Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vleuten verdedigt ruime voorsprong in slotetappe Tour

Van Vleuten verdedigt ruime voorsprong in slotetappe Tour

LURE (ANP) - Annemiek van Vleuten verdedigt in de laatste rit van de Tour de France Femmes een ruime voorsprong aan kop van het algemeen klassement. De Nederlandse wielrenster soleerde zaterdag in de Vogezen naar winst van de zevende etappe en gaat de slotrit in met ruim 3 minuten voorsprong op landgenote Demi Vollering.

De finish van de bergrit is na ruim 123 kilometer op La Super Planche des Belles Filles, een klim van de eerste categorie. Daarvoor staan ook al beklimmingen van de eerste en tweede categorie op het programma. De finish wordt rond 17.30 uur verwacht.

De vrouwen rijden voor het eerst sinds 2009 weer een echte etappekoers door Frankrijk, meteen na de Tour voor de mannen. Ook daarin eindigde een etappe op La Super Planche des Belles Filles, waar Tadej Pogacar de ritzege pakte vlak voor de uiteindelijke Tourwinnaar Jonas Vingegaard van Jumbo-Visma.

Marianne Vos, die zaterdag de gele trui moest afstaan aan Van Vleuten, rijdt in de groene trui als leidster van het puntenklassement. De eindzege in dat klassement kan haar bijna niet meer ontgaan na het afstappen van nummer 2 Lorena Wiebes.

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

10 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

12 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

17 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

18 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

21 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden