Van Vroonhoven snapt dat leden haar lager op de lijst stemden
DEN HAAG (ANP) - NSC-lijsttrekker Nicolien van Vroonhoven snapt het wel dat leden haar lager op de kandidatenlijst van haar partij hebben gestemd. Ze ging van plek twee naar plek vier, waarna Van Vroonhoven haar kandidatuur introk. Volgens Van Vroonhoven is dat een "signaal" van de leden en daar heeft ze begrip voor: "Ik zie wat er is gebeurd en ik zie ook dat ik hier verantwoordelijkheid voor te dragen heb."
NSC heeft nog twintig zetels in de Tweede Kamer, maar staat op nul tot één zetel in het gewogen gemiddelde van de peilingen. Ook speelde NSC een hoofdrol in de kabinetscrisis twee weken geleden: partijleider Eddy van Hijum trok alle bewindslieden terug uit het kabinet, nadat buitenlandminister Caspar Veldkamp zijn vertrek had aangekondigd.
Van Vroonhoven moest "even slikken" toen ze de uitslag zag. Ze vond dat de uitslag van de ledenstemming "heel erg speciaal op mij gericht was".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stientje van Veldhoven wordt minister van Klimaat en Groene Groei voor D66. Dat bevestigt een ingewijde na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is eerder staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat geweest en zat ook lang voor D66 in de Tweede Kamer.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-senator Willemijn Aerdts wordt de staatssecretaris van Economische Zaken die zich gaat bezighouden met digitale economie en soevereiniteit, bevestigen bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is een expert op het gebied van inlichtingendiensten en voert op dat onderwerp ook het woord in de Eerste Kamer namens haar partij.
19 uur geleden