Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Weel overlegt met Amsterdam over aanpak verboden demonstratie

Van Weel overlegt met Amsterdam over aanpak verboden demonstratie

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Justitie en Veiligheid) heeft zaterdag met de burgemeester, politie en Openbaar Ministerie van Amsterdam overlegd over de aanpak van verboden demonstraties. Dat gebeurde in aanloop naar de verboden actie van Extinction Rebellion (XR) op een deel van de A10 in de hoofdstad bij het oude hoofdkantoor van ING.

Er was veel politie op de been gebracht om te voorkomen dat de snelweg zou worden geblokkeerd en voor de verkeersveiligheid. Er werden meer dan vierhonderd agenten ingezet, aldus de bewindsman op X. Hij zei "heel veel frustratie" te hebben dat dit nodig is. "Dit soort verboden blokkades brengen hulpdiensten in gevaar, leggen de stad plat en kosten onnodig veel politiecapaciteit."

Actievoerders van XR hadden de betoging van tevoren aangekondigd. Ze wilden op deze plek de A10 blokkeren uit protest tegen de financiering door ING van de fossiele industrie. Extinction Rebellion heeft hier al vaker gedemonstreerd en de weg bezet. Er werden zaterdag circa 190 klimaatactivisten aangehouden.

Eerder deze week debatteerde de Tweede Kamer nog over het demonstratierecht. De coalitie wil dat "begrenzen" omdat volgens haar een klein groepje het vaak verpest voor de rest. Een deel van de oppositie is hier huiverig voor. Minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) zei toen met burgemeesters in gesprek te willen over de vraag of richtlijnen voor protesten moeten worden aangescherpt.

Meer uit Binnenland

Oplevering nieuwe fregatten van Damen loopt jaren vertraging op

DEN HAAG (ANP) - De oplevering van het eerste ASW-fregat loopt jaren vertraging op. "Het oorspronkelijke scheepsontwerp bleek niet stabiel te zijn", aldus Defensie. De nieuwe Anti Submarine Warfare (ASW) fregatten worden gebouwd door Damen en zijn gespecialiseerd in het bestrijden van onderzeeboten.

1 uur geleden
Misbruikwebsite Motherless weer online na ingrijpen OM

BREDA (ANP) - De pornowebsite Motherless is weer online nadat de Nederlandse autoriteiten die begin mei offline hadden gehaald. Op de site, die door een bedrijf in het Brabantse Steenbergen wordt gehost, vond CNN vorige maand 20.000 video's van vrouwen die misbruikt werden in hun slaap. Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de website.

2 uur geleden
Westerwolde zeer bezorgd over nieuw toegangsbeleid azc Ter Apel

SELLINGEN (ANP) - De gemeente Westerwolde maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het nieuwe toegangsbeleid dat asielopvangorgaan COA sinds woensdag voert bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Het is daar inmiddels dusdanig vol dat het COA alleen kwetsbare mensen binnenlaat.

3 uur geleden
Queerorganisaties vechten verwijdering accounts door Meta aan

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse queerorganisaties zetten samen met burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom een eerste juridische stap tegen Meta om de verwijdering van tientallen Instagram-accounts aan te vechten. Het moederbedrijf van het platform handelt tegen de wet door accounts zonder geldige reden en bezwaarprocedure te sluiten, stellen onder meer COC Nederland, Club Church en No Limits! Art Castle.

3 uur geleden
KNMI kan eerder en gerichter waarschuwen voor gevaarlijk weer

DE BILT (ANP) - Het KNMI kan vanaf woensdag "eerder en gerichter" waarschuwen voor gevaarlijk weer, doordat een wettelijke regeling is aangepast. Het weerinstituut meldt dat bijvoorbeeld burgers, veiligheidsregio's en waterschappen zich hierdoor beter kunnen voorbereiden op extreem weer.

3 uur geleden
Bouw van flexwoningen valt tegen, ziet Rekenkamer

DEN HAAG (ANP) - Het aantal flexwoningen valt tegen, schrijft de Algemene Rekenkamer, die het overheidsbeleid op dat gebied beoordeelt als "matig". Doelen die onder eerdere ministers zijn gesteld, zoals de bouw van 15.000 van deze tijdelijke woningen per jaar, werden "ruimschoots niet gehaald".

3 uur geleden
Rekenkamer: veiligheidsplannen bestaan vooral op papier

DEN HAAG (ANP) - De overheid trekt veel geld uit voor veiligheid, maar of dat werkt en tot resultaat leidt, is onzeker. Dat constateert de Algemene Rekenkamer in de verantwoordingsstukken over 2025. De Nationale Veiligheidsstrategie is "op papier" een belangrijke basis, maar onduidelijk is wie de knopen doorhakt. Dat maakt de plannen kwetsbaar, aldus een van de drie Hoge Colleges van Staat.

3 uur geleden