Van Vleuten steviger aan kop Giro Donne na valpartij concurrente
CERES (ANP) - Annemiek van Vleuten heeft haar voorsprong in het algemeen klassement in de Giro Donne verder uitgebouwd. De 40-jarige rozetruidraagster ging zelf vanuit tweede positie onderuit in de lastige afdaling richting de finish, maar ongeveer tegelijkertijd kwam achter haar ook haar voornaamste concurrente Elisa Longo Borghini ten val. De Italiaanse verloor veel tijd, terwijl Van Vleuten snel weer kon opstappen.
De 20-jarige Duitse Antonia Niedermaier won de rit over 106 kilometer naar Ceres dankzij een aanval op 26 kilometer voor de finish. Movistar-renster Van Vleuten volgde op 9 seconden. De derde plek was voor Niamh Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland op meer dan 1 minuut.
Van Vleuten begon de vijfde etappe met 49 seconden voorsprong op nummer 2 Longo Borghini. De Italiaanse liep meer dan 5 minuten achterstand op. Niedermaier en de Amerikaanse Veronica Ewers zijn nu de voornaamste concurrenten van de Nederlandse, met een achterstand van meer dan 2 minuten. Van Vleuten is titelverdedigster en won de Italiaanse koers in 2018 en 2019 ook al. De Ronde van Italië voor vrouwen duurt tot en met zondag.
Het was volgens Van Vleuten "een zware, maar perfecte dag". Haar voornaamste doel, tijd winnen op andere klassementrensters, werd bereikt. "Ik ging ook nog voor de ritzege, maar door mijn foute inschatting in de afdaling zat dat er niet in. Gelukkig viel de schade mee. Het was wel weer een spannende en aantrekkelijke rit voor het vrouwenwielrennen, denk ik."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Voor Femke Kok mag het alvast zondag 15 februari zijn. Op die dag hoopt de 25-jarige Friezin als eerste Nederlandse de olympische titel op de 500 meter te veroveren in het Milano Speed Skating Stadium. "Ik heb er superveel zin in en ik kan eigenlijk niet wachten. Ik had na die 1000 meter eigenlijk al zoiets van, nou laat maar komen", aldus de schaatsster die op de 1000 meter afgelopen dinsdag met zilver haar eerste olympische medaille veroverde.
38 minuten geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft na haar gouden race op de 500 meter bij de Olympische Spelen nog wat slaap in te halen. "Ik heb de race wel tien keer teruggekeken", vertelde de shorttrackster aan de rand van de baan na een training in de oefenhal van de Milano Ice Skating Arena. "Nee, ik heb niet heel lang geslapen."
57 minuten geledenMILAAN (ANP) - Sebas Diniz hoopt zaterdag bij de Spelen van Milaan zijn beste race ooit te kunnen rijden op de 500 meter. Misschien komt dan ook wel zijn grote voornemen uit, ooit een 33'er te rijden. "Dat zou een supermoment zijn om dat morgen te doen, dus wie weet", zei de 24-jarige sprinter na de training van vrijdag.
59 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft in Bahrein bij de ochtendsessie op de derde testdag voorafgaand aan het Formule 1-seizoen 61 rondes afgewerkt. De coureur zette daarbij in zijn Red Bull de derde rondetijd neer. George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari) waren sneller.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat zaterdag met een goed gevoel na zijn zilveren medaille aan de start van de 500 meter op de Spelen van Milaan. "Ik weet dat ik nog sneller had kunnen openen op de 1000 meter en kijk met veel zin uit naar morgen", blikte de regerend wereldkampioen vooruit op de 500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma rijdt vrijdag op de 10 kilometer bij de Olympische Spelen in Milaan toch niet tegen de andere oud-olympisch kampioen Ted-Jan Bloemen. Door de afmelding van de Amerikaan Casey Dawson start de olympisch kampioen van Sotsji 2014 in de vierde rit tegen Davide Ghiotto uit Italië. Stijn van de Bunt heeft nu in de derde rit Vladimir Semirunniy uit Polen als tegenstander.
1 uur geledenTESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft zijn achtste gouden medaille op de Winterspelen gewonnen en evenaart daarmee de meest succesvolle winterolympiërs ooit. Hij heeft nu evenveel goud als zijn landgenoten Marit Bjørgen (langlaufen), Ole Einar Bjørndalen (biatlon) en Bjørn Dæhlie (langlaufen). Wel hebben die drie meer zilveren medailles.
2 uur geleden