Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vroonhoven: we gaan elkaar heel laten

Van Vroonhoven: we gaan elkaar heel laten

DEN HAAG (ANP) - Het was een "heftig gesprek", zei Nicolien van Vroonhoven (NSC) na crisisoverleg met de andere coalitieleiders en de top van het kabinet. Er is beloofd te werken aan betere verhoudingen. "En we hebben ook tegen elkaar gezegd: we gaan elkaar heel laten."

Aanleiding voor de crisis was het besluit van staatssecretaris Nora Achahbar (Financiën) van NSC om op te stappen. Zij vertrekt om de "polariserende omgangsvormen", liet ze in een brief weten. De andere bewindslieden van de NSC twijfelden daarna of zij nog wel verder wilden in het kabinet.

Volgens Van Vroonhoven wilde het NSC-smaldeel in het kabinet "een front om de staatssecretaris heen vormen". Dat is volgens de tijdelijke fractievoorzitter "heel erg begrijpelijk". Maar het had "ook alles te maken met vertrouwen en woorden die gebruikt zijn. Woorden doen ertoe."

Achahbar gaat weg om die "rauwere omgangsvormen" die er zouden zijn, zegt Van Vroonhoven. Ze ontkent ten stelligste dat er racistische bewoordingen zouden zijn gebruikt door andere bewindslieden. Wat die "rauwere omgangsvormen" dan zijn, wilde ze niet zeggen.

Uiteindelijk gaat NSC volgens haar door omdat er "vertrouwen" is in de coalitie met PVV, VVD en BBB.

Meer uit Binnenland

Code oranje uitgebreid, kans op verraderlijke gladheid

DEN HAAG (ANP) - Het KNMI heeft de aangekondigde code oranje uitgebreid naar de provincies Flevoland en Overijssel. "In de loop van de avond, vannacht en woensdagochtend is er in het noorden en noordoosten op veel plaatsen verraderlijke gladheid door ijzel." Daardoor is er grote kans op ongelukken op gladde wegen, fietspaden, voetpaden en bruggen.

29 minuten geleden
Werkzaamheden Amsterdam Centraal verstoren treinverkeer deze week

AMSTERDAM (ANP) - Door werkzaamheden bij Amsterdam Centraal wordt later deze week grote hinder verwacht voor treinreizigers. De NS meldt dat er donderdag tot en met zondag 's nachts geen treinen rijden. Overdag is er beperkt treinverkeer in diverse richtingen.

4 uur geleden
Onderwijsinstellingen in het noorden sluiten deels om gladheid

DEN HAAG (ANP) - Verschillende onderwijsinstellingen in de noordelijke provincies sluiten deels of laten colleges en tentamens niet doorgaan vanwege de gladheid. Van dinsdagavond 20.30 uur tot woensdagochtend 10.30 uur rijden er geen bussen van Qbuzz en de instellingen geven aan dat dit het moeilijk en onveilig maakt voor studenten om er naartoe te komen.

5 uur geleden
Verdubbeling van kosten dwangsommen voor IND: 79 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) heeft het afgelopen jaar 79 miljoen euro moeten betalen aan dwangsommen. Dat is een ruime verdubbeling vergeleken met 2024, toen de rekening voor onder meer het niet op tijd beslissen over asielzaken op 36,8 miljoen euro uitkwam. De organisatie heeft dinsdag de jaarcijfers bekendgemaakt.

5 uur geleden
Lagere straffen voor gooien paal op hoofd Feyenoordmedewerker

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag fors lagere straffen opgelegd dan geëist aan twee mannen voor het verwonden van een supportersbegeleider van Feyenoord. Ze gooiden een paal van ruim 23 kilo op zijn hoofd na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.

6 uur geleden
NVWA: bloementelers vaak de fout in met bestrijdingsmiddelen

UTRECHT (ANP) - Glastuinbouwers die snijbloemen kweken, worden steeds vaker betrapt op overtredingen bij het gebruik van bestrijdingsmiddelen. Cijfers van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) laten zien dat de naleving van de regels in de sierteelt is gekelderd. In 2019 hield nog een krappe meerderheid (60 procent) zich aan alle regels; bij de inspecties in de afgelopen twee jaar was dat nog maar 39 procent.

7 uur geleden
Tbs met dwangverpleging voor man die 11-jarige Sohani doodstak

UTRECHT (ANP) - Hamzah L., de man die vorig jaar in Nieuwegein het 11-jarige meisje Sohani doodstak, krijgt tbs met dwangverpleging, zo heeft de rechtbank geoordeeld. De rechter gaat mee in de eis van het Openbaar Ministerie door L. geen gevangenisstraf op te leggen.

7 uur geleden