
Van Vroonhoven maakt binnenkort keuze over lijsttrekkerschap NSC
DEN HAAG (ANP) - NSC-fractievoorzitter Nicolien van Vroonhoven twijfelt of ze lijsttrekker van NSC wil worden bij de komende Tweede Kamerverkiezingen. Ze maakt binnenkort de keuze of ze wil doorgaan als partijleider.
Na het vertrek van haar voorganger Pieter Omtzigt, en voor de val van het kabinet, zei Van Vroonhoven nog dat ze zeker lijsttrekker wilde worden. Nu twijfelt ze toch of ze die stap gaat zetten en heeft ze tijd nodig om na te denken.
Bij de vorige verkiezingen was partijoprichter Omtzigt de lijsttrekker en hij kreeg ook met afstand de meeste stemmen. Hij is onlangs uit de Haagse politiek gestapt om te kunnen herstellen van een burn-out.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - NSC heeft een vacature voor een lijsttrekker van de partij op de website gezet. Kandidaten kunnen zich daar tot 14 juni aanmelden om partijleider te worden. De huidige fractievoorzitter Nicolien van Vroonhoven twijfelt of ze bovenaan de kieslijst wil komen. Dinsdag meldde ook Diederik Boomsma dat hij overweegt lijsttrekker te worden.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland steekt in principe geen geld meer in WarmtelinQ, het ondergrondse leidingnetwerk waarmee 120.000 woningen verwarmd moeten worden met restwarmte uit de Rotterdamse haven. De aanleg van de pijpleidingen kost bijna 500 miljoen euro meer dan aanvankelijk begroot. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei heeft de provincie daarom gevraagd om bij te springen.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van de drie overgebleven coalitiepartijen zijn het eens geworden over de verdeling van de ministersposten na het vertrek van de PVV-bewindslieden uit het kabinet. De door alle begeerde portefeuille Asiel en Migratie wordt onder de drie partijen verdeeld. Dat hebben de partijleiders bekendgemaakt na een nieuwe ronde van overleg.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Justitie, VVD) en staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming, NSC) dreigen in te grijpen bij organisaties die te maken hebben met strafrecht, zoals de politie, het Openbaar Ministerie en de Rechtspraak. Dat "paardenmiddel" wordt een optie als het niet lukt om de trage afhandeling van strafzaken aan te pakken door afspraken te maken. Aanleiding is een zeer kritisch onderzoek van de Algemene Rekenkamer, die stelt dat de afhandeling van strafzaken te lang duurt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bestuur van de Partij voor de Dieren heeft Esther Ouwehand voorgedragen als lijsttrekker voor de Tweede Kamerverkiezingen in oktober. Dat meldt de partij. In 2021 en 2023 stond Ouwehand ook bovenaan de kieslijst van haar partij.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De achterstanden bij de sociaal-medische beoordelingen voor de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA lopen de komende jaren fors verder op. Dat meldt demissionair minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken, NSC) aan de Tweede Kamer. Het aantal mensen op de wachtlijst loopt naar verwachting verder op tot 100.000 in 2027, en verdubbelt daarna tot 200.000 in 2030.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Diederik Boomsma denkt erover na om zichzelf kandidaat te stellen als lijsttrekker van zijn partij NSC, bevestigt hij na berichtgeving van De Telegraaf. Het Kamerlid zegt hierover te zijn gepolst door mensen in zijn partij, zonder te zeggen wie. "Ik ben erover na aan het denken wat we nu moeten en ik ben er nog niet uit."
21 uur geleden