Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Wonderen vanaf volgend seizoen hoofdtrainer sc Heerenveen

Van Wonderen vanaf volgend seizoen hoofdtrainer sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Kees van Wonderen wordt de nieuwe trainer van sc Heerenveen. De huidige coach van Go Ahead Eagles tekent een contract voor twee seizoenen bij de club uit Friesland.

De 53-jarige Van Wonderen is bezig aan zijn tweede seizoen bij Go Ahead Eagles. Hij maakte eind vorig jaar al bekend dat hij komende zomer vertrekt bij de club uit Deventer. Onder leiding van Van Wonderen keerde Go Ahead vorig jaar als nummer 2 van de Keuken Kampioen Divisie terug in de Eredivisie.

Heerenveen was op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer na het ontslag eind januari van Johnny Jansen. Interim-trainer Ole Tobiasen maakt het seizoen af bij de huidige nummer 11 van de Eredivisie.

"Ik ben uiteraard ontzettend blij dat ik de nieuwe hoofdtrainer van Heerenveen word", aldus Van Wonderen in een persbericht. "Ik heb een heel goed gevoel bij de club, bij het plan en waarom ze voor mij kiezen. In februari hebben we voor het eerst met elkaar gesproken. Ik heb vanaf het begin gezegd dat ik op zoek ben naar een uitdaging en die uitdaging ligt er in Friesland zeker. Hier ga ik later graag uitgebreider op in. Nu ligt mijn focus nog volledig bij Go Ahead Eagles, waar ik twee jaar geleden aan een mooi avontuur ben gestart. Er is mij nu alles aan gelegen om het seizoen in Deventer eerst goed af te sluiten."

Ferry de Haan, technisch manager van Heerenveen, denkt dat zijn club onder leiding van de oud-voetballer van NEC, NAC Breda en Feyenoord weer mee kan strijden om deelname aan Europees voetbal. "Kees heeft een heel duidelijke voetbalvisie die aansluit bij hoe wij naar de voetbaltechnische toekomst van sc Heerenveen kijken", zegt hij. "Hij is een realistische trainer die bij Go Ahead heeft aangetoond met plezier en lef het maximale uit de ontwikkeling van spelers en het team te kunnen halen. Samen met ons heeft Kees de ambitie om stapsgewijs weer richting de plekken door te groeien die recht geven op deelname aan de play-offs voor Europees voetbal."

Meer uit Voetbal

Real Madrid verslaat Real Oviedo en eindigt als tweede in La Liga

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).

14 uur geleden
Frankrijk zonder middenvelder Camavinga naar WK

PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.

16 uur geleden
Ancelotti blijft tot medio 2030 bondscoach van Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.

18 uur geleden
Doelman Scherpen wint Belgische beker met Union

BRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.

19 uur geleden
Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

21 uur geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

1 dag geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

1 dag geleden