Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Weel blij met eerste aanhouding, waarschuwt andere verdachten

Van Weel blij met eerste aanhouding, waarschuwt andere verdachten

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel is er "heel blij" mee dat inmiddels een verdachte van de gewelddadigheden vorige week in Amsterdam zichzelf heeft gemeld bij de politie. Het gaat om een van de vijf mensen die in het programma Opsporing Verzocht geblurd op beelden zijn vertoond. "Ik denk dat het beter is voor de personen die geblurd zijn getoond, dat ze niet in volle glorie op de nationale televisie zijn te bewonderen. Deze vier hebben nog een paar uur de tijd en anders gaan ze waarschijnlijk vanavond ongeblurd getoond worden", waarschuwde Van Weel voor de ministerraad vrijdag.

De vijf verdachten die als eersten onherkenbaar zijn getoond, worden ervan verdacht het zwaarste geweld te hebben gepleegd rond de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv. Na de wedstrijd werden op verschillende plekken in de stad Israëlische voetbalfans gericht aangevallen door groepjes mensen, die er daarna snel weer vandoor gingen. Het geweld leidde tot grote verontwaardiging bij de Joodse gemeenschap, in Amsterdam, de politiek en tot ver over de grenzen.

Volgens Van Weel zitten er nu drie mensen vast in verband met de gewelddadigheden van die nacht van donderdag op vrijdag. Daarnaast zijn "een kleine dertig mensen in beeld bij het Openbaar Ministerie, dus langzaam zal ook met hen dat proces van identificatie in gang worden gezet". Deze mensen zijn als individu geïdentificeerd bij de geweldsacties en "het doel is om ze allemaal op te sporen", aldus de minister.

Israël heeft druk uitgeoefend op Nederland om de daders hard aan te pakken, maar Van Weel gaat daar niet op in. "Het is niet aan Israël om ons rechtssysteem te beïnvloeden. Wij hebben zelf de motivatie om deze mensen op te sporen en we zitten daar bovenop." Het OM en de politie hebben er volgens hem een groot team op zitten. "De eerste resultaten laten zich al zien en ik denk dat dat door zal gaan."

Meer uit Politiek

Letschert wil lerarentekort in vier jaar flink terugdringen

LEIDEN (ANP) - Onderwijsminister Rianne Letschert wil ervoor zorgen dat er binnen vier jaar geen groot lerarentekort meer is. "In een land met een structureel lerarentekort wordt het fundament waar we voor staan, de jeugd opleiden, wel kwetsbaar."

4 uur geleden
Van Veldhoven: EU kijkt naar voor- en nadelen prijsplafond

BRUSSEL (ANP) - De EU is nog altijd aan het kijken naar de voor- en nadelen van een prijsplafond, zei minister Stientje van Veldhoven (Klimaat) na overleg met de EU-ministers voor energie. "Een prijsplafond klinkt aantrekkelijk, want dan blijft de prijs laag", zei ze. "Maar het zou ook kunnen betekenen dat we misschien geen gas meer naar Europa krijgen als de prijs in de rest van de wereld wel hoger is."

4 uur geleden
Jetten heeft geen concreet voorstel voor missie Hormuz gezien

BERLIJN (ANP) - Er is nog geen plan voor een missie in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten op bezoek bij de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in Berlijn. "Zoals altijd staat Nederland open voor suggesties, maar op dit moment ligt er geen concreet voorstel op tafel", aldus Jetten op een gezamenlijke persconferentie.

4 uur geleden
Berendsen: geen militaire missie in Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) ziet een militaire missie in de Straat van Hormuz "op dit moment absoluut niet gebeuren. Daar is ook geen draagvlak voor", zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

4 uur geleden
Letschert spreekt met studentenrabbijn over veiligheidszorgen

LEIDEN (ANP) - Minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap spreekt maandagavond met de studentenrabbijn Yanki Jacobs en met een aantal joodse studenten. Het gesprek gaat onder meer over de zorgen over de veiligheid die leven bij joodse studenten, maar ook over de recente aanslag bij een joodse school in Amsterdam.

5 uur geleden
Zorgen bij Heerma over toenemende intimidatie in lokale politiek

LEIDEN (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken (CDA) zegt zich zorgen te maken over de toenemende intimidatie van lokale politici. Volgens de minister is het nu onderdeel van het politieke debat. "Het is goed dat gemeenten er extra aandacht voor hebben."

5 uur geleden
Kabinet 'prioriteert' infrastructuur, schrapt mogelijk projecten

DEN HAAG (ANP) - Miljardentekorten dwingen het kabinet tot nieuwe keuzes in de aanleg en het onderhoud van infrastructuur. Minister Vincent Karremans (VVD) en staatssecretaris Annet Bertram (CDA) van Infrastructuur willen voor de zomer duidelijk maken welke "prioritering" ze maken. Dat kan betekenen dat geplande projecten niet meer doorgaan, waarschuwen ze in een brief aan de Tweede Kamer.

5 uur geleden