Van Vleuten weet ook in Strade Bianche alle ogen op zich gericht
SIENA (ANP) - Annemiek van Vleuten begrijpt dat zaterdag bij Strade Bianche veel van haar wordt verwacht. De 37-jarige Nederlandse wielrenster is niet alleen de titelverdedigster bij de wedstrijd uit de UCI Women’s WorldTour, ze won daarnaast ook alle vier de wedstrijden waar ze dit jaar aan meedeed.
"Ik voel zeker druk omdat het de eerste wedstrijd uit de WorldTour is. Deze wedstrijd is een van mijn doelen voor dit jaar. Daarom voel ik wel een beetje druk. Mensen weten dat mijn vorm goed is en dat ik hier wil presteren", aldus Van Vleuten, die fietst voor Mitchelton-Scott.
Begin dit jaar won Van Vleuten de Omloop Het Nieuwsblad, waarna het wielerseizoen vanwege het coronavirus stil kwam te liggen. Bij de hervatting sloeg de regerend wereldkampioene afgelopen week toe in Baskenland. Van Vleuten won alle drie de races waar ze aan de start verscheen.
In Siena, zaterdag zowel start- als aankomstplaats in de koers over 136 kilometer, krijgt Van Vleuten ondersteuning van haar landgenote Moniek Tenniglo, de Nieuw-Zeelandse Georgia Williams en de Australische rensters Jess Allen, Lucy Kennedy en Amanda Spratt.
Vorig jaar maart kwam Van Vleuten solo als eerste over de finish. Ze ontsnapte zo'n 12 kilometer voor de streep uit een kopgroep van tien rensters. "We hebben in Spanje laten zien dat het niveau hoog is. De meeste teams waren van de partij, het deelnemersveld ziet er grotendeels hetzelfde uit. Ik denk dat het enige verschil is dat we normaal gesproken in het voorjaar racen en nu in augustus, dus ik ben benieuwd hoe de witte wegen in de zomer zijn", aldus Van Vleuten.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
18 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
20 uur geleden