Van Weel blij met eerste aanhouding, waarschuwt andere verdachten
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel is er "heel blij" mee dat inmiddels een verdachte van de gewelddadigheden vorige week in Amsterdam zichzelf heeft gemeld bij de politie. Het gaat om een van de vijf mensen die in het programma Opsporing Verzocht geblurd op beelden zijn vertoond. "Ik denk dat het beter is voor de personen die geblurd zijn getoond, dat ze niet in volle glorie op de nationale televisie zijn te bewonderen. Deze vier hebben nog een paar uur de tijd en anders gaan ze waarschijnlijk vanavond ongeblurd getoond worden", waarschuwde Van Weel voor de ministerraad vrijdag.
De vijf verdachten die als eersten onherkenbaar zijn getoond, worden ervan verdacht het zwaarste geweld te hebben gepleegd rond de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv. Na de wedstrijd werden op verschillende plekken in de stad Israëlische voetbalfans gericht aangevallen door groepjes mensen, die er daarna snel weer vandoor gingen. Het geweld leidde tot grote verontwaardiging bij de Joodse gemeenschap, in Amsterdam, de politiek en tot ver over de grenzen.
Volgens Van Weel zitten er nu drie mensen vast in verband met de gewelddadigheden van die nacht van donderdag op vrijdag. Daarnaast zijn "een kleine dertig mensen in beeld bij het Openbaar Ministerie, dus langzaam zal ook met hen dat proces van identificatie in gang worden gezet". Deze mensen zijn als individu geïdentificeerd bij de geweldsacties en "het doel is om ze allemaal op te sporen", aldus de minister.
Israël heeft druk uitgeoefend op Nederland om de daders hard aan te pakken, maar Van Weel gaat daar niet op in. "Het is niet aan Israël om ons rechtssysteem te beïnvloeden. Wij hebben zelf de motivatie om deze mensen op te sporen en we zitten daar bovenop." Het OM en de politie hebben er volgens hem een groot team op zitten. "De eerste resultaten laten zich al zien en ik denk dat dat door zal gaan."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten niet langer de mogelijkheid krijgen om statushouders voorrang te geven op een sociale huurwoning, vinden Mona Keijzer, Groep Markuszower en JA21. De drie rechtse fracties hebben een initiatiefwet met deze strekking ingediend. Toen Keijzer eerder minister van Volkshuisvesting was, stelde ze een vergelijkbare wet voor. Maar tot haar teleurstelling heeft de huidige minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) dit voorstel ingetrokken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lastenverzwaringen die het kabinet-Jetten wil doorvoeren, raken werkenden onevenredig hard, vindt zowel JA21 als GroenLinks-PvdA. De twee oppositiepartijen waar het minderheidskabinet het meest van afhankelijk is voor steun in de Tweede Kamer, maakten dit bezwaar in het Kamerdebat over de voorjaarsnota.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oppositiepartijen zijn kritisch op het pakket aan maatregelen dat het kabinet neemt om de energieprijzen te compenseren, maar zijn het niet eens over welke plannen er dan bij moeten komen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer is kritisch over het kansrijke schooladvies, omdat leerlingen daardoor terecht kunnen komen in onderwijs dat niet bij hen past. Fracties als D66, CDA en PVV zetten tijdens een debat over praktijkonderwijs en vmbo vraagtekens bij de manier van adviseren, waarbij het schooladvies wordt bijgesteld na een hoger uitgevallen doorstroomtoets.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD vindt het "verstandig" dat het kabinet met de maatregelen tegen de fors gestegen brandstofprijzen "ruimte heeft gelaten" om nog meer te doen als de energiecrisis de komende maanden verergert. Fractievoorzitter Ruben Brekelmans zei dat in een Kamerdebat over het maandag aangekondigde pakket, dat van met name de rechtse oppositie een dikke onvoldoende krijgt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Terwijl wereldwijd de energieprijzen stijgen, maakt het kabinet beleid dat het leven van mensen duurder maakt, vindt Jesse Klaver. De fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA noemt die tegenstelling in het beleid "wrang". Hij hekelt dat deze week een pakket met compensatiemaatregelen bekend werd en tegelijk voorstellen klaarliggen voor hogere huur, een stijging van het eigen risico en meer inkomstenbelasting voor werkenden.
1 dag geleden