Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Weel hoopt op vertrouwen politie in vroegpensioenregeling

Van Weel hoopt op vertrouwen politie in vroegpensioenregeling

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel noemt het "een hele belangrijke eerste stap" dat het kabinet zich weer gaat bemoeien met de onderhandelingen over een structurele vroegpensioenregeling voor zware beroepen. Hij hoopt dat de politie, die onder zijn verantwoordelijkheid valt, daar vertrouwen uit put dat zo'n regeling er ook echt komt.

Het kabinet besloot vrijdag minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken) op pad te sturen om te helpen de vastgelopen gesprekken tussen vakbonden en werkgevers over vroegpensioen vlot te trekken. Dat doet hij niet met lege handen, maar hoeveel financiële ruimte de bewindsman heeft, wil hij nog niet zeggen.

Van Weel wil zijn collega niet voor de voeten lopen, maar benadrukt dat het kabinet "hier echt uit wil komen". Hij benadrukt dat in de cao-onderhandelingen bij de politie al is afgesproken dat er een blijvende regeling komt waarvan ook politieagenten die zware jaren achter de rug hebben, gebruik van kunnen maken.

Over de acties waarmee de politiebonden hun eisen kracht proberen bij te zetten, houdt Van Weel zich op de vlakte. "Ze hebben het recht actie te voeren", zegt hij. De bewindsman waakt ook voor oproepen om af te zien van bijvoorbeeld de voorgenomen staking rond de voetbalklassieker Feyenoord-Ajax, die om die reden zondag niet door kan gaan. "Ja, natuurlijk zouden we dat allemaal graag willen, maar daar wil ik niet op vooruitlopen."

Meer uit Politiek

Jetten wil in gesprek met Joodse gemeenschap na aanslag op school

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "verschrikkelijk" dat een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag doelwit was van een explosie. "Ik begrijp de boosheid en angst en ga snel in gesprek met de Joodse gemeenschap. Zij moeten zich altijd veilig weten in ons land", schrijft hij op X.

41 minuten geleden
Van Weel hekelt 'laffe aanval' op Joodse school in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) veroordeelt de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag, waarbij een explosie heeft plaatsgevonden. "Twee nachten op rij een laffe aanval met een explosief bij een Joods gebouw. Eerst in Rotterdam, nu in Amsterdam", schrijft hij op X.

41 minuten geleden
Lokale partijen willen meer steun van het kabinet voor veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.

13 uur geleden
Jetten tevreden met lagere drempel om te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat de drempel om te gaan stemmen lager wordt gemaakt door meer stembureaus en de proef met kleinere stembiljetten. In zijn wekelijkse persconferentie riep de D66-minister-president iedereen op om te gaan stemmen. "Dit is toch het meest dichtbij."

18 uur geleden
Kabinet kritisch over besluit VS sancties Rusland te verlichten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft kritiek op het besluit van de Verenigde Staten om de oliesancties tegen Rusland tijdelijk te verlichten. "Zeer onverstandig", noemde premier Rob Jetten de beslissing op zijn wekelijkse persconferentie na de ministerraad.

19 uur geleden
Karremans na uitspraak over Schiphol: we moeten door

DEN HAAG (ANP) - "We moeten door", zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) nadat de Raad van State zijn besluit vernietigde om maximaal 478.000 vluchten van en naar Schiphol toe te staan. "Het is belangrijk dat er een juridische basis komt onder Schiphol, en dat we afgaan van de gedoogsituatie."

21 uur geleden
Nederlandse militairen weggehaald uit Erbil in Noord-Irak

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse militairen die op uitzending zijn in Erbil in het noorden van Irak zijn daar weggehaald, omdat het te onveilig was. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag. Nabij de Koerdische stad sneuvelde een dag eerder een Franse militair bij een droneaanval, vijf anderen raakten gewond.

22 uur geleden