Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Weel komt iets later met plan voor aanpak antisemitisme

Van Weel komt iets later met plan voor aanpak antisemitisme

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel neemt meer tijd om te komen tot een plan om antisemitisme beter te bestrijden. Hij was van plan deze strategie die moet gelden tot 2030 nog voor het debat komende woensdag over de begroting van het ministerie van Justitie en Veiligheid naar de Tweede Kamer te sturen. Maar dat doet hij toch niet, schrijft hij in een Kamerbrief. Hij wil het plan wel "op zeer korte termijn" naar de Tweede Kamer sturen.

Van Weel wil de gebeurtenissen in Amsterdam vorige week en de discussie daarover betrekken in zijn aanpak. Hij kan dan de wensen vanuit de Tweede Kamer, die woensdag hierover debatteerde, en de input vanuit het overleg in het Catshuis eerder deze week meenemen. Voor deze sessie met twaalf bewindspersonen waren bijna dertig (Joodse) organisaties uitgenodigd, van onderwijskoepels, sportorganisaties tot werkgevers en onderzoekers.

Aanleiding voor het debat en de Catshuisbijeenkomst waren gerichte aanvallen op Israëlische voetbalfans vorige week in Amsterdam na een wedstrijd van Ajax tegen Maccabi Tel Aviv. Daarover was grote ophef ontstaan. Ook internationaal maakte Nederland een slechte beurt.

De ministerraad spreekt vrijdag ook nog over de nieuwe strategie.

Meer uit Politiek

Ministerraad komt dinsdag extra bijeen over belastingplan, box 3

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt dinsdagochtend om 09.00 uur bijeen voor een extra ingelaste ministerraad. Daarin wordt besloten hoe het verder moet met het belastingplan voor volgend jaar en met de plannen voor aanpassing van de belasting op inkomen uit vermogen op de langere termijn. Dat meldt een woordvoerder van minister-president Rob Jetten.

8 uur geleden
Top kabinet nog altijd in overleg over belastingplan en box 3

DEN HAAG (ANP) - De top van het kabinet overlegt nog altijd over de situatie die is ontstaan rond het belastingplan voor volgend jaar en de plannen voor de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3) op de langere termijn. De spanning is verder opgelopen nu gesprekken met meerdere oppositiepartijen afgelopen weekeinde niet tot de gehoopte doorbraak hebben geleid.

11 uur geleden
Linkse oppositie roept kabinet op: stop met knutselen aan box 3

DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen PRO en Volt roepen het kabinet op te stoppen met de voorgestelde aanpassingen aan de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). Zij wijzen op het zeer kritische advies van de Raad van State, die de wijzigingen die het kabinet onder hoge tijdsdruk wil doorvoeren onverantwoord en onuitvoerbaar noemt.

13 uur geleden
PRO wil veiligheidseisen tegen verslavende sociale media in wet

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland komt met een voorstel om veiligheidseisen voor sociale media wettelijk vast te leggen. Daarmee moeten verslavende algoritmes verboden worden. PRO-Kamerlid Barbara Kathmann dient haar wetsvoorstel deze maandag in.

18 uur geleden
Klaver: kabinet beweegt van ons weg, discussie gaat naar Kamer

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver zegt dat het kabinet van hem en Volt-leider Laurens Dassen afbeweegt. "De politieke wil om met ons samen te werken, is er niet", zei hij na een overleg op zaterdag in het Catshuis. Klaver vreest dat het belastingplan nu zonder meerderheid woensdag in de Tweede Kamer wordt behandeld.

2 dagen geleden
Rechtse partijen zien nog opening voor akkoord met kabinet

DEN HAAG (ANP) - JA21, BBB en de SGP zien nog mogelijkheden om met het kabinet tot een akkoord over het belastingplan te komen. Na een digitaal overleg zaterdag zeiden de drie partijen in een verklaring dat ze aanknopingspunten zien.

2 dagen geleden
Bikker en Struijs: kabinet heeft plannen nog niet klaar

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de plannen rond het belastingplan nog steeds niet klaar, zeiden Mirjam Bikker (ChristenUnie) en Jan Struijs (50PLUS) na afloop van hun gesprek met het kabinet. Bikker zei dat ze ziet dat het nog echt een strijd is binnen het kabinet.

2 dagen geleden