Van Zanen: meeste evenementen Den Haag gaan door ondanks NAVO-top
DEN HAAG (ANP) - De meeste evenementen in Den Haag gaan door ondanks de NAVO-top. De gemeente heeft er rekening mee gehouden dat beperkte politie-inzet mogelijk is door de top, verzekert burgemeester Jan van Zanen vrijdag. "Veteranendag gaat door, maar zonder defilé, en ook Vlaggetjesdag gaat wat ons betreft door, al moet hier ook met de beperkte inzet van de politie rekening worden gehouden."
Voor de NAVO-top in juni volgend jaar zet de politie 27.000 medewerkers in, "de grootste veiligheidsoperatie uit de geschiedenis", zei nationaal commandant Willem Woelders vrijdag. Dat zou dus gevolgen hebben voor de politiecapaciteit bij andere evenementen rond dezelfde tijd. Politievakbond ACP wees erop dat daardoor veel evenementen niet kunnen doorgaan.
Ook bij demonstraties is politie-inzet nodig. Van Zanen benadrukt dat er ruimte blijft om actie te voeren. "Demonstreren is een grondrecht en een groot goed, ook tijdens de top." Hij zegt wel dat de NAVO-top een enorme logistieke- en veiligheidsoperatie is. "De gemeente Den Haag zorgt voor de veiligheid van omwonenden en de openbare orde. We willen de stad bereikbaar houden en roepen de (rijks)ambtenaren en grote werkgevers op om in de week van de NAVO-top waar mogelijk thuis te werken."
'Uitdaging'
Rotterdam liet bij de publicatie van de evenementenkalender al weten dat de NAVO-top leidde tot een "flinke uitdaging". Wel zouden bijna alle evenementen toch een plek hebben gekregen.
Amsterdam gaat ook een druk evenementenjaar tegemoet in 2025. Zo staat er op 21 juni een groot feest op de ring A10 op het programma. Organisatoren werd afgeraden om onder meer tijdens de NAVO-top nog een evenement aan te melden. Er zou dan een grotere kans zijn dat dit niet kan doorgaan. Of de grote politie-inzet in Den Haag invloed gaat hebben op evenementen in Amsterdam, kon een woordvoerder van de gemeente vrijdag nog niet zeggen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
18 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
20 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
1 dag geleden