Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vleuten weet ook in Strade Bianche alle ogen op zich gericht

Van Vleuten weet ook in Strade Bianche alle ogen op zich gericht

SIENA (ANP) - Annemiek van Vleuten begrijpt dat zaterdag bij Strade Bianche veel van haar wordt verwacht. De 37-jarige Nederlandse wielrenster is niet alleen de titelverdedigster bij de wedstrijd uit de UCI Women’s WorldTour, ze won daarnaast ook alle vier de wedstrijden waar ze dit jaar aan meedeed.

"Ik voel zeker druk omdat het de eerste wedstrijd uit de WorldTour is. Deze wedstrijd is een van mijn doelen voor dit jaar. Daarom voel ik wel een beetje druk. Mensen weten dat mijn vorm goed is en dat ik hier wil presteren", aldus Van Vleuten, die fietst voor Mitchelton-Scott.

Begin dit jaar won Van Vleuten de Omloop Het Nieuwsblad, waarna het wielerseizoen vanwege het coronavirus stil kwam te liggen. Bij de hervatting sloeg de regerend wereldkampioene afgelopen week toe in Baskenland. Van Vleuten won alle drie de races waar ze aan de start verscheen.

In Siena, zaterdag zowel start- als aankomstplaats in de koers over 136 kilometer, krijgt Van Vleuten ondersteuning van haar landgenote Moniek Tenniglo, de Nieuw-Zeelandse Georgia Williams en de Australische rensters Jess Allen, Lucy Kennedy en Amanda Spratt.

Vorig jaar maart kwam Van Vleuten solo als eerste over de finish. Ze ontsnapte zo'n 12 kilometer voor de streep uit een kopgroep van tien rensters. "We hebben in Spanje laten zien dat het niveau hoog is. De meeste teams waren van de partij, het deelnemersveld ziet er grotendeels hetzelfde uit. Ik denk dat het enige verschil is dat we normaal gesproken in het voorjaar racen en nu in augustus, dus ik ben benieuwd hoe de witte wegen in de zomer zijn", aldus Van Vleuten.

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

4 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

5 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

5 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

5 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

6 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

19 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

20 uur geleden