Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vroonhoven: we gaan elkaar heel laten

Van Vroonhoven: we gaan elkaar heel laten

DEN HAAG (ANP) - Het was een "heftig gesprek", zei Nicolien van Vroonhoven (NSC) na crisisoverleg met de andere coalitieleiders en de top van het kabinet. Er is beloofd te werken aan betere verhoudingen. "En we hebben ook tegen elkaar gezegd: we gaan elkaar heel laten."

Aanleiding voor de crisis was het besluit van staatssecretaris Nora Achahbar (Financiën) van NSC om op te stappen. Zij vertrekt om de "polariserende omgangsvormen", liet ze in een brief weten. De andere bewindslieden van de NSC twijfelden daarna of zij nog wel verder wilden in het kabinet.

Volgens Van Vroonhoven wilde het NSC-smaldeel in het kabinet "een front om de staatssecretaris heen vormen". Dat is volgens de tijdelijke fractievoorzitter "heel erg begrijpelijk". Maar het had "ook alles te maken met vertrouwen en woorden die gebruikt zijn. Woorden doen ertoe."

Achahbar gaat weg om die "rauwere omgangsvormen" die er zouden zijn, zegt Van Vroonhoven. Ze ontkent ten stelligste dat er racistische bewoordingen zouden zijn gebruikt door andere bewindslieden. Wat die "rauwere omgangsvormen" dan zijn, wilde ze niet zeggen.

Uiteindelijk gaat NSC volgens haar door omdat er "vertrouwen" is in de coalitie met PVV, VVD en BBB.

Meer uit Binnenland

Drie zieke opvarenden Hondius woensdagochtend geëvacueerd

DEN HAAG (ANP) - De drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden nog woensdagochtend lokale tijd geëvacueerd. Dat meldt cruisemaatschappij OceanWide. In Kaapverdië is het drie uur vroeger dan in Nederland.

15 minuten geleden
Museum zoekt IKEA-klassiekers met een verhaal

ARNHEM (ANP) - Het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem is op zoek naar IKEA-producten uit de periode 1978 tot 2008. Iedereen die denkt thuis iets te hebben dat interessant kan zijn en er een verhaal bij heeft, mag contact opnemen. Het museum wil er zijn collectie mee uitbreiden. Het herbergt al veel Nederlands huisraad van de laatste tweehonderd jaar, maar nauwelijks iets van de Zweedse meubelketen. Gebruikssporen zijn geen punt.

34 minuten geleden
Hondius-opvarende met hantavirus in ziekenhuis in Zürich

ZURICH (ANP/RTR) - Een man bij wie het hantavirus is vastgesteld, wordt behandeld in een ziekenhuis in Zürich, meldt de Zwitserse overheid. De patiënt is eerder aan boord geweest van het Nederlandse cruiseschip MV Hondius, waar een uitbraak plaatsvond.

1 uur geleden
Nederlands cruiseschip Hondius zal aanmeren in Tenerife

MADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip waarop het hantavirus werd vastgesteld, zal aanmeren in Tenerife, meldt de Spaanse zender TVE op gezag van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid. De president van de autonome Spaanse archipel zegt tegen de komst te zijn en vreest voor gezondheidsgevolgen, zei hij woensdag tegen radiozender COPE.

1 uur geleden
LUMC bereidt mogelijke komst patiënt cruiseschip voor

DEN HAAG (ANP) - Bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) worden voorbereidingen getroffen voor de mogelijke komst van zeker één patiënt van het cruiseschip MV Hondius, zegt een woordvoerder. "Het LUMC is beschikbaar om een patiënt op te vangen en we hebben er de expertise voor in huis."

1 uur geleden
Artsen en inspectie zien ernstigere huisdierenverwaarlozing

DEN HAAG (ANP) - De Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID) zag in 2025 de ernst van dierenverwaarlozingszaken toenemen. "Het is nu het derde jaar op rij dat we een toename in de ernst van meldingen over honden en katten signaleren", aldus het hoofd van de inspectie, Gabor van Straten.

2 uur geleden
Zuid-Afrika: 2 hantavirusgevallen veroorzaakt door Andesvariant

KAAPSTAD (ANP/RTR) - Twee opvarenden van het cruiseschip Hondius bij wie het hantavirus is vastgesteld, zijn besmet met de zogenoemde Andesvariant. Dat meldt het Zuid-Afrikaanse ministerie van Volksgezondheid. Die specifieke variant kan bij nauw contact worden overgebracht van mens op mens, voegt het ministerie eraan toe.

2 uur geleden