Van Weel wil met Kamer in gesprek over vuurwerkverbod
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel wil met de Tweede Kamer in gesprek over de optie van een vuurwerkverbod. Tegenover de camera van RTL Nieuws noemt hij het "onacceptabel" dat afgelopen jaarwisseling weer veel geweld is gebruikt tegen politieagenten en andere hulpdiensten. "Dus we moeten iets met de manier waarop we oud en nieuw vieren", aldus de minister. Een verbod kan "zeker bijdragen" aan de oplossing volgens de minister, al spreekt hij zich hier nog niet expliciet voor uit.
De bewindsman vindt het niet netjes om daarop vooruit te lopen voordat hij dinsdag met de Tweede Kamer in debat gaat over ongeregeldheden bij de jaarwisseling.
Een dergelijk verbod zal niet "de heilige graal" zijn die alle problemen oplost, verwacht de minister. "Het is niet zo dat als we een vuurwerkverbod hebben dat we het vuurwerk dat nu al verboden is in een keer niet meer gaan terugzien."
Oppositiepartijen als GroenLinks-PvdA en Partij voor de Dieren pleiten al langer voor een verbod. Vorige week maakte CDA de draai naar medestander. De coalitiepartijen hebben zich tot nu toe tegen een verbod uitgesproken. Maar VVD-leider Dilan Yeşilgöz zei onlangs eveneens open te staan voor een gesprek hierover.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas wordt er allerminst vrolijk van dat D66 de nieuwe minister van Landbouw levert. "Boeren zijn zich rotgeschrokken. En ik met hen", schrijft de BBB-leider op X. "De partij die veestapel wilde halveren en de grootste boerenprotesten in de historie ontketende."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig NSC'er Sandra Palmen blijft ook in het nieuwe kabinet als staatssecretaris belast met het toeslagenherstel. Dat heeft D66-leider en beoogd premier Rob Jetten bevestigd. De hersteloperatie voor gedupeerden van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag wordt naar verwachting eind volgend jaar afgerond.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In het nieuwe kabinet onder aanstaand premier Rob Jetten (D66) wordt één staatssecretaris verantwoordelijk voor alle digitale zaken. Tot nu toe waren die verantwoordelijkheden verdeeld over drie ministeries. De roep om een bewindspersoon met duidelijke beslismacht over digitale zaken klinkt al jaren, onder andere uit de IT-sector.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nu bekend is welke partij welke posten krijgt in het nieuw te vormen kabinet, zal de komende dagen bekendgemaakt worden wie die functies zullen vervullen. "Ik denk dat voor alle drie de partijen geldt dat we heel ver zijn met de definitieve selectie van de personen", meldt aanstaand D66-premier Rob Jetten.
2 dagen geleden