Van Weel niet bezorgd om veiligheid XR-actievoerders zaterdag
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel is niet bezorgd over de veiligheid van actievoerders van Extinction Rebellion (XR) tijdens een actie zaterdag. De milieuactieclub wil opnieuw een deel van de A12 in Den Haag bezetten, maar de politie zal niet ingrijpen in het kader van hun eigen actie voor een vroegpensioen. Van Weel heeft contact gehad met de burgemeester van Den Haag en "het is aan hem om de grens te trekken", zei de minister voorafgaand aan de ministerraad.
De politie zal volgens hem wel aanwezig zijn maar niet optreden in het verwijderen van demonstranten tijdens de werkonderbreking. "Het is aan de lokale driehoek om te zorgen voor veiligheid, maar de politie treedt in noodgevallen altijd op, ook tijdens werkonderbrekingen. Dus ik maak me daar geen zorgen over."
Van Weel benadrukt dat hij tegen de actie op de snelweg is. "De burgemeester heeft ook verboden dat de demonstratie daar plaatsvindt. Dat dat elke keer toch gebeurt, ja, dat betreur ik." In geval van nood kan de burgemeester volgens hem ook andere middelen inzetten, creatieve oplossingen bedenken of een kort geding aanspannen tegen de actie. Wat die middelen kunnen zijn, zegt hij niet.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
8 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
9 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
9 uur geleden