Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Weel: gevolgen NAVO-top voor evenementen nog niet duidelijk

Van Weel: gevolgen NAVO-top voor evenementen nog niet duidelijk

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens minister David van Weel (Justitie en Veiligheid) "nog niet helemaal" duidelijk welke gevolgen de inzet van de helft van het politiekorps voor de NAVO-top in Den Haag heeft voor andere evenementen in het land. "Uiteindelijk is het ook aan burgemeesters om te bepalen wat zij door willen laten gaan en niet door willen laten gaan", zei de bewindsman vrijdag na de ministerraad.

Bij de grote internationale top eind juni zet de politie 27.000 agenten in. "De politie heeft nu ongeveer in kaart wat er nodig is om dat evenement te laten lopen. Nog niet alles is zeker", aldus de minister. Er zijn bijvoorbeeld ook buitenlandse agenten om hulp gevraagd. Zodra het hele plaatje rond is, wordt het volgens hem ook duidelijker welke evenementen wel en niet door kunnen gaan.

Naar de top van het Atlantische bondgenootschap komen 45 staatshoofden en regeringsleiders, bijna honderd ministers van Buitenlandse Zaken en Defensie en nog eens 6000 delegatieleden. Het is de politie-inzet zeker waard, zegt Van Weel die voor de NAVO werkte voordat hij minister werd. "Ik kan me nog alle toppen herinneren van de afgelopen twintig jaar. Het is een heel groot evenement, daar moeten we blij mee zijn, maar er is ook een prijs."

Volgens premier Dick Schoof moet in verband met de massale politie-inzet bij de NAVO-top in de hofstad "grote voorzichtigheid" worden betracht met andere grote evenementen op hetzelfde moment. Hij hoopt dat bestuurders van gemeenten en organisatoren van evenementen daar rekening mee willen houden, zei hij op zijn wekelijkse persconferentie na de ministerraad.

Meer uit Politiek

Nederland zoekt met Duitsland naar gastlanden voor terugkeerhub

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met Duitsland in gesprek met landen die een mogelijke gastheer kunnen zijn voor een terugkeerhub. Tijdens een werkbezoek in Berlijn meldde asielminister Bart van den Brink (CDA) samen met de Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat de landen dit aan willen kaarten tijdens gezamenlijke diplomatieke missies. Zij vermelden daarmee niet met welke landen zij de banden willen aanhalen.

40 minuten geleden
Boekholt over interview: had woorden zorgvuldiger moeten kiezen

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) had haar woorden "zorgvuldiger moeten kiezen" toen ze het in The Guardian had over manieren om stroomgebruik tijdens piekuren te beperken. Met name een uitspraak over douchemuntjes zorgde woensdag voor kritiek uit de Tweede Kamer. Haar uitspraken hebben voor "verwarring" gezorgd, schrijft de D66-minister. "Daar trek ik lering uit."

2 uur geleden
Kabinet kan nog niet zeggen wanneer het energiemaatregelen treft

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.

15 uur geleden
Partijen vallen FVD aan op vriendelijke houding Iran en Rusland

DEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.

16 uur geleden
Minister Sjoerdsma gaat op handelsmissie naar China

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.

17 uur geleden
Defensie geeft excuses en compensatie na aanval op Mosul

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.

18 uur geleden
Linkse partijen willen dat olieconcerns betalen voor energiesteun

DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.

20 uur geleden