Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vroonhoven: we gaan elkaar heel laten

Van Vroonhoven: we gaan elkaar heel laten

DEN HAAG (ANP) - Het was een "heftig gesprek", zei Nicolien van Vroonhoven (NSC) na crisisoverleg met de andere coalitieleiders en de top van het kabinet. Er is beloofd te werken aan betere verhoudingen. "En we hebben ook tegen elkaar gezegd: we gaan elkaar heel laten."

Aanleiding voor de crisis was het besluit van staatssecretaris Nora Achahbar (Financiƫn) van NSC om op te stappen. Zij vertrekt om de "polariserende omgangsvormen", liet ze in een brief weten. De andere bewindslieden van de NSC twijfelden daarna of zij nog wel verder wilden in het kabinet.

Volgens Van Vroonhoven wilde het NSC-smaldeel in het kabinet "een front om de staatssecretaris heen vormen". Dat is volgens de tijdelijke fractievoorzitter "heel erg begrijpelijk". Maar het had "ook alles te maken met vertrouwen en woorden die gebruikt zijn. Woorden doen ertoe."

Achahbar gaat weg om die "rauwere omgangsvormen" die er zouden zijn, zegt Van Vroonhoven. Ze ontkent ten stelligste dat er racistische bewoordingen zouden zijn gebruikt door andere bewindslieden. Wat die "rauwere omgangsvormen" dan zijn, wilde ze niet zeggen.

Uiteindelijk gaat NSC volgens haar door omdat er "vertrouwen" is in de coalitie met PVV, VVD en BBB.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Utrecht: we gaan het er niet bij laten zitten

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.

1 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

2 uur geleden
Man overleden bij steekincident in Hoensbroek

HOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.

2 uur geleden
Grote brand in kringloopwinkel Sevenum

SEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.

2 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

6 uur geleden
Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

8 uur geleden
Vanaf 1 juli geen nieuwe stroomaansluitingen in deel Utrecht

DEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.

9 uur geleden