Van Wonderen voelt duidelijke klik met sc Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Kees van Wonderen voelt een duidelijke klik met sc Heerenveen, de club waar hij onlangs aan de slag is gegaan als hoofdtrainer. Dat zei de 53-jarige trainer bij zijn presentatie in Friesland.
"Ik heb vroegtijdig aangegeven dat ik toe was aan een nieuwe uitdaging bij een club waar ik aan een elftal kan bouwen en waarbij ik net even wat meer mogelijkheden heb dan bij Go Ahead Eagles", aldus Van Wonderen, die erin slaagde Go Ahead in de Eredivisie te houden.
"Voor mij was het ook belangrijk dat het een club was die organisatorisch op orde is en duidelijk weet waar die naartoe wil. De match bij Heerenveen was meteen duidelijk. Toen ik hier laatst speelde met Go Ahead zag ik al een spandoek hangen met 'Welkom Kees', dus ik kreeg gelijk een vertrouwd gevoel."
Afstand
Van Wonderen is al voorzichtig aan het werk gegaan in het Abe Lenstra Stadion, terwijl zijn spelers nog vrijaf hebben. "Ik ben al een beetje begonnen en heb de meeste spelers al gesproken, om te kijken hoe ze naar zichzelf en naar de club kijken. Maar ze moeten nu even afstand nemen van het voetbal, dat ga ik ook nog even doen", aldus de trainer.
"Ik hoop een strijdbaar en attractief elftal op het veld te zetten dat realistisch is. Heerenveen kennen we als club met vaak 4-3-3 en een avontuurlijke speelstijl, maar je moet kunnen variëren in het huidige voetbal."
Heerenveen begint de voorbereiding rond 24 juni. De internationals sluiten later aan.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - De Poolse scheidsrechter Szymon Marciniak heeft de leiding over de tweede wedstrijd in de Nations League van het Nederlands elftal tegen Servië. Het duel staat zondag om 18.00 uur in Belgrado op het programma.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is vrijdag begonnen aan de voorbereiding op de uitwedstrijd van zondag tegen Servië in de Nations League. Een dag na het gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA tegen Duitsland (1-1) verschenen op het trainingsveld in Zeist alleen de spelers die als invaller of helemaal niet in actie kwamen.
2 uur geledenFRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Bondscoach Jürgen Klopp van Duitsland heeft Florian Wirtz en Jonathan Burkardt overgeheveld van zijn tweede selectie naar zijn spelersgroep voor de tweede wedstrijd in de Nations League tegen Griekenland op zondag. De twee vervangen Jamal Musiala en Kai Havertz, die bij het duel met Oranje op donderdag (1-1) geblesseerd raakten.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft Joshua Zirkzee opgeroepen als vervanger voor de geblesseerde Brian Brobbey. Dat maakte de KNVB een dag na het gelijkspel van Oranje in Amsterdam tegen Duitsland (1-1) bekend. Zirkzee meldt zich vrijdagavond in Zeist bij de selectie.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Ook de bestuursvoorzitters van de hoogste voetbalcompetities in Duitsland, Spanje, Italië en Engeland hebben scherpe kritiek geuit op de FIFA en voorzitter Gianni Infantino. De Zwitser kwam in opspraak door het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden.
5 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - De laatste wedstrijd van Lionel Messi voor Argentinië is binnen twee uur uitverkocht. Er waren 80.000 kaartjes beschikbaar voor het vriendschappelijke duel op 6 oktober met Benin in het Estadio Monumental in Buenos Aires.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Bernard Schuiteman aangesteld als nieuwe technisch directeur. De 52-jarige oud-speler komt over van RKC Waalwijk, waar hij nu dezelfde functie vervult. Hij begint op 1 december met zijn werkzaamheden bij de club uit Arnhem.
6 uur geleden