Van Wolfswinkel moet uit voorzorg weer aan de kant blijven
BASEL (ANP) - Spits Ricky van Wolfswinkel maakte vorige week zijn rentree bij de Zwitserse voetbalclub FC Basel na maanden afwezigheid, maar hij moet nu uit voorzorg weer een tijdje aan de kant blijven. Bij een controle in het ziekenhuis bleek dat een deel van zijn hersenen iets langzamer wordt doorbloed. Dit gebeurt op de plek waar vorig jaar bij Van Wolfswinkel een aneurysma werd aangetroffen, een uitstulping in een bloedvat van de hersenen. Hij mag wel blijven trainen, maar koppen en duels aangaan zijn voorlopig verboden. Over vier weken wordt Van Wolfswinkel opnieuw onderzocht.
De 31-jarige Woudenberger liep aan het begin van dit seizoen een hersenschudding op. Uit scans die toen werden gemaakt kwam ook naar voren dat Van Wolfswinkel een aneurysma had. Een operatie was daarom noodzakelijk.
In december mocht de tweevoudig international van Oranje weer voorzichtig beginnen met trainen, al moest hij fysiek contact en zeker koppen vermijden. Van Wolfswinkel kreeg onlangs van de medici toestemming om alles weer te doen. Als invaller vierde hij zaterdag in de gewonnen uitwedstrijd tegen FC Zürich (0-4) zijn rentree.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
10 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
17 uur geleden