Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Weel komt iets later met plan voor aanpak antisemitisme

Van Weel komt iets later met plan voor aanpak antisemitisme

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel neemt meer tijd om te komen tot een plan om antisemitisme beter te bestrijden. Hij was van plan deze strategie die moet gelden tot 2030 nog voor het debat komende woensdag over de begroting van het ministerie van Justitie en Veiligheid naar de Tweede Kamer te sturen. Maar dat doet hij toch niet, schrijft hij in een Kamerbrief. Hij wil het plan wel "op zeer korte termijn" naar de Tweede Kamer sturen.

Van Weel wil de gebeurtenissen in Amsterdam vorige week en de discussie daarover betrekken in zijn aanpak. Hij kan dan de wensen vanuit de Tweede Kamer, die woensdag hierover debatteerde, en de input vanuit het overleg in het Catshuis eerder deze week meenemen. Voor deze sessie met twaalf bewindspersonen waren bijna dertig (Joodse) organisaties uitgenodigd, van onderwijskoepels, sportorganisaties tot werkgevers en onderzoekers.

Aanleiding voor het debat en de Catshuisbijeenkomst waren gerichte aanvallen op Israëlische voetbalfans vorige week in Amsterdam na een wedstrijd van Ajax tegen Maccabi Tel Aviv. Daarover was grote ophef ontstaan. Ook internationaal maakte Nederland een slechte beurt.

De ministerraad spreekt vrijdag ook nog over de nieuwe strategie.

Meer uit Politiek

Begrotingsoverleg muurvast, kabinet vergadert pas in de avond

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet buigt zich pas op zijn vroegst maandagavond over de begroting voor volgend jaar. Het is de coalitiepartijen niet gelukt daar in de ochtend een akkoord over te bereiken. Het overleg zit volgens ingewijden nog muurvast. Daarom is de zogeheten begrotingsraad die aan het begin van de middag zou beginnen, verder opgeschoven naar 18.00 uur.

44 minuten geleden
Nog geen deal begroting, coalitieleiders spreken maandag verder

DEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA zijn na ruim vijftien uur onderhandelen over de begroting het nog niet eens geworden over de begroting voor volgend jaar. Het overleg wordt volgens een woordvoerder van Financiën maandagochtend om 09.00 uur voortgezet.

11 uur geleden
Leiders coalitie praten al bijna veertien uur over begroting

DEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA praten zondag al bijna veertien uur op het ministerie van Financiën over de begroting van volgend jaar. De begroting moet dinsdag bij de Raad van State liggen zodat die voldoende tijd heeft om het van advies te voorzien voor Prinsjesdag.

13 uur geleden
Paul Rosenmöller (PRO) verlaat volgend jaar de politiek

DEN HAAG (ANP) - Paul Rosenmöller van PRO verlaat volgend jaar mei de politiek. Dan wordt een nieuwe Eerste Kamer gekozen, waar hij op dit moment fractievoorzitter is van de partij die is voortgekomen uit GroenLinks en PvdA.

22 uur geleden
Coalitie praat weer over begroting van volgend jaar

DEN HAAG (ANP) - Op het ministerie van Financiën overleggen de leiders van de drie coalitiepartijen sinds 10.00 uur weer over de begroting van volgend jaar. Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA) moeten het eens zien te worden over de koers.

1 dag geleden
Belangenclub ExpEx: excuses misstanden jeugdzorg zijn een begin

AMSTERDAM (ANP) - ExpEx, het platform van mensen die ervaring hebben met gesloten jeugdzorg, is op zich blij met de excuses van minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg) voor misstanden in de gesloten jeugdzorg. Maar ze zet er ook een kanttekening bij.

1 dag geleden
Minister biedt excuses aan voor misstanden in gesloten jeugdzorg

EDE (ANP) - Minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg) heeft zaterdagmiddag haar excuses aangeboden voor misstanden in de gesloten jeugdzorg en justitiële jeugdinstellingen. "Het spijt ons dat we niet hebben kunnen zorgen voor een veilige plek en goede zorg", sprak ze uit in een zaal met slachtoffers, familieleden, vrienden en nabestaanden in het Akoesticum in Ede. Dat zei ze namens de ministeries van Volksgezondheid en Justitie, Jeugdzorg Nederland en de Vereniging Nederlandse Gemeenten.

1 dag geleden