Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Zanen: meeste evenementen Den Haag gaan door ondanks NAVO-top

Van Zanen: meeste evenementen Den Haag gaan door ondanks NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - De meeste evenementen in Den Haag gaan door ondanks de NAVO-top. De gemeente heeft er rekening mee gehouden dat beperkte politie-inzet mogelijk is door de top, verzekert burgemeester Jan van Zanen vrijdag. "Veteranendag gaat door, maar zonder defilé, en ook Vlaggetjesdag gaat wat ons betreft door, al moet hier ook met de beperkte inzet van de politie rekening worden gehouden."

Voor de NAVO-top in juni volgend jaar zet de politie 27.000 medewerkers in, "de grootste veiligheidsoperatie uit de geschiedenis", zei nationaal commandant Willem Woelders vrijdag. Dat zou dus gevolgen hebben voor de politiecapaciteit bij andere evenementen rond dezelfde tijd. Politievakbond ACP wees erop dat daardoor veel evenementen niet kunnen doorgaan.

Ook bij demonstraties is politie-inzet nodig. Van Zanen benadrukt dat er ruimte blijft om actie te voeren. "Demonstreren is een grondrecht en een groot goed, ook tijdens de top." Hij zegt wel dat de NAVO-top een enorme logistieke- en veiligheidsoperatie is. "De gemeente Den Haag zorgt voor de veiligheid van omwonenden en de openbare orde. We willen de stad bereikbaar houden en roepen de (rijks)ambtenaren en grote werkgevers op om in de week van de NAVO-top waar mogelijk thuis te werken."

'Uitdaging'

Rotterdam liet bij de publicatie van de evenementenkalender al weten dat de NAVO-top leidde tot een "flinke uitdaging". Wel zouden bijna alle evenementen toch een plek hebben gekregen.

Amsterdam gaat ook een druk evenementenjaar tegemoet in 2025. Zo staat er op 21 juni een groot feest op de ring A10 op het programma. Organisatoren werd afgeraden om onder meer tijdens de NAVO-top nog een evenement aan te melden. Er zou dan een grotere kans zijn dat dit niet kan doorgaan. Of de grote politie-inzet in Den Haag invloed gaat hebben op evenementen in Amsterdam, kon een woordvoerder van de gemeente vrijdag nog niet zeggen.

Meer uit Binnenland

Veel rook bij brand in Westelijk Havengebied Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In het Westelijk Havengebied in Amsterdam woedt in de nacht van vrijdag op zaterdag een brand. Het zou gaan om het terrein van een recyclingbedrijf op de Kwadrantweg.

2 uur geleden
Opvarenden Hondius in Nederland zes weken in thuisquarantaine

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.

11 uur geleden
LAKS ontvangt 26.000 klachten op eerste dag eindexamens

UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.

12 uur geleden
Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland een wolf gezien

DEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.

15 uur geleden
Peter Gillis in hoger beroep tegen vonnis in belastingfraudezaak

DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.

17 uur geleden
Van den Brink wil stoppen met controles aan de grens

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

17 uur geleden
Hantavirus 'totaal niet te vergelijken' met corona, zegt Jetten

DEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.

18 uur geleden