Van Weel niet bezorgd om veiligheid XR-actievoerders zaterdag
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel is niet bezorgd over de veiligheid van actievoerders van Extinction Rebellion (XR) tijdens een actie zaterdag. De milieuactieclub wil opnieuw een deel van de A12 in Den Haag bezetten, maar de politie zal niet ingrijpen in het kader van hun eigen actie voor een vroegpensioen. Van Weel heeft contact gehad met de burgemeester van Den Haag en "het is aan hem om de grens te trekken", zei de minister voorafgaand aan de ministerraad.
De politie zal volgens hem wel aanwezig zijn maar niet optreden in het verwijderen van demonstranten tijdens de werkonderbreking. "Het is aan de lokale driehoek om te zorgen voor veiligheid, maar de politie treedt in noodgevallen altijd op, ook tijdens werkonderbrekingen. Dus ik maak me daar geen zorgen over."
Van Weel benadrukt dat hij tegen de actie op de snelweg is. "De burgemeester heeft ook verboden dat de demonstratie daar plaatsvindt. Dat dat elke keer toch gebeurt, ja, dat betreur ik." In geval van nood kan de burgemeester volgens hem ook andere middelen inzetten, creatieve oplossingen bedenken of een kort geding aanspannen tegen de actie. Wat die middelen kunnen zijn, zegt hij niet.
Meer uit Binnenland
HOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.
38 minuten geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een minderjarige jongen veroordeeld voor de voorbereiding van een terreuraanslag op het Vlaamse Parlement in Brussel en een militaire vliegbasis ten noorden van Arnhem in 2024. De jongen is veroordeeld tot voorwaardelijke jeugddetentie van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij behandeling ondergaan bij het Landelijke Steunpunt Extremisme. Hij was 12 en 13 jaar toen hij de strafbare feiten pleegde.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - COC, belangenorganisatie voor de lhbti+-gemeenschap, roept het kabinet en de Tweede Kamer in een opiniestuk in de Volkskrant op om ervoor te zorgen dat Nederland voorop gaat lopen in de wereld op het gebied van lhbti+-mensenrechten. Woensdag is het precies 25 jaar geleden dat in Amsterdam het eerste huwelijk tussen twee mensen van hetzelfde geslacht werd gesloten.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft de 39-jarige Bob ter H. dinsdag veroordeeld tot tien maanden cel, waarvan drie maanden voorwaardelijk, voor het bedreigen van Douwe Bob en drugsbezit. De bedreigingen begonnen nadat de zanger eind juni besloot om niet op te treden bij een Joods voetbalevenement. Douwe Bob vreesde na de bedreigingen voor de veiligheid van zijn gezin en vluchtte naar het buitenland.
6 uur geleden