Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Weel blij met 'vlucht naar voren' voor vroegpensioen politie

Van Weel blij met 'vlucht naar voren' voor vroegpensioen politie

LUXEMBURG/DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Justitie en Veiligheid) is blij met de "vlucht naar voren" om tot een akkoord te komen tussen politievakbonden en de politie over het vroegpensioen. Voor ongeveer duizend politiemedewerkers die in 1961 geboren zijn is een overbruggingsregeling getroffen, zodat ook zij drie jaar voor hun AOW kunnen stoppen met werken. "Die kunnen nu gerust slapen, wetende dat ze ook een vroegpensioenregeling hebben."

De politie voerde actie voor een nieuwe regeling, onder meer door weg te blijven bij voetbalwedstrijden. "Eerst wachtten we op de landelijke tafel" die over het vroegpensioen voor alle sectoren moest onderhandelen, zegt Van Weel. "We weten dat het natuurlijk even geduurd heeft voordat de landelijke tafel in beweging kwam. Dus we hebben uiteindelijk gekozen om de vlucht naar voren te nemen."

Van Weel denkt dat de uitkomst bij de politie een voorbeeld kan zijn voor de landelijke onderhandelingen. "We krijgen natuurlijk te maken met vergrijzing in Nederland. Dus we krijgen een tekort op de arbeidsmarkt. Dus we moeten aan de ene kant stimuleren dat mensen langer werken, en aan de andere kant coulanceregelingen hebben voor mensen die echt zware beroepen hebben." Dat onderscheid is bij de politie gemaakt, zegt de minister. "Je moet zware jaren op straat hebben gehad om in aanmerking te komen voor deze regeling. Voor andere beroepsgroepen denk ik dat we diezelfde kant op moeten gaan."

Meer uit Politiek

NAVO-chef Rutte benadrukt onomkeerbaarheid toetreding Oekraïne

BEMOWO PISKIE (ANP) - "Het pad van Oekraïne naar de NAVO is onomkeerbaar", benadrukt NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte op de NAVO-basis in het Poolse Bemowo Piskie. De NAVO-topman is daar om de eenheid binnen het militaire bondgenootschap en aan de oostflank van het NAVO-gebied kracht bij te zetten.

3 uur geleden
Aartsen: bodycams conducteurs in januari, NS spreekt hem tegen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet en de NS spreken elkaar tegen over de bodycams die conducteurs krijgen. NS-conducteurs krijgen in januari bodycams, zei demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer, VVD) in een debat over het spoor. De NS verwacht dat de bodycams eind maart of begin april worden geleverd en dat de eerste conducteurs ze rond de zomer inzetten.

5 uur geleden
Kamer wil vaccinatie vogelgriep, maar vreest handelsproblemen

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer ziet vaccinaties voor pluimvee als dé oplossing tegen de vogelgriep, maar vreest dat producten van gevaccineerde dieren in het buitenland momenteel nog niet worden geaccepteerd. Tijdens een Kamerdebat roepen het CDA en de VVD demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) op ervoor te zorgen dat de handelsbelemmeringen hiervoor worden opgeheven.

6 uur geleden
Jetten wil ruim voor 30 januari inhoudelijk overleg afronden

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten hoopt "ruim" voor 30 januari klaar te zijn met de inhoudelijke gesprekken tussen D66, VVD en CDA over een coalitieakkoord zodat "voldoende tijd" overblijft om te praten met andere partijen over een vorm van samenwerking. Dat zei Jetten donderdag voor aanvang van een nieuwe dag van formatieoverleg.

8 uur geleden
Veel zorgen over betaalbaarheid treinkaartjes in debat over spoor

DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer maakt zich zorgen over de betaalbaarheid van treinkaartjes. PVV, GroenLinks-PvdA, D66, VVD en ChristenUnie vroegen daar aandacht voor in een debat over het spoor. Maar de oplossingen die ze voorstellen, verschillen.

8 uur geleden
Schoof vindt het belangrijk dat EU-deal met Zuid-Amerika rondkomt

BRUSSEL (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof noemt het "belangrijk" dat de handelsdeal die de EU met Mercosur-landen (Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay) wil sluiten, rondkomt. Dat zei hij voorafgaand aan de EU-top. De Mercosur-deal staat niet op de agenda voor de top, maar speelt mede vanwege de boerenprotesten in Brussel wel een rol en zal tijdens een diner aan bod komen.

10 uur geleden
Schoof herhaalt: EU-akkoord zonder België is 'zeer ongewenst'

BRUSSEL (ANP) - Een akkoord over het gebruiken van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne zonder België is "zeer ongewenst", herhaalt demissionair premier Dick Schoof voor het begin van de EU-top. Tijdens de top moet een beslissing vallen over het gebruiken van die bevroren tegoeden, die in België staan. België is fel tegen en eist harde toezeggingen van alle EU-landen over het eventueel terugbetalen van het geld.

11 uur geleden