijdens de concerten in de Johan Cruijff ArenA rijden er door werkzaamheden minder treinen van en naar station Amsterdam Bijlmer ArenA.

5 uur geleden
RIVM: opvarenden eerste Hondiusvlucht testen negatief op virus

BILTHOVEN (ANP) - Alle opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius die op de eerste repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) op basis van monsters die bij aankomst zijn afgenomen.

6 uur geleden