Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Wolfswinkel noemt situatie van oude club Vitesse pijnlijk

Van Wolfswinkel noemt situatie van oude club Vitesse pijnlijk

ENSCHEDE (ANP) - Ricky van Wolfswinkel heeft te doen met zijn oude club Vitesse. De aanvaller van FC Twente noemt de huidige situatie van de Arnhemse voetbalclub "pijnlijk". "Het is pijnlijk om te zien dat het niet goed gaat. Het is heel erg zonde. Arnhem heeft gewoon een club nodig", aldus Van Wolfswinkel tegen ESPN na afloop van het door FC Twente verloren oefenduel met Udinese (0-1) in Enschede.

Vitesse verloor de proflicentie en mag komend seizoen geen betaald voetbal meer spelen. De club maakt donderdag de gang naar de rechter in de hoop de licentie alsnog terug te krijgen.

Van Wolfswinkel doorliep in Arnhem de jeugdopleiding en maakte er zijn debuut in het eerste elftal van Vitesse in het betaalde voetbal. "Er was altijd wel wat aan de hand bij Vitesse. Dat was al zo toen ik elf jaar oud was. Het is er nooit rustig", zei de spits van FC Twente. "Maar als je over langere tijd verkeerde keuzes maakt, kan het misgaan. Het is pijnlijk voor alle betrokkenen."

Van Wolfswinkel koestert mooie herinneringen aan Vitesse, met wie hij in 2017 de beker won. Hij maakte allebei de doelpunten in de finale tegen AZ die Vitesse in De Kuip met 2-0 won. "Het staat nog op mijn netvlies dat we de beker aan de fans van Vitesse mochten showen. Die hadden we voor heel Arnhem meegenomen uit Rotterdam", zei Van Wolfswinkel.

Meer uit Voetbal

Ajax bereikt akkoord met Jordi Cruijff als technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.

28 minuten geleden
Roefs, Geertruida en Brobbey spelen gelijk met Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.

3 uur geleden
AC Milan voorlopig koploper in Serie A na zege op Hellas Verona

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.

5 uur geleden
Liverpool-coach Slot zag opluchting bij Wirtz na eerste treffer

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.

10 uur geleden
FC Groningen bindt verdediger Blokzijl langer aan zich

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.

11 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië op Afrika Cup ten onder tegen Nigeria

FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.

21 uur geleden
Juventus boekt bij Pisa derde zege op rij en sluit aan bij top

PISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.

21 uur geleden