Van Weel komt iets later met plan voor aanpak antisemitisme
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel neemt meer tijd om te komen tot een plan om antisemitisme beter te bestrijden. Hij was van plan deze strategie die moet gelden tot 2030 nog voor het debat komende woensdag over de begroting van het ministerie van Justitie en Veiligheid naar de Tweede Kamer te sturen. Maar dat doet hij toch niet, schrijft hij in een Kamerbrief. Hij wil het plan wel "op zeer korte termijn" naar de Tweede Kamer sturen.
Van Weel wil de gebeurtenissen in Amsterdam vorige week en de discussie daarover betrekken in zijn aanpak. Hij kan dan de wensen vanuit de Tweede Kamer, die woensdag hierover debatteerde, en de input vanuit het overleg in het Catshuis eerder deze week meenemen. Voor deze sessie met twaalf bewindspersonen waren bijna dertig (Joodse) organisaties uitgenodigd, van onderwijskoepels, sportorganisaties tot werkgevers en onderzoekers.
Aanleiding voor het debat en de Catshuisbijeenkomst waren gerichte aanvallen op Israëlische voetbalfans vorige week in Amsterdam na een wedstrijd van Ajax tegen Maccabi Tel Aviv. Daarover was grote ophef ontstaan. Ook internationaal maakte Nederland een slechte beurt.
De ministerraad spreekt vrijdag ook nog over de nieuwe strategie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het is "heftig" dat jongeren negatiever zijn gaan denken over homoseksualiteit, vindt staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie). Naar aanleiding van een rapport hierover van het Trimbos-instituut en de Universiteit Utrecht laat ze weten dat ze werkt aan maatregelen. Zo overweegt de VVD-bewindsvrouw scholen die meer hulp nodig hebben met het vergroten van de lhbti-acceptatie extra te ondersteunen.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de huur voor mensen die scheefwonen in een sociale huurwoning verplicht verhogen met 50 of 100 euro per maand. Dat meldt woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) in een Kamerbrief. Momenteel mogen woningcorporaties huurders al meer laten betalen als zij meer verdienen dan bij de huurprijs past, maar dat gebeurt lang niet altijd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch op het voornemen van justitieminister David van Weel (VVD) om de verkeersboetes voor lichtere vergrijpen mee te laten stijgen met de inflatie. De kabinetsadviseur wijst erop dat deze boetebedragen veel meer zijn gestegen dan de geldstraffen voor zware vergrijpen en vindt dat beter moet worden onderbouwd waarom dit verschil niet wordt rechtgetrokken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Visserij) werkt aan een nieuwe proef met pulsvisserij met het doel om andere EU-landen van deze techniek te overtuigen. Zijn woordvoerder bevestigt na berichtgeving in De Telegraaf dat de VVD-bewindsman hier 1,3 miljoen euro voor uittrekt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer, sneller en beter bouwen, dat belooft woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan met haar aanpak om de woningnood tegen te gaan. Ze somt daarbij vijftig acties op die grotendeels al bekend waren. De plannen zijn een uitkomst van de 'taskforce' met bewindspersonen die sinds het aantreden van het kabinet-Jetten heeft overlegd over woningbouw.
5 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De radicaalrechtse AfD heeft de deelstaatverkiezingen in het Duitse Mecklenburg-Voor-Pommeren gewonnen. De partij kreeg 38,2 procent van de stemmen, meldt de kiescommissie. De SPD van deelstaatpremier Manuela Schwesig eindigde als tweede met 35,5 procent.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Relschoppers hebben zaterdag op het Malieveld bewust de confrontatie met de politie gezocht, blikt premier Rob Jetten terug. "Er is excessief geweld tegen de politie gebruikt, er zijn weerzinwekkende extreemrechtse en antisemitische uitingen gescandeerd en Hitlergroeten gebracht."
1 dag geleden