Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Weel wil snel nieuwe EU-wet bestrijding onlinekinderporno

Van Weel wil snel nieuwe EU-wet bestrijding onlinekinderporno

BRUSSEL (ANP) - Justitieminister David van Weel wil dat er in de Europese Unie vaart wordt gemaakt met de aanpak van online-kinderporno. Het wetsvoorstel dat donderdag bij de ministers van Justitie op tafel lag, ging Nederland en negen andere lidstaten waaronder Duitsland, Oostenrijk, Tsjechië en Finland echter te ver. Van Weel hoopt dat er zo snel mogelijk een EU-voorstel komt dat wel voldoende steun kan krijgen.

Nederland en de negen andere landen hebben vooral moeite met een element uit het voorstel, het zogeheten detectiebevel, zei Van Weel. In hoeverre mogen opsporingsdiensten op grote schaal in versleutelde berichtendiensten zoeken naar afbeeldingen van kinderporno, verduidelijkte Van Weel. Het gaat bijvoorbeeld om berichtendiensten als WhatsApp, TikTok, Signal en Instagram. Het kabinet, maar ook de Tweede Kamer, maakt zich zorgen over de privacy. Volgens Van Weel was de privacy in het EU-wetsvoorstel onvoldoende beschermd.

Van Weel had liever gehad dat hij het voorstel had kunnen steunen omdat het hard nodig is om online-kindermisbruik tegen te gaan. "Wij hebben als Nederland geen goede naam op dit vlak. Veel van dat materiaal wordt in Nederland gehost op servers."

Slechte trend

Tijdens een bezoek bij de kinderporno-bestrijdingseenheid hoorde Van Weel dat door appgroepen de drempel voor mensen om kinderporno te gaan kijken lager is geworden en dat de productie van kinderporno omhoog is gegaan. "Aan twee kanten is er echt een slechte trend gaande. Dus we moeten daar wel wat aan doen."

De EU-ministers van Justitie praten al lang over het bestrijden van online-kinderporno, maar tot nu toe kon geen enkel voorstel op de steun van een meerderheid rekenen. Dat was donderdag ook het geval. De tien landen hadden het wetsvoorstel kunnen blokkeren. Besloten is het voorstel niet in stemming te brengen.

In het wetsvoorstel zouden internetbedrijven worden verplicht de autoriteiten te waarschuwen als kinderen op hun platforms seksueel worden misbruikt. Een op te richten EU-centrum moest de autoriteiten ondersteunen bij het reageren op meldingen van seksueel misbruik van kinderen.

Meer uit Politiek

Schoof: echo verleden laat ons overdenken wat herdenken betekent

AMSTERDAM (ANP) - Premier Dick Schoof zei tijdens zijn toespraak bij de herdenking op de Dam in Amsterdam dat het de echo uit het verleden is die mensen oproept om tachtig jaar na de bevrijding te blijven herdenken. "En te overdenken wat dit in het hier en nu voor ons betekent. In ons eigen leven. In onze eigen keuzes. In alle grote en kleine daden van menselijkheid", aldus Schoof. De premier houdt eens in de vijf jaar een toespraak bij de Nationale Dodenherdenking.

1 dag geleden
Tientallen mensen keren Schoof rug toe bij toespraak op Dam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben premier Dick Schoof de rug toegekeerd toen hij zijn toespraak hield tijdens de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam. Ook toen PVV'er en Tweede Kamervoorzitter Martin Bosma vlak daarna een krans legde draaiden zij zich om. Activist Frank van der Linde had hiertoe opgeroepen, omdat hij vindt dat de dodenherdenking niet gekaapt mag worden "door extreemrechts die medeplichtig is aan de genocide in Gaza".

1 dag geleden
Persoon schreeuwt na toespraak Schoof op Dam

AMSTERDAM (ANP) - Na de toespraak van premier Dick Schoof tijdens de Nationale Herdenking op de Dam riep iemand vanuit het publiek: "Schande, bloed aan je handen!" Dat hoorde een ANP-verslaggever. Ook daarna werd nog iets geroepen vanuit het publiek. Onduidelijk is wat.

1 dag geleden
Meer dan ton opgehaald voor Efteling-uitje azc-kinderen

SINT ANNAPAROCHIE (ANP) - Binnen enkele uren is meer dan 100.000 euro opgehaald om kinderen van een asielzoekerscentrum in Sint Annaparochie toch naar pretpark de Efteling te kunnen laten gaan. Vier crowdfundingacties op GoFundMe hadden even voor 13.45 uur zaterdag samen bijna 104.000 euro ingezameld.

2 dagen geleden
COA: giften voor Efteling-uitje hartverwarmend, maar niet nodig

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zegt dat inzamelingsacties om een uitje naar pretpark de Efteling voor jongeren uit een Fries asielzoekerscentrum mogelijk te maken, niet nodig zijn. Verschillende crowdfundingsacties hebben inmiddels bij elkaar tienduizenden euro's opgeleverd. Van een uitje naar de Efteling blijft geen sprake, zegt het COA.

2 dagen geleden
Donateurs brengen tienduizenden euro's bijeen voor Efteling-uitje

SINT ANNAPAROCHIE (ANP) - Via meerdere crowdfundingacties is al circa 84.000 euro opgehaald om kinderen van een asielzoekerscentrum in de Friese plaats Sint Annaparochie alsnog een uitje naar pretpark de Efteling te geven. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) trok een plan daarvoor eerder terug omdat asielminister Marjolein Faber dat een snoepreisje noemde. "Geen sprake van", oordeelde ze op X.

2 dagen geleden
Van Vroonhoven: geen geheim dat het stroefjes gaat in coalitie

DEN HAAG (ANP) - NSC-leider Nicolien van Vroonhoven beaamt dat ze tijdens een recente toespraak bij de Leidse studentenvereniging Minerva heeft gezegd dat ze deel uitmaakt van een onmogelijke coalitie. "Dat is toch geen geheim?", reageerde ze toen Sven Kockelmann haar dit citaat voorlegde bij zijn talkshow Café Kockelmann.

3 dagen geleden