Van Vroonhoven: we gaan elkaar heel laten
DEN HAAG (ANP) - Het was een "heftig gesprek", zei Nicolien van Vroonhoven (NSC) na crisisoverleg met de andere coalitieleiders en de top van het kabinet. Er is beloofd te werken aan betere verhoudingen. "En we hebben ook tegen elkaar gezegd: we gaan elkaar heel laten."
Aanleiding voor de crisis was het besluit van staatssecretaris Nora Achahbar (Financiƫn) van NSC om op te stappen. Zij vertrekt om de "polariserende omgangsvormen", liet ze in een brief weten. De andere bewindslieden van de NSC twijfelden daarna of zij nog wel verder wilden in het kabinet.
Volgens Van Vroonhoven wilde het NSC-smaldeel in het kabinet "een front om de staatssecretaris heen vormen". Dat is volgens de tijdelijke fractievoorzitter "heel erg begrijpelijk". Maar het had "ook alles te maken met vertrouwen en woorden die gebruikt zijn. Woorden doen ertoe."
Achahbar gaat weg om die "rauwere omgangsvormen" die er zouden zijn, zegt Van Vroonhoven. Ze ontkent ten stelligste dat er racistische bewoordingen zouden zijn gebruikt door andere bewindslieden. Wat die "rauwere omgangsvormen" dan zijn, wilde ze niet zeggen.
Uiteindelijk gaat NSC volgens haar door omdat er "vertrouwen" is in de coalitie met PVV, VVD en BBB.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
10 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden