Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Weel wil René van der Gijp graag 'ernst situatie' uitleggen

Van Weel wil René van der Gijp graag 'ernst situatie' uitleggen

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid zou graag tv-persoonlijkheid René van der Gijp willen ontmoeten om hem "de ernst van de situatie" door de oorlogsdreiging vanuit Rusland duidelijk te maken. In het tv-programma Café Kockelmann reageerde de VVD-minister op verzuchtingen van Van der Gijp onlangs in Vandaag Inside dat hij al die bangmakerij over een derde wereldoorlog maar niks vindt.

Van Weel is het daar volstrekt niet mee eens. Hij is samen met defensieminister Ruben Brekelmans juist aan het stimuleren dat mensen zelf uit voorzorg maatregelen nemen en spullen kopen om bijvoorbeeld de eerste dagen door te kunnen komen als de nood aan de man is. Dat is niet "om paniek te zaaien" maar het is volgens hem al lang de realiteit dat de Russen aanvallen uitvoeren op Europees grondgebied, zoals op kabels, maar er zijn ook talrijke cyberaanvallen.

Als er in het oosten van Europa inderdaad een grote strijd losbarst, bijvoorbeeld als de Russen de Baltische staten binnenvallen, dan zullen ook strategische aanvoerlijnen in Europa het doelwit kunnen zijn van Moskou. Het gaat bijvoorbeeld om de haven in Rotterdam waar veel oorlogsmaterieel zal worden aangevoerd dat bestemd is voor het front.

Vandaag Inside trekt dagelijks miljoenen kijkers waardoor de presentatoren de publieke opinie kunnen beïnvloeden. De justitieminister zei aan het eind van het programma dat Van der Gijp "van harte welkom is".

Meer uit Binnenland

Drie mensen en hond gered uit brandend huis

AMSTERDAM (ANP) - Drie mensen en een hond zijn zaterdagavond door brandweerlieden met een ladderwagen uit een brandend pand aan de Rozengracht in Amsterdam gered. Rond 22.30 uur meldde de brandweer ter plaatse te zijn. Het vuur was na de evacuatie vrij snel geblust.

4 uur geleden
Christelijke gemeenten houden dodenherdenking dag eerder

DEN HAAG (ANP) - In een aantal gemeenten in Nederland is zaterdag, een dag eerder dan gebruikelijk, een dodenherdenking gehouden. Deze gemeenten, veelal met een grote protestants-christelijke bevolking, deden dat om de zondagsrust te eerbiedigen.

8 uur geleden
Initiator inzamelactie Efteling azc-kinderen 'totaal overvallen'

DEN HAAG (ANP) - De initiatiefnemer van een inzamelingsactie voor kinderen in asielzoekerscentra is "totaal overvallen" door de opbrengst. De teller van de crowdfunding van Aad Brinkman staat rond 18.00 uur op meer dan 115.000 euro. "Het is een heel mooi signaal, dit had ik serieus niet verwacht", zegt hij.

10 uur geleden
Honderd fans bivakkeren bij Ziggo Dome voor concert Billie Eilish

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n honderd fans van Billie Eilish bivakkeren zaterdag bij de Ziggo Dome, in afwachting van het concert van de zangeres dat zondagavond plaatsvindt. Dat heeft concertorganisator MOJO gemeld. De eerste fans meldden zich vrijdagavond al bij de concerthal.

15 uur geleden
Gershwin Bonevacia schrijft dit jaar Gedicht voor de Vrijheid

AMSTERDAM (ANP) - Schrijver Gershwin Bonevacia heeft dit jaar een Gedicht voor de Vrijheid geschreven. Dat heeft hij zaterdagochtend bekendgemaakt in het radioprogramma De Taalstaat. Het initiatief komt van boekenkoepel CPNB, die hiermee "de bijzondere gelegenheid van tachtig jaar vrijheid kracht wil bijzetten".

17 uur geleden
Onderzoek naar rellen Scheveningen 'nog in volle gang'

SCHEVENINGEN (ANP) - Het onderzoek naar de rellen donderdagavond in Scheveningen is nog steeds in volle gang, zei een woordvoerster van de politie zaterdag. Er is nog niemand aangehouden. Of de politie al mogelijke verdachten op het oog heeft, wilde ze niet zeggen.

18 uur geleden
Brand in flat Amersfoort is uit, bewoners kunnen later terug

AMERSFOORT (ANP) - De brand die zaterdagochtend woedde in een appartement aan de Plotterweg in Amersfoort is geblust en heeft grote schade in de flatwoning veroorzaakt, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. Ook het appartement daarboven heeft flinke schade. De bewoners van omliggende appartementen kunnen in de loop van de ochtend terug naar huis, verwacht een woordvoerder.

18 uur geleden