Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Weel niet bezorgd om veiligheid XR-actievoerders zaterdag

Van Weel niet bezorgd om veiligheid XR-actievoerders zaterdag

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel is niet bezorgd over de veiligheid van actievoerders van Extinction Rebellion (XR) tijdens een actie zaterdag. De milieuactieclub wil opnieuw een deel van de A12 in Den Haag bezetten, maar de politie zal niet ingrijpen in het kader van hun eigen actie voor een vroegpensioen. Van Weel heeft contact gehad met de burgemeester van Den Haag en "het is aan hem om de grens te trekken", zei de minister voorafgaand aan de ministerraad.

De politie zal volgens hem wel aanwezig zijn maar niet optreden in het verwijderen van demonstranten tijdens de werkonderbreking. "Het is aan de lokale driehoek om te zorgen voor veiligheid, maar de politie treedt in noodgevallen altijd op, ook tijdens werkonderbrekingen. Dus ik maak me daar geen zorgen over."

Van Weel benadrukt dat hij tegen de actie op de snelweg is. "De burgemeester heeft ook verboden dat de demonstratie daar plaatsvindt. Dat dat elke keer toch gebeurt, ja, dat betreur ik." In geval van nood kan de burgemeester volgens hem ook andere middelen inzetten, creatieve oplossingen bedenken of een kort geding aanspannen tegen de actie. Wat die middelen kunnen zijn, zegt hij niet.

Meer uit Binnenland

Onderzoeker: gevaar natuurbranden nog niet geweken

WAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."

43 minuten geleden
Politie onderzoekt of brand in Ermelo werd aangestoken

ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.

1 uur geleden
Vernielingen bij gemeentehuis en theater in IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.

1 uur geleden
Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

11 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

14 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

17 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

18 uur geleden