Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vleuten verdedigt ruime voorsprong in slotetappe Tour

Van Vleuten verdedigt ruime voorsprong in slotetappe Tour

LURE (ANP) - Annemiek van Vleuten verdedigt in de laatste rit van de Tour de France Femmes een ruime voorsprong aan kop van het algemeen klassement. De Nederlandse wielrenster soleerde zaterdag in de Vogezen naar winst van de zevende etappe en gaat de slotrit in met ruim 3 minuten voorsprong op landgenote Demi Vollering.

De finish van de bergrit is na ruim 123 kilometer op La Super Planche des Belles Filles, een klim van de eerste categorie. Daarvoor staan ook al beklimmingen van de eerste en tweede categorie op het programma. De finish wordt rond 17.30 uur verwacht.

De vrouwen rijden voor het eerst sinds 2009 weer een echte etappekoers door Frankrijk, meteen na de Tour voor de mannen. Ook daarin eindigde een etappe op La Super Planche des Belles Filles, waar Tadej Pogacar de ritzege pakte vlak voor de uiteindelijke Tourwinnaar Jonas Vingegaard van Jumbo-Visma.

Marianne Vos, die zaterdag de gele trui moest afstaan aan Van Vleuten, rijdt in de groene trui als leidster van het puntenklassement. De eindzege in dat klassement kan haar bijna niet meer ontgaan na het afstappen van nummer 2 Lorena Wiebes.

Meer uit Sport

Brits Open verhoogt voor het eerst in 13 jaar prijzengeld niet

PORTRUSH (ANP/RTR) - Het Brits Open golf verhoogt voor het eerst in dertien jaar het prijzengeld niet, meldt de organisatie. In de prijzenpot van het prestigieuze majortoernooi zit evenals vorig jaar 17 miljoen dollar, omgerekend 14,5 miljoen euro. De winnaar krijgt 3,1 miljoen dollar (2,7 miljoen euro).

1 uur geleden
Button ziet wel wat in duo Verstappen en Russell bij Mercedes

LONDEN (ANP) - Jenson Button zou graag zien dat Max Verstappen en George Russell volgend jaar een team vormen bij Mercedes. Dat zei de wereldkampioen van 2009 op de Britse Radio X, waarin hij inging op de geruchten dat Verstappen aan een overstap naar Mercedes werkt.

2 uur geleden
Wielrenner Healy kan veroveren gele trui in Tour amper bevatten

PUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Ben Healy kan amper bevatten dat hij na zijn eerdere ritwinst in de zesde etappe van de Tour de France de gele leiderstrui had veroverd na rit 10. "Het is echt ongelooflijk. Hoeveel renners krijgen de kans om geel te dragen? Nu is het allebei gelukt, echt te gek", zei de 24-jarige Ier van EF Education First - EasyPost.

4 uur geleden
Yates wint eerste bergrit in Tour voor Arensman, Healy pakt geel

PUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Simon Yates heeft de tiende etappe van de Tour de France gewonnen. De 32-jarige Brit van Visma - Lease a Bike hield na de eerste echte bergrit over ruim 165 kilometer net de Nederlander Thymen Arensman achter zich op Puy de Sancy. De Ier Ben Healy nam de gele leiderstrui over van Tadej Pogacar.

6 uur geleden
Tourpeloton begonnen aan eerste echte bergrit

ENNEZAT (ANP) - De renners in de Tour de France zijn begonnen aan de tiende etappe, de eerste echte bergrit van de 112e editie. Het peloton trekt op de Franse feestdag quatorze juillet het Centraal Massief in en rijdt over ruim 165 kilometer van Ennezat naar Puy de Sancy. Op de route liggen een beklimming van de derde categorie en zeven van de tweede categorie.

10 uur geleden
Wielrenner Van den Berg stapt af in Tour de France

ENNEZAT (ANP) - Wielrenner Marijn van den Berg gaat maandag in de Tour de France niet van start voor de tiende etappe. De 25-jarige Nederlander heeft te veel last van de gevolgen van een valpartij in de openingsrit.

13 uur geleden
Kickboksers Rigters en Ben Saddik tegenover elkaar op Glory

ROTTERDAM (ANP) - Kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik nemen het zaterdag 23 augustus in Ahoy in Rotterdam tegen elkaar op. Dat meldt kickboksorganisatie Glory.

13 uur geleden