Van Weel: gevolgen NAVO-top voor evenementen nog niet duidelijk
DEN HAAG (ANP) - Het is volgens minister David van Weel (Justitie en Veiligheid) "nog niet helemaal" duidelijk welke gevolgen de inzet van de helft van het politiekorps voor de NAVO-top in Den Haag heeft voor andere evenementen in het land. "Uiteindelijk is het ook aan burgemeesters om te bepalen wat zij door willen laten gaan en niet door willen laten gaan", zei de bewindsman vrijdag na de ministerraad.
Bij de grote internationale top eind juni zet de politie 27.000 agenten in. "De politie heeft nu ongeveer in kaart wat er nodig is om dat evenement te laten lopen. Nog niet alles is zeker", aldus de minister. Er zijn bijvoorbeeld ook buitenlandse agenten om hulp gevraagd. Zodra het hele plaatje rond is, wordt het volgens hem ook duidelijker welke evenementen wel en niet door kunnen gaan.
Naar de top van het Atlantische bondgenootschap komen 45 staatshoofden en regeringsleiders, bijna honderd ministers van Buitenlandse Zaken en Defensie en nog eens 6000 delegatieleden. Het is de politie-inzet zeker waard, zegt Van Weel die voor de NAVO werkte voordat hij minister werd. "Ik kan me nog alle toppen herinneren van de afgelopen twintig jaar. Het is een heel groot evenement, daar moeten we blij mee zijn, maar er is ook een prijs."
Volgens premier Dick Schoof moet in verband met de massale politie-inzet bij de NAVO-top in de hofstad "grote voorzichtigheid" worden betracht met andere grote evenementen op hetzelfde moment. Hij hoopt dat bestuurders van gemeenten en organisatoren van evenementen daar rekening mee willen houden, zei hij op zijn wekelijkse persconferentie na de ministerraad.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel heeft in een bericht op X laten weten dat de "inzet van de Verenigde Staten" bij de onderhandeling over vrede tussen Rusland en Oekraïne wordt gewaardeerd, maar dat de "druk op Rusland" opgevoerd moet blijven worden "zodat zij hun oorlog stoppen".
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is diep geschokt door de dodelijke steekpartij in Suriname, waar volgens Surinaamse media negen mensen bij zijn omgekomen. Een man heeft in Meerzorg zijn eigen kinderen en buren doodgestoken. De politie schoot hem in zijn benen en wist hem te overmeesteren.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wil het financiële deel van de formatiegesprekken met CDA en VVD dinsdag "voor een groot deel" voor elkaar hebben. In januari wil Jetten ook met andere partijen praten.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht. De tunnel die de A20 bij Vlaardingen verbindt met de A15 bij Rozenburg zou dit jaar naar schatting ongeveer 75 miljoen euro opleveren, maar dat bedrag is bijgesteld naar 25 miljoen. Dat bevestigt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na berichtgeving door RTL Nieuws.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Het gaat niet lukken om per 1 januari 2026 een soepelere stikstofgrens te regelen, zei demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) na afloop van de ministerraad. Haar partij wilde graag de waarde verhogen vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is, maar de plannen hiervoor moeten nog verder worden uitgewerkt. Wiersma hoopt dit "zo snel mogelijk" te kunnen doen, maar kan nog niet zeggen wanneer het wel kan.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Luchthaven Schiphol mag nog twee jaar door zonder natuurvergunning. Dat heeft de ministerraad vrijdag besloten. In juni vernietigde de rechtbank in Den Haag de natuurvergunning van de nationale luchthaven, omdat deze niet zorgvuldig was voorbereid en gemotiveerd.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) geeft gehoor aan een motie van de Tweede Kamer, die haar oproept voorlopig geen regels te versoepelen voor het uitrijden van mest. Wiersma zei dat vrijdag na afloop van de ministerraad.
1 week geleden