Van Vliet en Valkenburg kijken weer uit naar 'normale' Gold Race
VILT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet keek met een tevreden gevoel terug op de aangepaste editie van de Amstel Gold Race, maar gaat er vanuit dat dit een eenmalig alternatief was. De oud-wielrenner, die voor het 25e jaar de leiding had over de Nederlandse wielerklassieker, kreeg met Marianne Vos en de Belg Wout van Aert twee welkome winnaars.
"Marianne misten we nog. En hoe mooi is dat als je een erelijst hebt met in 2019 Mathieu van der Poel, 2020 een streepje en dan in 2021 Wout van Aert." Van Vliet verheugt zich al op een toekomstige tweestrijd tussen zijn laatste twee winnaars. "Het is toch altijd Van der Poel versus Van Aert."
Nadat de Nederlandse klassieker vorig voorjaar werd afgelast vanwege de coronapandemie en ook de uitgestelde editie in oktober geen doorgang kon vinden, besloot de organisatie het anders aan te pakken. Met strenge maatregelen kon de Amstel Gold Race als eerste WorldTour-wedstrijd in Nederland in meer dan een jaar doorgaan. Niet over de traditionele route over de Limburgse heuvels, maar over een lokaal parcours dat kon worden afgesloten voor publiek. Alleen met die voorwaarde kregen de organisatoren groen licht van de gemeenten.
Geen grote toeloop
"Het was anders dan anders, maar alles is het hele jaar anders dan anders. Daar zijn we ook al aan gewend geraakt", aldus Van Vliet. "De mensen hebben zich fantastisch gedragen. Daar hebben we veel moeite voor gedaan en ik geloofde daar ook in. Als zelfs een Belg niet naar de koers komt, dan moet het in Nederland toch ook lukken."
De politie in Limburg had geen grote toeloop van wielerliefhebbers langs de route geconstateerd. Her en der stonden wat groepjes. "Maar dat kunnen gewoon buurtbewoners zijn geweest", zei een woordvoerder. "In ieder geval stonden er geen rijen dik." Het enige minpuntje was dat iemand spijkers op de weg had gegooid, waardoor drie motoren die de vrouwenkoers volgden lek reden. De politie vermoedde hierbij opzet.
Burgemeester Daan Prevoo van Valkenburg aan de Geul was tevreden over het "vlekkeloze verloop" van de wielerklassieker en prees de organisatie. "Een echte topprestatie om onder deze omstandigheden zo’n topsportwedstrijd te organiseren", aldus Prevoo. "Het was in Nederland het eerste grote topsportevenement dat zonder publiek buiten heeft plaatsgevonden. Als je dit zo strak kunt organiseren, dan verdient dat alle lof." Prevoo hoopt net als Van Vliet wel dat volgend jaar weer een 'normale' Gold Race kan plaatsvinden en dat alle wielerliefhebbers zijn gemeente dan weer weten te vinden.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de eerste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. In een uitverkochte handbalarena in Ahoy Rotterdam, waar plaats was voor 9000 toeschouwers, werd Argentinië met 32-25 verslagen. Kelly Dulfer was topscorer met 5 doelpunten.
2 uur geledenLUSAIL (ANP) - Oscar Piastri start zaterdag van poleposition in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Australiër van McLaren was op het Lusail International Circuit de snelste in de sprintkwalificatie. "Alles klopte en dat is leuk voor de verandering. Het is maar een sprint waarin niet heel veel punten zijn te verdienen, maar ik pak wat ik pakken kan", zei Piastri na afloop in het flashinterview.
4 uur geledenLUSAIL (ANP) - De richtlijnen voor inhaalacties tijdens Formule 1-races worden voor de laatste twee grands prix van dit jaar niet meer aangepast. Dat was een van de uitkomsten van een overleg tussen de twintig coureurs, de internationale autosportfederatie FIA en de stewards bij de Grote Prijs van Qatar. De FIA bracht na afloop een kort verslag naar buiten.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh is niet bezig met het behalen van de titel topscorer aller tijden voor Nederland. "Het is geen doel. Ik denk dat het in een andere rol die ik eerder had misschien haalbaarder was. Ik ben er in dat opzicht niet zo mee bezig. Maar het kan altijd", zei de ervaren aanvoerster van Oranje in aanloop naar haar laatste WK handbal, dat voor de Nederlandse vrouwen vrijdag begint.
15 uur geledenCOPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.
1 dag geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.
1 dag geleden