Van Vleuten weet ook in Strade Bianche alle ogen op zich gericht
SIENA (ANP) - Annemiek van Vleuten begrijpt dat zaterdag bij Strade Bianche veel van haar wordt verwacht. De 37-jarige Nederlandse wielrenster is niet alleen de titelverdedigster bij de wedstrijd uit de UCI Women’s WorldTour, ze won daarnaast ook alle vier de wedstrijden waar ze dit jaar aan meedeed.
"Ik voel zeker druk omdat het de eerste wedstrijd uit de WorldTour is. Deze wedstrijd is een van mijn doelen voor dit jaar. Daarom voel ik wel een beetje druk. Mensen weten dat mijn vorm goed is en dat ik hier wil presteren", aldus Van Vleuten, die fietst voor Mitchelton-Scott.
Begin dit jaar won Van Vleuten de Omloop Het Nieuwsblad, waarna het wielerseizoen vanwege het coronavirus stil kwam te liggen. Bij de hervatting sloeg de regerend wereldkampioene afgelopen week toe in Baskenland. Van Vleuten won alle drie de races waar ze aan de start verscheen.
In Siena, zaterdag zowel start- als aankomstplaats in de koers over 136 kilometer, krijgt Van Vleuten ondersteuning van haar landgenote Moniek Tenniglo, de Nieuw-Zeelandse Georgia Williams en de Australische rensters Jess Allen, Lucy Kennedy en Amanda Spratt.
Vorig jaar maart kwam Van Vleuten solo als eerste over de finish. Ze ontsnapte zo'n 12 kilometer voor de streep uit een kopgroep van tien rensters. "We hebben in Spanje laten zien dat het niveau hoog is. De meeste teams waren van de partij, het deelnemersveld ziet er grotendeels hetzelfde uit. Ik denk dat het enige verschil is dat we normaal gesproken in het voorjaar racen en nu in augustus, dus ik ben benieuwd hoe de witte wegen in de zomer zijn", aldus Van Vleuten.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
18 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
1 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
2 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
4 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
8 uur geleden