Van Vleuten wint wielerprijs Vélo d'Or, Evenepoel beste renner
PARIJS (ANP) - Annemiek van Vleuten heeft de Vélo d'Or gewonnen, de prijs voor beste wielrenster van het jaar. Bij de mannen ging de trofee naar de Belg Remco Evenepoel.
De 40-jarige Van Vleuten was dit jaar de sterkste in de drie grote rondes: de Giro d'Italia, de Tour de France en de Vuelta. Bovendien werd ze wereldkampioene op de weg. Van Vleuten hield de Belgische Lotte Kopecky ver achter zich.
Bij de mannen werd Evenepoel beloond voor zijn goede prestaties in 2022. De jonge Belg won onder meer de Vuelta en de klassieker Luik-Bastenaken-Luik. Hij hield landgenoot Wout van Aert en de Sloveen Tadej Pogacar, de winnaar van vorig jaar, achter zich.
De Vélo d'Or, een initiatief van het Franse Vélo Magazine, wordt sinds 1992 uitgereikt en de winnaars worden bepaald door een jury die bestaat uit wielerjournalisten. Voor het eerst werd er zowel een prijs voor vrouwen als voor mannen uitgereikt.
Meer uit Sport
TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 uur geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
12 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
19 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geleden