Van Weel bij VN: Nederland wil later Palestijnse staat erkennen
NEW YORK (ANP) - Demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel (VVD) heeft bij een conferentie van de Verenigde Naties aangegeven dat Nederland in de toekomst een Palestijnse staat wil gaan erkennen. "Nederland zal in een later stadium een Palestijnse staat erkennen als onderdeel van een politiek proces dat nu moet beginnen", aldus Van Weel.
Een tijdspanne voor de erkenning van de Palestijnse staat gaf hij niet. "Op het moment dat wij denken dat we een push kunnen geven aan het proces zullen we zeker niet aarzelen" om de Palestijnse staat te erkennen, zei de bewindsman tegen media. "Wij houden die kaart nu nog even in onze zak."
Van Weel benadrukte bij de VN-vergadering opnieuw de Nederlandse steun voor een tweestatenoplossing waarbij Israël en een onafhankelijke en levensvatbare Palestijnse staat vreedzaam naast elkaar bestaan. "We moeten een einde maken aan dit voortdurende geweld waar Palestijnen en Israëli's al lang onder lijden", zei de minister.
Tweestatenoplossing
Volgens hem is het allerbelangrijkste op dit moment dat Israël en Hamas gaan onderhandelen over een staakt-het-vuren in de Gazastrook en de vrijlating van de gijzelaars. En direct daarna moet worden gepraat over een tweestatenoplossing, vindt Van Weel. Als die oplossing uit het zicht raakt "zijn we echt met zijn allen veel verder van huis, Israël ook".
De meeste landen erkennen de Palestijnse staat al. De afgelopen dagen lieten onder meer Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Australië, Canada en België weten de Palestijnse staat te erkennen. EU-buitenlandchef Kaja Kallas zei maandag nog dat het aan de EU-lidstaten zelf is om de Palestijnse staat al dan niet te erkennen.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Het staatsbezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Suriname heeft "in het licht van de historie een bijzondere lading". Dat zei de koning maandag in Paramaribo nadat hij en de koningin welkom waren geheten door president Jennifer Simons.
8 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt 10 miljoen euro vrij om het zogeheten Makandra-programma voort te zetten dat de samenwerking tussen Nederlandse en Surinaamse overheidsorganisaties moet versterken. Dat maakte demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) bekend in Suriname. Hij is daar voor het staatsbezoek van het koningspaar.
56 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 23-jarige Ayoub M. voor de dodelijke steekpartij bij de Rotterdamse Erasmusbrug op 19 september vorig jaar. Een 32-jarige Rotterdammer kwam daarbij om het leven. Een man uit Zwitserland raakte gewond. M., afkomstig uit Amersfoort, werd overmeesterd door omstanders.
1 uur geledenZEVENBERGEN (ANP) - De inwoners van het Brabantse dorp Moerdijk blijven nog minimaal een halfjaar in onzekerheid. Het Rijk en de provincie Noord-Brabant willen pas in juni een besluit nemen over uitbreiding van het haven- en industriegebied in Moerdijk, waarvoor het dorp mogelijk moet verdwijnen. De gemeente Moerdijk maakte bijna drie weken geleden bekend maar één optie te zien: het dorp Moerdijk opgeven om hier ruimte te maken voor de energieprojecten van Powerport.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Een man uit Apeldoorn is veroordeeld tot zestien jaar cel voor het ruim twintig jaar lang seksueel misbruiken en mishandelen van zijn vier dochters. De moeder moet van de rechter tien maanden de gevangenis in voor het medeplegen van de mishandelingen. Het Openbaar Ministerie omschreef het gezin tijdens de zitting als "zeer gesloten en gelovig", het hield "de schijn naar buiten op".
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft koning Willem-Alexander en koningin Máxima officieel verwelkomd in Suriname. Met een ceremonie werd het koningspaar maandag ontvangen bij het presidentieel paleis in Paramaribo. De koning zei daarbij tegen de president dat hij "zo dankbaar" was om in Suriname te zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 49-jarige man is woensdag opgepakt omdat hij voor ruim acht miljoen euro zou hebben gefraudeerd met de subsidieregeling Coronabanen in de Zorg (COZO), meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie maandag. Met die regeling kon extra zorgpersoneel worden ingehuurd tijdens de coronapandemie. Hij wordt ook verdacht van witwassen en valsheid in geschrifte.
4 uur geleden