Van Vleuten wint wielerkoers Challenge by La Vuelta
SANTIAGO DE COMPOSTELLA (ANP) - Annemiek van Vleuten heeft de vierdaagse rittenkoers Challenge by La Vuelta op haar naam geschreven. Zoals verwacht kwam op de slotdag haar leidende positie in het klassement niet meer in gevaar. Van Vleuten, die rijdt voor het Spaanse Movistar, had op de voorlaatste dag in een zware bergrit de concurrentie op grote achterstand gezet. De slotrit, van As Pontes naar Santiago de Compostella, werd gewonnen door de Belgische Lotte Kopecky.
Van een kopgroep van dertien rensters bleven er uiteindelijk vier over voorop onder wie wereldkampioene Anna van der Breggen en Shirin van Anrooij. De Amerikaanse Leah Thomas, ploeggenote van Van Vleuten, probeerde 10 kilometer voor de finish weg te rijden bij haar medevluchtsters. Het peloton had op dat moment de kopgroep al in zicht. De poging strandde in de laatste honderden meters, waarna Kopecky (Liv Racing) de snelste was in de sprint, voor de Italiaanse Elisa Longo Borghini.
Van Vleuten (38) was na een hoogtestage nog niet helemaal uitgerust aan de rittenkoers begonnen. Op de eerste dag verspeelde ze veel tijd, maar vrijdag sloeg ze al terug met winst in een klimtijdrit. Zaterdag reed ze met een lange solo de Zwitserse Marlen Reusser uit de leiderstrui nadat ze vooraf al een alles-of-nietspoging had aangekondigd. "Ik had een hele goede dag gisteren, vandaag heb ik behouden gereden", vertelde de olympisch kampioene tijdrijden na afloop. Bijna had haar ploeggenote Thomas de dag voor Movistar extra gekleurd. "Jammer, het was een knappe poging van haar. Het was in ieder geval weer een mooie etappe, die op tv te volgen was. Goed voor onze sport."
Ronde van Spanje
In het eindklassement had Van Vleuten 1.34 minuut voorsprong op Reusser. De Zwitserse Elise Chabbey werd derde, de Nederlandse Floortje Mackaij achtste.
Later op de dag eindigt de Ronde van Spanje voor de mannen in Santiago de Compostella.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
3 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
16 uur geleden