Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vleuten wint Spaanse eendagskoers in Navarra

Van Vleuten wint Spaanse eendagskoers in Navarra

LEKUNBERRI (ANP) - Wielrenster Annemiek van Vleuten heeft de wielerkoers Emakumeen Nafarroako Klasikoa in Spanje op haar naam geschreven. De 38-jarige renster van Movistar kwam na 128 kilometer tussen Zudaire en Lekunberri met een minieme voorsprong op landgenote Demi Vollering over de streep. De Italiaanse Elissa Longo Borghini werd derde.

Van Vleuten en Vollering waren in het natte weer in de Spaanse regio Navarra al eerder met z'n tweeën ontsnapt, maar waren bijgehaald door vier wielrensters. Na een aanval in de slotkilometers leek Van Vleuten alleen op weg naar de zege, maar Vollering kwam nog heel sterk terug. De renster van Movistar moest alles geven om het gat te houden met de concurrente van SD Worx en dat lukte net.

De eendagskoers Emakumeen Nafarroako Klasikoa is de eerste van een serie wedstrijden die de wielrensters de komende dagen rijden in Spanje. Voor Van Vleuten, die de wedstrijd vorig jaar ook won, is het de vijfde zege van het seizoen.

Meer uit Sport

Derde EK-goud Schilder bij kogelstoten, weer zilver Van Klinken

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder heeft voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd bij het kogelstoten. De Volendamse atlete (27) won op de EK atletiek in Birmingham het goud met een afstand van 20,73 meter.

1 uur geleden
Steenbergen als snelste naar finale van koningsnummer op EK

PARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich als snelste geplaatst voor de finale van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs. De wereldrecordhoudster tikte aan na 52,44 seconden en verbeterde het kampioensrecord dat ze eerder maandag in de series zwom (52,62).

3 uur geleden
Schilder bereidt zich slapend voor op finale kogelstoten

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder bereidt zich in bed voor op de finale van het kogelstoten. "Als ik nu ga liggen, slaap ik", zei de wereldkampioene na de kwalificaties bij de EK in Birmingham.

7 uur geleden
Atlete Van Klinken met 'sterretjesgezicht' weer op medaillejacht

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft een nieuwe 'signature', zoals de atlete het zelf noemt, op de EK atletiek in Birmingham. Met een plaktattoo heeft ze haar wangen versierd met goudkleurige sterretjes. Ze toonde ze met een lach na de kwalificaties van het kogelstoten, waarin ze zich met de vijfde plaats (18,65 meter) plaatste voor de finale.

8 uur geleden
Van Diepen meldt zich af met blessure, Clarke door op 800 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Tony van Diepen heeft zich kort voor de start afgemeld voor de 800 meter op de EK atletiek in Birmingham. De Nederlands kampioen heeft achillespeesklachten, laat de atletiekbond weten.

9 uur geleden
Steenbergen zwemt EK-kampioenschapsrecord in heats 100 meter vrij

PARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft maandag in de heats van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs een kampioenschapsrecord gezwommen. Met 52,62 seconden was de Nederlandse wereldrecordhoudster ruim sneller dan haar landgenote Milou van Wijk, die de tweede tijd zwom: 53,00. De Russin Daria Klepikova zette de derde tijd van 53,66 neer.

10 uur geleden
Schilder met één rake stoot naar EK-finale kogelstoten

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder kan rustig toewerken naar de finale van het kogelstoten op de EK atletiek in Birmingham. De 27-jarige wereldkampioene kwam maandagochtend in de kwalificaties al in haar eerste poging over de vereiste afstand van 18,20 meter om zich voor de finale op maandagavond te plaatsen. Ze haalde een afstand van 19,00 meter.

10 uur geleden