Van Weel niet bezorgd om veiligheid XR-actievoerders zaterdag
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel is niet bezorgd over de veiligheid van actievoerders van Extinction Rebellion (XR) tijdens een actie zaterdag. De milieuactieclub wil opnieuw een deel van de A12 in Den Haag bezetten, maar de politie zal niet ingrijpen in het kader van hun eigen actie voor een vroegpensioen. Van Weel heeft contact gehad met de burgemeester van Den Haag en "het is aan hem om de grens te trekken", zei de minister voorafgaand aan de ministerraad.
De politie zal volgens hem wel aanwezig zijn maar niet optreden in het verwijderen van demonstranten tijdens de werkonderbreking. "Het is aan de lokale driehoek om te zorgen voor veiligheid, maar de politie treedt in noodgevallen altijd op, ook tijdens werkonderbrekingen. Dus ik maak me daar geen zorgen over."
Van Weel benadrukt dat hij tegen de actie op de snelweg is. "De burgemeester heeft ook verboden dat de demonstratie daar plaatsvindt. Dat dat elke keer toch gebeurt, ja, dat betreur ik." In geval van nood kan de burgemeester volgens hem ook andere middelen inzetten, creatieve oplossingen bedenken of een kort geding aanspannen tegen de actie. Wat die middelen kunnen zijn, zegt hij niet.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De zorgen van omwonenden van Tata Steel over hun gezondheid nemen iets af. In het jaarlijkse onderzoek van Ipsos I&O onder inwoners van de gemeenten Beverwijk, Heemskerk en Velsen geeft 38 procent van de deelnemers aan bezorgd te zijn of de leefomgeving wel veilig is voor de gezondheid. Bij het eerste onderzoek in 2021 was dat nog 54 procent, eind 2024 zei 40 procent zich zorgen te maken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bevolkingsonderzoek Nederland (BVO NL) heeft uitnodigingen aan vrouwen voor deelname aan baarmoederhalskankeronderzoek vertraagd, meldt de organisatie donderdag. Dat komt door de hack die afgelopen zomer plaatsvond bij Clinical Diagnostics (CD), een van drie laboratoria waar BVO NL mee samenwerkt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) in Noord-Holland heeft de aangifte van smaad/laster en het doen van valse aangifte, ingediend door Marco Borsato, geseponeerd. De zanger had een tegenaanklacht ingediend naar aanleiding van een zedenzaak waarvan hij werd beschuldigd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Rotterdam twee jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, geƫist tegen de 24-jarige Thomas D. voor verboden wapenbezit. D. was actief bij de Geuzenbond, die door de Nationaal Coƶrdinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is aangemerkt als extreemrechts.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voorarrest van een 18-jarige man uit Rijswijk die vastzit sinds de dood van een 16-jarige jongen in Den Hoorn, is met dertig dagen verlengd. Dat maakte het Openbaar Ministerie donderdag bekend. De man verscheen dinsdag voor de raadkamer van de Haagse rechtbank.
4 uur geledenDRIEBERGEN-RIJSENBURG (ANP) - Tien mannen zijn eerder deze week aangehouden in een onderzoek naar de handel in verdovende middelen, meldt de landelijke politie donderdag. Ook zijn veertien locaties doorzocht in de regio Rotterdam en Den Haag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet jongeren studieschulden kwijtschelden "waarvan aannemelijk is dat deze door het toeslagenschandaal zijn ontstaan", vinden vijf lokale kinder- en jeugdombudsmannen. Ze hebben getuigenissen verzameld van 1875 jongeren die gebukt gingen onder een moeilijke thuissituatie doordat de overheid veel geld terugvorderde van hun ouders en gezinnen daardoor in de problemen kwamen.
5 uur geleden