Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Weel: daders geweld Amsterdam worden opgespoord en gestraft

Van Weel: daders geweld Amsterdam worden opgespoord en gestraft

DEN HAAG (ANP) - De daders van het geweld in Amsterdam tegen supporters van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv zullen worden opgespoord en gestraft, zegt justitieminister David van Weel. "We moeten ons doodschamen", vindt de bewindsman.

Van Weel wil er niet op vooruitlopen of hij eraan denkt om het snelrecht toe te passen als de verdachten in beeld komen. "Zo ver zijn we nog niet."

De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar reist naar aanleiding van de gebeurtenissen naar Nederland en wordt door Van Weel ontvangen. "Ik zal hem ontvangen namens het kabinet en hem vertellen wat we hebben gedaan om die supporters veilig te houden", aldus de minister.

'Compleet beeld'

De bewindsman is in "doorlopend contact" met de Israëlische ambassadeur en heeft hem vannacht rond 04.00 uur gesproken. "Die kregen heel veel telefoontjes van mensen in nood, van bezorgde, angstige supporters."

De minister probeert "een compleet beeld" te krijgen van wat er precies is gebeurd. "Weten we waar iedereen is, hoeveel gewonden zijn er gevallen en is iedereen veilig?" Een andere prioriteit van de bewindsman is om ervoor te zorgen dat de Israëliërs die nog in Nederland verblijven veilig zijn.

Voorzorg

Sinds vannacht heeft Van Weel doorlopend contact met de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema. "En op alle verschillende niveaus laten we ons informeren over de stand van zaken daar."

Er werd volgens de minister al rekening mee gehouden dat er ongeregeldheden konden ontstaan rond de voetbalwedstrijd Ajax-Maccabi Tel Aviv. Uit voorzorg werden bijvoorbeeld demonstraties verplaatst naar andere locaties. "Dus er is heel veel gedaan. En toch is dit gebeurd."

Niet afgelast

"Wat er vannacht is gebeurd: hit-en-run-incidenten door barbaren op scooters die op jacht gingen naar Joden. Dat is voor de politie heel moeilijk, om op alle plekken overal te zijn. En tegen de tijd dat ze daarop reageren, waren de daders meestal weer gevlogen."

Ook achteraf bezien vindt de minister dat de wedstrijd niet moest worden afgelast om de mogelijke risico's. "Dat is dan weer buigen voor intimidatie. Dat gaan we niet doen."

Meer uit Politiek

Amsterdam: mogelijke versoepeling huurregels slecht doordacht

AMSTERDAM (ANP) - Het zou "slecht doordacht" zijn als het kabinet de regels rond huren versoepelt, waardoor de huurprijzen harder kunnen stijgen. Dat zegt de Amsterdamse wethouder van volkshuisvesting Zita Pels (GroenLinks).

1 dag geleden
Kabinet stelt nationaal crisisplan olie in werking

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet treft voorbereidingen voor dreigende tekorten aan fossiele brandstoffen. Daarvoor treedt fase 1 van het Landelijk Crisisplan Olie (LCP-O) in werking. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van De Telegraaf. Aanleiding daarvoor zijn de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Van acute tekorten is nog geen sprake, van beperkende maatregelen evenmin.

1 dag geleden
Brekelmans hekelt 'politieke spelletjes' van PVV met asielwetten

DEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."

2 dagen geleden
Kabinet wil subsidie voor overstap naar elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.

2 dagen geleden
Karremans wil Lelystad Airport openen in oktober 2027

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.

2 dagen geleden
Jetten: tempo voorbereidingen missie Hormuz moet omhoog

DEN HAAG (ANP) - Het tempo van de voorbereidingen voor de missie in de Straat van Hormuz moet omhoog. Dan kunnen de landen direct aan de slag zodra er een permanent staakt-het-vuren is, zei premier Rob Jetten vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Eerder op de middag was hij bij een videoconferentie van de bijna vijftig landen die zich hebben aangesloten bij de internationale coalitie.

2 dagen geleden
Jetten: wegstemmen asielwetten in senaat zou gemiste kans zijn

DEN HAAG (ANP) - Het zou een "gemiste kans" zijn als de twee strenge asielwetten komende dinsdag worden weggestemd in de Eerste Kamer, vindt Rob Jetten. Tijdens zijn wekelijkse persconferentie zei de minister-president dat de wetten "de snelste weg zijn" om het aantal asielzoekers omlaag te krijgen, zoals zijn kabinet beoogt. Dat terwijl zijn eigen partij D66 neigt naar een tegenstem.

2 dagen geleden