Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Weel dreigt in te grijpen om trage afhandeling strafzaken

Van Weel dreigt in te grijpen om trage afhandeling strafzaken

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Justitie, VVD) en staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming, NSC) dreigen in te grijpen bij organisaties die te maken hebben met strafrecht, zoals de politie, het Openbaar Ministerie en de Rechtspraak. Dat "paardenmiddel" wordt een optie als het niet lukt om de trage afhandeling van strafzaken aan te pakken door afspraken te maken. Aanleiding is een zeer kritisch onderzoek van de Algemene Rekenkamer, die stelt dat de afhandeling van strafzaken te lang duurt.

De Rekenkamer vindt dat de bedrijfsvoering bij strafrechtorganisaties tekortschiet, bijvoorbeeld waar het gaat om de roosters en het personeelsbeleid. De onderzoekers vinden dat de minister zich hier te weinig mee bemoeit en dat hij gebruik moet maken van zijn bevoegdheid om in te grijpen via zogenoemde aanwijzingen.

Na een "indringend" gesprek hebben de minister en staatssecretaris met strafrechtorganisaties afgesproken om een plan uit te werken, waarop zij ook toezicht zullen houden. De Tweede Kamer zal hiervan ook op de hoogte worden gehouden.

Tweede Kamer bezorgd

"Leidt dit nou niet tot verbeteringen dan rest niets anders - en daar ben ik ook heel helder over geweest - dan het geven van aanwijzingen", aldus Van Weel.

Tijdens het debat uitten partijen van links tot rechts hun zorgen over de tien door de Rekenkamer opgemerkte problemen. Zo noemden Kamerleden ook de verkeerde registraties van honderden namen van verdachten. Zij riepen de bewindslieden op snel met oplossingen te komen.

Ministerspost

Van Weel heeft veel te doen als tijdelijk vervanger van de vertrokken asielminister Marjolein Faber (PVV). Dat blijft de VVD'er ook doen als het aan hem en zijn partij ligt. Maar daar is nog discussie over met BBB en NSC. De drie partijen spreken woensdagmiddag met elkaar.

Meer uit Politiek

Berendsen: Oekraïne op duidelijke koers naar EU-lidmaatschap

BREDA (ANP) - Oekraïne zit op een duidelijke koers naar een EU-lidmaatschap, schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Dinsdag werd de jaarlijkse "Lviv-conferentie" gehouden in Breda, waarbij Nederland en Oekraïne samenwerken om dichter bij een toetreding tot de Europese Unie te komen. "We staan ​​klaar om elke stap te ondersteunen", aldus Berendsen.

2 uur geleden
Kamer schaart zich achter plan voor vuurwerk vanaf 18 jaar

DEN HAAG (ANP) - Wie onder het aankomende vuurwerkverbod toch vuurwerk legaal wil afsteken, moet minimaal 18 jaar zijn, vindt de Tweede Kamer. Een motie van CDA en Partij voor de Dieren waar dat voorstel in staat, kreeg dinsdag steun van een Kamermeerderheid.

3 uur geleden
Sjoerdsma maakt 6 miljoen extra vrij voor hulp aan Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt 6 miljoen euro extra vrij voor humanitaire hulp aan slachtoffers van de oorlog in het Midden-Oosten. "De humanitaire situatie in het #MiddenOosten verslechtert snel. Juist nu hulp onder druk staat, moeten we meer doen", laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) dinsdag op X weten.

3 uur geleden
BBB zet senator uit fractie na opzeggen lidmaatschap

DEN HAAG (ANP) - Senator Robert van Gasteren is niet langer welkom in de fractie van BBB in de Eerste Kamer. Dat meldt een woordvoerder van BBB. Aanleiding is dat Van Gasteren afgelopen vrijdag tijdens een ledenbijeenkomst publiekelijk zijn lidmaatschap van de partij opzegde.

6 uur geleden
Jetten: Santokhi betekende veel voor Suriname en Nederland

DEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.

22 uur geleden
Maatregelen na hack Financiën raken onder meer schatkistbankieren

DEN HAAG (ANP) - De beperkingen op het ministerie van Financiën als gevolg van een digitale inbraak raken circa 1600 publieke instellingen die hun overtollige middelen bij het departement stallen. Het digitale portaal voor dit zogenoemde schatkistbankieren behoort tot de systemen die uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
SGP en JA21 willen opheldering over herstel subsidie UNRWA

DEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 willen opheldering over het besluit van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) om dit jaar al de bezuiniging op de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA ongedaan te maken. Vorige week stemde de Tweede Kamer nog tegen een voorstel om de oude subsidie van 19 miljoen te herstellen. "De begroting aanpassen zes dagen nadat erover gestemd is, getuigt niet van democratisch ethos", meent Chris Stoffer (SGP).

1 dag geleden