Van Weel wil met Kamer in gesprek over vuurwerkverbod
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel wil met de Tweede Kamer in gesprek over de optie van een vuurwerkverbod. Tegenover de camera van RTL Nieuws noemt hij het "onacceptabel" dat afgelopen jaarwisseling weer veel geweld is gebruikt tegen politieagenten en andere hulpdiensten. "Dus we moeten iets met de manier waarop we oud en nieuw vieren", aldus de minister. Een verbod kan "zeker bijdragen" aan de oplossing volgens de minister, al spreekt hij zich hier nog niet expliciet voor uit.
De bewindsman vindt het niet netjes om daarop vooruit te lopen voordat hij dinsdag met de Tweede Kamer in debat gaat over ongeregeldheden bij de jaarwisseling.
Een dergelijk verbod zal niet "de heilige graal" zijn die alle problemen oplost, verwacht de minister. "Het is niet zo dat als we een vuurwerkverbod hebben dat we het vuurwerk dat nu al verboden is in een keer niet meer gaan terugzien."
Oppositiepartijen als GroenLinks-PvdA en Partij voor de Dieren pleiten al langer voor een verbod. Vorige week maakte CDA de draai naar medestander. De coalitiepartijen hebben zich tot nu toe tegen een verbod uitgesproken. Maar VVD-leider Dilan Yeşilgöz zei onlangs eveneens open te staan voor een gesprek hierover.
Meer uit Politiek
RIJKHOVEN (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof denkt dat de huidige geopolitieke situatie zorgt voor een gevoel van urgentie bij EU-leiders om stappen te zetten voor de Europese economie. Dat zei hij voorafgaand aan een informeel overleg met EU-leiders in het Vlaamse kasteel Alden Biesen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een ruime Kamermeerderheid wil dat het kabinet de overname van het bedrijf achter DigiD tegenhoudt. Het Amerikaanse Kyndryl wil Solvinity kopen. Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (digitalisering, BBB) zei in reactie hierop dat hij eerst onderzoeken naar de overname wil afwachten.
15 uur geledenASSEN (ANP) - De BBB in Drenthe gaat op zoek naar een vervanger voor de woensdag opgestapte gedeputeerde Gert-Jan Schuinder. "Drenthe moet bestuurd worden en we moeten het vertrouwen terugwinnen", zei BBB-fractievoorzitter Willem Vossebeld. CDA, VVD en PvdA willen in de coalitie verder met BBB om goede dingen voor Drenthe te doen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerleden moeten zich vaker uitspreken tegen mogelijk kwetsende en discriminerende uitspraken van andere Kamerleden, als het aan Kamervoorzitter Thom van Campen ligt. In reactie op het rapport van de Staatscommissie tegen Racisme en Discriminatie zegt Van Campen dat het goed is dat het rapport de Kamerleden een spiegel voorhoudt.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland staat welwillend tegenover meer inzet als de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen langduriger wordt, zei demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) bij aankomst in Brussel. "Wat we precies gaan doen, moet blijken uit hoe de operatie Arctic Sentry eruit komt te zien", zei hij. De operatie Noordpoolschildwacht is woensdag officieel in gang gezet.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet van D66, VVD en CDA wordt op 23 februari beëdigd. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag officieel naar buiten gebracht. De datum werd al langer genoemd als dag van het aantreden van het minderheidskabinet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Discriminerende taal wordt online steeds normaler omdat politici in de Tweede Kamer die ook gebruiken, meldt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme na onderzoek van de Universiteit van Amsterdam. Vooral racisme en discriminatie tegen moslims en joden op het internet neemt toe na uitspraken in de Tweede Kamer.
1 dag geleden