Van Weel niet bezorgd om veiligheid XR-actievoerders zaterdag
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel is niet bezorgd over de veiligheid van actievoerders van Extinction Rebellion (XR) tijdens een actie zaterdag. De milieuactieclub wil opnieuw een deel van de A12 in Den Haag bezetten, maar de politie zal niet ingrijpen in het kader van hun eigen actie voor een vroegpensioen. Van Weel heeft contact gehad met de burgemeester van Den Haag en "het is aan hem om de grens te trekken", zei de minister voorafgaand aan de ministerraad.
De politie zal volgens hem wel aanwezig zijn maar niet optreden in het verwijderen van demonstranten tijdens de werkonderbreking. "Het is aan de lokale driehoek om te zorgen voor veiligheid, maar de politie treedt in noodgevallen altijd op, ook tijdens werkonderbrekingen. Dus ik maak me daar geen zorgen over."
Van Weel benadrukt dat hij tegen de actie op de snelweg is. "De burgemeester heeft ook verboden dat de demonstratie daar plaatsvindt. Dat dat elke keer toch gebeurt, ja, dat betreur ik." In geval van nood kan de burgemeester volgens hem ook andere middelen inzetten, creatieve oplossingen bedenken of een kort geding aanspannen tegen de actie. Wat die middelen kunnen zijn, zegt hij niet.
Meer uit Binnenland
VENLO (ANP) - Tussen Venlo en de Duitse plaats Mönchengladbach rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS in de reisplanner. Dat komt volgens de NS door een koperdiefstal. De verwachting is dat de problemen rond 12.00 uur zijn verholpen.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Inwoners van de Meanderhof in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag melding gemaakt van schoten op hun woning. Agenten constateerden ter plaatse "vermoedelijk kogelgaten" in een ruit, meldt de politie Zeeland op X.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.
9 uur geleden