Van Weel verdedigt wegtrekken agenten: NAVO-top maakt juist trots
DEN HAAG (ANP) - Nederland moet trots zijn dat het de komende NAVO-top mag organiseren, vindt justitieminister David van Weel. Hij heeft weinig op met het beklag van bijvoorbeeld burgemeesters dat de veeleisende rol van gastland gekkenwerk zou zijn. Dat de NAVO belangrijker is dan ooit en Nederland voor het eerst aan de beurt komt, moet volgens Van Weel zwaarder wegen dan de wissel die de top trekt op de politie. "We gaan dit gewoon doen."
Over de topconferentie eind juni in Den Haag en de inzet die dat vraagt van de politie zijn "terechte zorgen", beaamt Van Weel. Mogelijk zijn er tot 27.000 agenten nodig tijdens de bijeenkomst van wereldleiders als de Amerikaanse president Donald Trump. Gemeenten is met klem gevraagd maandenlang geen evenementen te organiseren om zo politiemensen vrij te spelen. Tot verontwaardiging van onder anderen burgemeester Fröhlich van Vijfheerenlanden, die vindt dat Nederland had moeten afzeggen. De top zou een te duur prestigeproject zijn dat het land lange tijd op slot zet.
Maar "het gaat echt ergens om", onderstreept Van Weel, tot afgelopen zomer nog kopstuk van het bondgenootschap. En "dit is een eervolle inzet" voor de politie. "We kunnen er als Nederland gewoon trots op zijn en we gaan er een succes van maken." Hij wijst erop dat Litouwen, met veel minder draagkracht, twee jaar geleden gastland was.
De minister bekijkt of militairen, reservisten en veteranen kunnen helpen. Volgende maand denkt hij beter te weten hoeveel menskracht er nodig is.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.
1 dag geleden