Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Van Warmerdam-acteur' Henri Garcin (94) overleden

'Van Warmerdam-acteur' Henri Garcin (94) overleden

PARIJS (ANP) - De Frans-Belgische acteur Henri Garcin is maandag op 94-jarige leeftijd in Parijs overleden. Dat melden Franse media. Film- en theaterproducent Marc van Warmerdam, die ruim dertig jaar met hem samenwerkte, bevestigt het nieuws na contact te hebben gehad met naasten van Garcin.

De acteur was in Nederland vooral bekend doordat hij verscheen in vijf films van regisseur Alex van Warmerdam. Hij was te zien als vader Victor in Abel, het debuut van de geprezen regisseur uit 1986. Daarna volgden De Noorderlingen, De Jurk, Grimm en Schneider vs. Bax. Ook was Garcin een aantal keer als rechter te zien in de serie Pleidooi en speelde hij in twee films van Jos Stelling: No Trains No Planes (1999) en Het Meisje en de Dood (2012).

De acteur werd in 1929 geboren in Antwerpen, maar vertrok op jonge leeftijd naar Parijs. Hij werkte vooral in Frankrijk: zijn eerste hoofdrol speelde Garcin in 1966 in La vie de Chateau naast Catherine Deneuve en Philippe Noiret. Maar zeker in de jaren tachtig en negentig was hij ook met regelmaat in Belgische en Nederlandse films te zien.

Andere grote titels waar Garcin in speelde, waren Koko Flanel met Urbanus en Le Huitième Jour. Sporadisch was Garcin te zien in een Hollywoodproductie. Zo speelde hij in de remake van The Pink Panther uit 2006 de president. Ook stond de acteur veel op de planken, vooral in Frankrijk.

Meer uit Binnenland

Geen treinverkeer tussen Rotterdam en Delft door brandstichting

ROTTERDAM (ANP) - Door brandstichting bij een spoorbrug in Delfshaven in Rotterdam rijden er zaterdag geen treinen tussen stations Rotterdam Centraal en Delft Campus. Dat melden spoorbeheerder ProRail en de NS.

2 uur geleden
Geen asielzoekers op grasveld bij aanmeldcentrum zaterdagochtend

TER APEL (ANP) - Op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel liggen rond 06.15 uur zaterdagochtend geen asielzoekers te slapen, ziet een ANP-verslaggever. In de nacht van donderdag op vrijdag brachten twintig asielzoekers er in de regen de nacht door en het Rode Kruis zei er rekening mee te houden dat ook in de daaropvolgende nachten mensen buiten zouden moeten slapen. Maar daar lijkt afgelopen nacht geen sprake van te zijn geweest.

3 uur geleden
KLM-vlucht naar Panama eindigt in San José door tekort aan hotels

SAN JOSÉ (ANP) - KLM-vlucht KL757 met eindbestemming Panama-Stad is geland in de hoofdstad van Costa Rica, San José. Dat is te zien op Flightradar24 en bevestigt een woordvoerder van KLM. Eerder werd al bekend dat de vlucht een tussenstop maakte op Curaçao.

4 uur geleden
KLM-vlucht op weg naar Panama omgeleid naar Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Een KLM-vlucht die vanuit Amsterdam onderweg was naar Panama-Stad heeft vanwege de zware aardbeving voor de kust van het Midden-Amerikaanse land een tussenstop gemaakt op Curaçao, zo is te zien op de website Flightradar24. De vlucht is inmiddels weer onderweg naar Panama-Stad.

8 uur geleden
Voorzitter Raad voor rechtspraak noemt sancties ICC 'onacceptabel'

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe sancties die de Verenigde Staten eerder vrijdag aankondigden voor het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag zijn volgens Henk Naves, voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, "onacceptabel", zo laat hij weten in een reactie.

9 uur geleden
Nachtopvang voor asielzoekers Ter Apel 'waarschijnlijk' weer vol

TER APEL (ANP) - De nachtopvang voor mensen die nog niet bij het aanmeldcentrum van het COA in Ter Apel naar binnen kunnen zit komende nacht "naar alle waarschijnlijkheid" weer vol. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis, dat op de twee opvanglocaties in Warffum en Zuidwolde onder meer de beveiliging en het dagelijkse beheer verzorgt.

12 uur geleden
Politiek schaart zich achter het Internationaal Strafhof

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen scharen zich achter het Internationaal Strafhof (ICC) waartegen de VS nieuwe sancties hebben aangekondigd. "Dit is het moment voor Europa om het internationaal recht voluit te verdedigen. Want oorlogsmisdadigers mogen nooit, nooit, nooit vrijuit gaan, ook niet onder Amerikaanse druk", reageert Jan Paternotte (D66).

15 uur geleden