Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Weel overlegt met Amsterdam over aanpak verboden demonstratie

Van Weel overlegt met Amsterdam over aanpak verboden demonstratie

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Justitie en Veiligheid) heeft zaterdag met de burgemeester, politie en Openbaar Ministerie van Amsterdam overlegd over de aanpak van verboden demonstraties. Dat gebeurde in aanloop naar de verboden actie van Extinction Rebellion (XR) op een deel van de A10 in de hoofdstad bij het oude hoofdkantoor van ING.

Er was veel politie op de been gebracht om te voorkomen dat de snelweg zou worden geblokkeerd en voor de verkeersveiligheid. Er werden meer dan vierhonderd agenten ingezet, aldus de bewindsman op X. Hij zei "heel veel frustratie" te hebben dat dit nodig is. "Dit soort verboden blokkades brengen hulpdiensten in gevaar, leggen de stad plat en kosten onnodig veel politiecapaciteit."

Actievoerders van XR hadden de betoging van tevoren aangekondigd. Ze wilden op deze plek de A10 blokkeren uit protest tegen de financiering door ING van de fossiele industrie. Extinction Rebellion heeft hier al vaker gedemonstreerd en de weg bezet. Er werden zaterdag circa 190 klimaatactivisten aangehouden.

Eerder deze week debatteerde de Tweede Kamer nog over het demonstratierecht. De coalitie wil dat "begrenzen" omdat volgens haar een klein groepje het vaak verpest voor de rest. Een deel van de oppositie is hier huiverig voor. Minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) zei toen met burgemeesters in gesprek te willen over de vraag of richtlijnen voor protesten moeten worden aangescherpt.

Meer uit Binnenland

Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

3 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

5 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

5 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

6 uur geleden
Koopmans kritisch op pandemische paraatheid Nederland

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.

8 uur geleden
Koopmans: politici wakkerden 'bizarre' bedreigingen aan

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.

8 uur geleden
Twee aanhoudingen in Uithoorn bij demonstraties rond komst azc

UITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.

8 uur geleden