Van Wonderen vanaf volgend seizoen hoofdtrainer sc Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Kees van Wonderen wordt de nieuwe trainer van sc Heerenveen. De huidige coach van Go Ahead Eagles tekent een contract voor twee seizoenen bij de club uit Friesland.
De 53-jarige Van Wonderen is bezig aan zijn tweede seizoen bij Go Ahead Eagles. Hij maakte eind vorig jaar al bekend dat hij komende zomer vertrekt bij de club uit Deventer. Onder leiding van Van Wonderen keerde Go Ahead vorig jaar als nummer 2 van de Keuken Kampioen Divisie terug in de Eredivisie.
Heerenveen was op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer na het ontslag eind januari van Johnny Jansen. Interim-trainer Ole Tobiasen maakt het seizoen af bij de huidige nummer 11 van de Eredivisie.
"Ik ben uiteraard ontzettend blij dat ik de nieuwe hoofdtrainer van Heerenveen word", aldus Van Wonderen in een persbericht. "Ik heb een heel goed gevoel bij de club, bij het plan en waarom ze voor mij kiezen. In februari hebben we voor het eerst met elkaar gesproken. Ik heb vanaf het begin gezegd dat ik op zoek ben naar een uitdaging en die uitdaging ligt er in Friesland zeker. Hier ga ik later graag uitgebreider op in. Nu ligt mijn focus nog volledig bij Go Ahead Eagles, waar ik twee jaar geleden aan een mooi avontuur ben gestart. Er is mij nu alles aan gelegen om het seizoen in Deventer eerst goed af te sluiten."
Ferry de Haan, technisch manager van Heerenveen, denkt dat zijn club onder leiding van de oud-voetballer van NEC, NAC Breda en Feyenoord weer mee kan strijden om deelname aan Europees voetbal. "Kees heeft een heel duidelijke voetbalvisie die aansluit bij hoe wij naar de voetbaltechnische toekomst van sc Heerenveen kijken", zegt hij. "Hij is een realistische trainer die bij Go Ahead heeft aangetoond met plezier en lef het maximale uit de ontwikkeling van spelers en het team te kunnen halen. Samen met ons heeft Kees de ambitie om stapsgewijs weer richting de plekken door te groeien die recht geven op deelname aan de play-offs voor Europees voetbal."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
5 uur geleden