Van Weel komt iets later met plan voor aanpak antisemitisme
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel neemt meer tijd om te komen tot een plan om antisemitisme beter te bestrijden. Hij was van plan deze strategie die moet gelden tot 2030 nog voor het debat komende woensdag over de begroting van het ministerie van Justitie en Veiligheid naar de Tweede Kamer te sturen. Maar dat doet hij toch niet, schrijft hij in een Kamerbrief. Hij wil het plan wel "op zeer korte termijn" naar de Tweede Kamer sturen.
Van Weel wil de gebeurtenissen in Amsterdam vorige week en de discussie daarover betrekken in zijn aanpak. Hij kan dan de wensen vanuit de Tweede Kamer, die woensdag hierover debatteerde, en de input vanuit het overleg in het Catshuis eerder deze week meenemen. Voor deze sessie met twaalf bewindspersonen waren bijna dertig (Joodse) organisaties uitgenodigd, van onderwijskoepels, sportorganisaties tot werkgevers en onderzoekers.
Aanleiding voor het debat en de Catshuisbijeenkomst waren gerichte aanvallen op Israƫlische voetbalfans vorige week in Amsterdam na een wedstrijd van Ajax tegen Maccabi Tel Aviv. Daarover was grote ophef ontstaan. Ook internationaal maakte Nederland een slechte beurt.
De ministerraad spreekt vrijdag ook nog over de nieuwe strategie.
Meer uit Politiek
BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
3 uur geledenBARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.
3 uur geledenBARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.
6 uur geleden