
Van Weel wil geen beroepsmogelijkheden afgewezen asielzoekers
LUXEMBURG (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Asiel) is voor wederzijdse erkenning van asielbesluiten van alle EU-landen. Die moet voorkomen dat asielzoekers die in het ene EU-land geen asiel krijgen dat alsnog in een ander EU-land aanvragen om uitzetting te voorkomen. De VVD-minister ziet niets in de wens van een aantal landen om asielzoekers nieuwe beroepsmogelijkheden te geven tegen een asielbesluit van welk EU-land dan ook.
Dat zei hij voor het begin van de vergadering in Luxemburg met de EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor asiel en migratie.
De wederzijdse erkenning is onderdeel van nieuwe terugkeerregels die de Europese Commissie heeft voorgesteld. De ministers spreken daar dinsdag over.
Terugkeerregels
Van Weel wilde niet zeggen welke landen dwarsliggen. "Daar doe ik nooit uitspraken over, want dat helpt onderhandelingen niet. Maar ik denk dat we hier wel uitkomen."
De terugkeerregeling, waarvan de wederzijdse erkenning een onderdeel is, is een aanvulling op het zogeheten EU-migratiepact. Daarin hebben de EU-landen strengere regels afgesproken voor onder meer toelating, verdeling en opvang van asielzoekers. Die regels worden volgend jaar juni van kracht. De commissie hoopt in december een akkoord te hebben over de terugkeerregels, zodat die tegelijk met het migratiepact in werking treden.
Solidariteitspool
Een ander heikel punt bij de terugkeerregels is de solidariteitspool, te vergelijken met de Nederlandse Spreidingswet. De commissie komt volgens EU-bronnen deze week met een voorstel welke landen hoeveel asielzoekers van een ander EU-land moeten overnemen.
Die plicht kan worden afgekocht. Daartoe heeft het kabinet eerder besloten. Voor elke asielzoeker die Nederland niet overneemt, moet 20.000 euro worden betaald.
Meer uit Binnenland
BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Gezondheid en Milieu (RIVM) heeft dinsdag rond 11.15 uur zijn website offline gehaald vanwege een hack van buitenaf. De website is nog steeds niet bereikbaar. "We hebben uit voorzorg de site dichtgezet, nu werken we eraan om de lekken te dichten", aldus een woordvoerder.
23 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De 30-jarige Richie F. uit Hoorn blijft vastzitten voor betrokkenheid bij de dood van de tweelingbroer van zangeres S10. Het verzoek van zijn advocaat om zijn voorarrest te beëindigen of te schorsen is door de rechtbank in Haarlem afgewezen.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De minister van Economische Zaken moet in het volgende kabinet een sterkere rol krijgen, met name bij de aanpak van de regeldruk voor bedrijven. Daarvoor pleitten meerdere partijen tijdens het ondernemersdebat bij BNR.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Asielminister David van Weel (VVD) denkt dat de Tweede Kamer de aangepaste asielwet niet meer voor de verkiezingen behandelt. In de aangepaste wet zijn alle vormen van hulp aan mensen die illegaal in Nederland verblijven niet strafbaar gemaakt. Dat was in het eerste wetsvoorstel onduidelijk.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De twee mannen die worden verdacht van het beramen van een aanslag op de Belgische premier Bart De Wever en PVV-leider Geert Wilders, verschijnen woensdagochtend voor de raadkamer in Antwerpen. Daar wordt besloten of hun hechtenis wordt verlengd, zegt een woordvoerder van het federaal parket.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De vele bezwaar- en beroepsprocedures die Tata Steel aanspant tegen handhavingsbesluiten zorgen voor frustratie bij Noord-Hollandse politici. Berichten over de forse salarisverhogingen van de directie terwijl het staalbedrijf bezuinigt op personeelsvoorzieningen, roepen ook vragen op, bleek bij een vergadering van Provinciale Staten.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel hebben in de nacht van maandag op dinsdag 2007 asielzoekers overnacht, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Daarmee komt het aantal voor het eerst in twee weken weer boven de 2000 uit.
3 uur geleden