Van Vleuten wint wielerkoers Challenge by La Vuelta
SANTIAGO DE COMPOSTELLA (ANP) - Annemiek van Vleuten heeft de vierdaagse rittenkoers Challenge by La Vuelta op haar naam geschreven. Zoals verwacht kwam op de slotdag haar leidende positie in het klassement niet meer in gevaar. Van Vleuten, die rijdt voor het Spaanse Movistar, had op de voorlaatste dag in een zware bergrit de concurrentie op grote achterstand gezet. De slotrit, van As Pontes naar Santiago de Compostella, werd gewonnen door de Belgische Lotte Kopecky.
Van een kopgroep van dertien rensters bleven er uiteindelijk vier over voorop onder wie wereldkampioene Anna van der Breggen en Shirin van Anrooij. De Amerikaanse Leah Thomas, ploeggenote van Van Vleuten, probeerde 10 kilometer voor de finish weg te rijden bij haar medevluchtsters. Het peloton had op dat moment de kopgroep al in zicht. De poging strandde in de laatste honderden meters, waarna Kopecky (Liv Racing) de snelste was in de sprint, voor de Italiaanse Elisa Longo Borghini.
Van Vleuten (38) was na een hoogtestage nog niet helemaal uitgerust aan de rittenkoers begonnen. Op de eerste dag verspeelde ze veel tijd, maar vrijdag sloeg ze al terug met winst in een klimtijdrit. Zaterdag reed ze met een lange solo de Zwitserse Marlen Reusser uit de leiderstrui nadat ze vooraf al een alles-of-nietspoging had aangekondigd. "Ik had een hele goede dag gisteren, vandaag heb ik behouden gereden", vertelde de olympisch kampioene tijdrijden na afloop. Bijna had haar ploeggenote Thomas de dag voor Movistar extra gekleurd. "Jammer, het was een knappe poging van haar. Het was in ieder geval weer een mooie etappe, die op tv te volgen was. Goed voor onze sport."
Ronde van Spanje
In het eindklassement had Van Vleuten 1.34 minuut voorsprong op Reusser. De Zwitserse Elise Chabbey werd derde, de Nederlandse Floortje Mackaij achtste.
Later op de dag eindigt de Ronde van Spanje voor de mannen in Santiago de Compostella.
Meer uit Sport
LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
18 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
18 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
20 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.
22 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."
22 uur geleden