Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Weel: daders geweld Amsterdam worden opgespoord en gestraft

Van Weel: daders geweld Amsterdam worden opgespoord en gestraft

DEN HAAG (ANP) - De daders van het geweld in Amsterdam tegen supporters van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv zullen worden opgespoord en gestraft, zegt justitieminister David van Weel. "We moeten ons doodschamen", vindt de bewindsman.

Van Weel wil er niet op vooruitlopen of hij eraan denkt om het snelrecht toe te passen als de verdachten in beeld komen. "Zo ver zijn we nog niet."

De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar reist naar aanleiding van de gebeurtenissen naar Nederland en wordt door Van Weel ontvangen. "Ik zal hem ontvangen namens het kabinet en hem vertellen wat we hebben gedaan om die supporters veilig te houden", aldus de minister.

'Compleet beeld'

De bewindsman is in "doorlopend contact" met de Israëlische ambassadeur en heeft hem vannacht rond 04.00 uur gesproken. "Die kregen heel veel telefoontjes van mensen in nood, van bezorgde, angstige supporters."

De minister probeert "een compleet beeld" te krijgen van wat er precies is gebeurd. "Weten we waar iedereen is, hoeveel gewonden zijn er gevallen en is iedereen veilig?" Een andere prioriteit van de bewindsman is om ervoor te zorgen dat de Israëliërs die nog in Nederland verblijven veilig zijn.

Voorzorg

Sinds vannacht heeft Van Weel doorlopend contact met de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema. "En op alle verschillende niveaus laten we ons informeren over de stand van zaken daar."

Er werd volgens de minister al rekening mee gehouden dat er ongeregeldheden konden ontstaan rond de voetbalwedstrijd Ajax-Maccabi Tel Aviv. Uit voorzorg werden bijvoorbeeld demonstraties verplaatst naar andere locaties. "Dus er is heel veel gedaan. En toch is dit gebeurd."

Niet afgelast

"Wat er vannacht is gebeurd: hit-en-run-incidenten door barbaren op scooters die op jacht gingen naar Joden. Dat is voor de politie heel moeilijk, om op alle plekken overal te zijn. En tegen de tijd dat ze daarop reageren, waren de daders meestal weer gevlogen."

Ook achteraf bezien vindt de minister dat de wedstrijd niet moest worden afgelast om de mogelijke risico's. "Dat is dan weer buigen voor intimidatie. Dat gaan we niet doen."

Meer uit Politiek

Bosma teleurgesteld na nederlaag, maar blijft in Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Vertrekkend voorzitter van de Tweede Kamer Martin Bosma noemt het een "enorme teleurstelling" dat hij de komende kabinetsperiode niet meer de Kamervoorzitter is. "Ik was graag doorgegaan", zei hij in een reactie tegen het ANP.

1 dag geleden
VVD'er Van Campen (35) verkozen tot nieuwe Tweede Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - VVD'er Thom van Campen (35) is dinsdag verkozen tot de nieuwe Tweede Kamervoorzitter. Hij kreeg in de derde stemmingsronde 79 stemmen. Zijn concurrent en zittend Kamervoorzitter Martin Bosma (PVV, 61) bleef steken op 69.

1 dag geleden
Van der Lee (GL-PvdA) valt in tweede ronde af als Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) wordt geen voorzitter van de Tweede Kamer. Hij moest het in de tweede ronde afleggen tegen Thom van Campen (VVD) en Martin Bosma (PVV).

1 dag geleden
D66 en CDA spreken woensdag over stikstof, natuur en landbouw

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66 en CDA spreken woensdag met experts over stikstof, landbouw en natuur. Rob Jetten (D66), Henri Bontenbal (CDA), hun secondanten en informateur Sybrand Buma (CDA) praten eerst met twee landbouworganisaties en het Interprovinciaal Overleg (IPO), daarna met twee natuurorganisaties en als derde met specialisten van het Planbureau voor de Leefomgeving en de universiteiten van Utrecht en Wageningen. De dag wordt afgesloten met een gesprek met een afvaardiging van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

1 dag geleden
Bosma: 'Omvolking' geen verboden woord in Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - De term 'omvolking' is geen verboden woord in de Tweede Kamer. Dat zei zittend Kamervoorzitter Martin Bosma (PVV) in zijn speech voorafgaand aan de verkiezing voor een nieuwe Tweede Kamervoorzitter. Hij reageerde daarmee op een opmerking van Kamerlid Ralf Dekker (FVD), die zei teleurgesteld te zijn omdat Bosma als Kamervoorzitter woorden als remigratie en omvolking zou hebben verboden.

1 dag geleden
Rotterdamse haven geeft Buma oplossingen mee voor 'perfect storm'

DEN HAAG (ANP) - De partijen die betrokken zijn bij de Rotterdamse haven hebben in een brief aan informateur Sybrand Buma gepleit voor tien maatregelen die een nieuw kabinet zou moeten nemen om de haven "toekomstbestendig, concurrerend en duurzaam" te houden. De provincie Zuid-Holland, gemeente Rotterdam, het Havenbedrijf Rotterdam, ondernemersvereniging Deltalinqs en Economic Board Zuid-Holland roepen de formerende politieke partijen (D66 en CDA) onder meer op te zorgen voor "langjarig stabiel beleid".

1 dag geleden
Van der Lee wil als Kamervoorzitter meer tijd voor wetgeving

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerdebatten moeten niet eindeloos duren, maar voor de behandeling van wetgeving is soms echt meer tijd nodig. "Het antwoord op iedere gestelde vraag kan relevant zijn." Dat heeft aspirant-voorzitter Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) gezegd tijdens zijn 'sollicitatiegesprek' met de Kamer.

1 dag geleden