Van Vleuten zit alweer op de fiets na val op WK
BRIGHTON-LE-SANDS (ANP) - Annemiek van Vleuten heeft donderdag, een dag na haar val op de WK in de gemengde ploegentijdrit, alweer op de fiets gezeten. De wielrenster uit Wageningen maakte een trainingsritje van twee uur rond Sydney. "Het is niet ideaal, maar het gaat wel", vertelde ze eenmaal terug in het rennershotel. Zaterdag volgt op de WK de wegrace voor de vrouwen. Van Vleuten was normaal gesproken de topfavoriete om de regenboogtrui te veroveren.
Bij haar val, meteen na de start van de ploegentijdrit, liep Van Vleuten een breukje op in de elleboog. "Het had slechter gekund", zei ze. "Ik heb vanmorgen al weer twee uurtjes gefietst. Dat ging eigenlijk zonder pijn, alleen kan ik niet recht staan op de pedalen. Dat doet dan weer wel pijn. Dat is vervelend, want op dit parcours zul je af en toe wel op die pedalen moeten staan. We moeten dus nog even afwachten."
Desondanks overheerste de opluchting over het feit dat ze weer had kunnen fietsen. "Dat stemt me wel tevreden. Ik kan goed sturen, ik breng mezelf, noch anderen in gevaar. Het kan ook geen kwaad om met deze blessure te fietsen. Het is medisch verantwoord om mee te doen. De breuk is stabiel, de elleboog hoeft ook niet ingetapet te worden."
Mindset
Van Vleuten wil vrijdag beslissen over haar deelname. "Ik moet wel met een andere mindset starten", zei ze. "In 24 uur kunnen gekke dingen gebeuren, maar er gaan zich nu ook niet meteen wonderen afspelen."
Ze zou zelfs op de dag zelf nog de knoop kunnen doorhakken. "Al wil je natuurlijk wel al eerder je tactiek kunnen bepalen met de ploeg. Het is hoe dan ook te laat om een vervangster op te roepen. Dit is balen, maar ik kan er weinig aan veranderen."
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
13 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
14 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
14 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
14 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
15 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
15 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
15 uur geleden