Van Wonderen voelt duidelijke klik met sc Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Kees van Wonderen voelt een duidelijke klik met sc Heerenveen, de club waar hij onlangs aan de slag is gegaan als hoofdtrainer. Dat zei de 53-jarige trainer bij zijn presentatie in Friesland.
"Ik heb vroegtijdig aangegeven dat ik toe was aan een nieuwe uitdaging bij een club waar ik aan een elftal kan bouwen en waarbij ik net even wat meer mogelijkheden heb dan bij Go Ahead Eagles", aldus Van Wonderen, die erin slaagde Go Ahead in de Eredivisie te houden.
"Voor mij was het ook belangrijk dat het een club was die organisatorisch op orde is en duidelijk weet waar die naartoe wil. De match bij Heerenveen was meteen duidelijk. Toen ik hier laatst speelde met Go Ahead zag ik al een spandoek hangen met 'Welkom Kees', dus ik kreeg gelijk een vertrouwd gevoel."
Afstand
Van Wonderen is al voorzichtig aan het werk gegaan in het Abe Lenstra Stadion, terwijl zijn spelers nog vrijaf hebben. "Ik ben al een beetje begonnen en heb de meeste spelers al gesproken, om te kijken hoe ze naar zichzelf en naar de club kijken. Maar ze moeten nu even afstand nemen van het voetbal, dat ga ik ook nog even doen", aldus de trainer.
"Ik hoop een strijdbaar en attractief elftal op het veld te zetten dat realistisch is. Heerenveen kennen we als club met vaak 4-3-3 en een avontuurlijke speelstijl, maar je moet kunnen variëren in het huidige voetbal."
Heerenveen begint de voorbereiding rond 24 juni. De internationals sluiten later aan.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
9 uur geleden