Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Weel: daders geweld Amsterdam worden opgespoord en gestraft

Van Weel: daders geweld Amsterdam worden opgespoord en gestraft

DEN HAAG (ANP) - De daders van het geweld in Amsterdam tegen supporters van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv zullen worden opgespoord en gestraft, zegt justitieminister David van Weel. "We moeten ons doodschamen", vindt de bewindsman.

Van Weel wil er niet op vooruitlopen of hij eraan denkt om het snelrecht toe te passen als de verdachten in beeld komen. "Zo ver zijn we nog niet."

De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar reist naar aanleiding van de gebeurtenissen naar Nederland en wordt door Van Weel ontvangen. "Ik zal hem ontvangen namens het kabinet en hem vertellen wat we hebben gedaan om die supporters veilig te houden", aldus de minister.

'Compleet beeld'

De bewindsman is in "doorlopend contact" met de Israëlische ambassadeur en heeft hem vannacht rond 04.00 uur gesproken. "Die kregen heel veel telefoontjes van mensen in nood, van bezorgde, angstige supporters."

De minister probeert "een compleet beeld" te krijgen van wat er precies is gebeurd. "Weten we waar iedereen is, hoeveel gewonden zijn er gevallen en is iedereen veilig?" Een andere prioriteit van de bewindsman is om ervoor te zorgen dat de Israëliërs die nog in Nederland verblijven veilig zijn.

Voorzorg

Sinds vannacht heeft Van Weel doorlopend contact met de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema. "En op alle verschillende niveaus laten we ons informeren over de stand van zaken daar."

Er werd volgens de minister al rekening mee gehouden dat er ongeregeldheden konden ontstaan rond de voetbalwedstrijd Ajax-Maccabi Tel Aviv. Uit voorzorg werden bijvoorbeeld demonstraties verplaatst naar andere locaties. "Dus er is heel veel gedaan. En toch is dit gebeurd."

Niet afgelast

"Wat er vannacht is gebeurd: hit-en-run-incidenten door barbaren op scooters die op jacht gingen naar Joden. Dat is voor de politie heel moeilijk, om op alle plekken overal te zijn. En tegen de tijd dat ze daarop reageren, waren de daders meestal weer gevlogen."

Ook achteraf bezien vindt de minister dat de wedstrijd niet moest worden afgelast om de mogelijke risico's. "Dat is dan weer buigen voor intimidatie. Dat gaan we niet doen."

Meer uit Politiek

Amnesty bezorgd over rechten vluchtelingen in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International maakt zich "ernstige zorgen" over de rechten van vluchtelingen in het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord. "Mensen op de vlucht worden al jarenlang gestigmatiseerd en ontmenselijkt in het politieke debat. Het is schokkend om te lezen dat de rechten van mensen die vluchten voor oorlog en vervolging nog verder worden afgebroken", aldus de hulporganisatie over de plannen van D66, VVD en CDA.

50 minuten geleden
Bontenbal verwacht dat regeringsdeelname lastig gaat worden

DEN BOSCH (ANP) - Dat het CDA weer mee gaat regeren, betekent dat het lastig gaat worden, verwacht partijleider Henri Bontenbal. Op een partijcongres in Den Bosch blikt hij vooruit op de fase na het net gepresenteerde coalitieakkoord. "Als we verantwoordelijkheid dragen, worden we ook weer stevig aangesproken op het regeringsbeleid. Dat is nu eenmaal hoe het gaat."

3 uur geleden
Rob Jetten zou jongste premier ooit worden

DEN HAAG (ANP) - Als Rob Jetten premier van Nederland wordt, is hij de jongste minister-president ooit. Dat blijkt uit data die het ANP vergeleek. In maart wordt Jetten 39 jaar. De gemiddelde leeftijd van Nederlandse premiers is 55,1 jaar.

10 uur geleden
Halsema doet verwachtingsvolle handreiking aan nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".

22 uur geleden
FVD: coalitie slaat met regeerakkoord verkeerde richting in

DEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.

1 dag geleden
Nieuw kabinet moet besluiten over medische evacuaties uit Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Wetten toetsen aan grondwet moet mogelijk worden, vindt coalitie

DEN HAAG (ANP) - De rechter moet wetten kunnen toetsen aan de grondwet, vindt de coalitie. D66, VVD en CDA willen daarvoor artikel 120 van de grondwet aanpassen, waarin het toetsingsverbod is vastgelegd.

1 dag geleden