Van Vleuten steviger aan kop Giro Donne na valpartij concurrente
CERES (ANP) - Annemiek van Vleuten heeft haar voorsprong in het algemeen klassement in de Giro Donne verder uitgebouwd. De 40-jarige rozetruidraagster ging zelf vanuit tweede positie onderuit in de lastige afdaling richting de finish, maar ongeveer tegelijkertijd kwam achter haar ook haar voornaamste concurrente Elisa Longo Borghini ten val. De Italiaanse verloor veel tijd, terwijl Van Vleuten snel weer kon opstappen.
De 20-jarige Duitse Antonia Niedermaier won de rit over 106 kilometer naar Ceres dankzij een aanval op 26 kilometer voor de finish. Movistar-renster Van Vleuten volgde op 9 seconden. De derde plek was voor Niamh Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland op meer dan 1 minuut.
Van Vleuten begon de vijfde etappe met 49 seconden voorsprong op nummer 2 Longo Borghini. De Italiaanse liep meer dan 5 minuten achterstand op. Niedermaier en de Amerikaanse Veronica Ewers zijn nu de voornaamste concurrenten van de Nederlandse, met een achterstand van meer dan 2 minuten. Van Vleuten is titelverdedigster en won de Italiaanse koers in 2018 en 2019 ook al. De Ronde van Italië voor vrouwen duurt tot en met zondag.
Het was volgens Van Vleuten "een zware, maar perfecte dag". Haar voornaamste doel, tijd winnen op andere klassementrensters, werd bereikt. "Ik ging ook nog voor de ritzege, maar door mijn foute inschatting in de afdaling zat dat er niet in. Gelukkig viel de schade mee. Het was wel weer een spannende en aantrekkelijke rit voor het vrouwenwielrennen, denk ik."
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.
39 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.
1 uur geledenJEBEL MOBRAH (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel is zijn leiderstrui kwijtgeraakt in de derde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De tweevoudig olympisch kampioen van Red Bull-Bora-hansgrohe liep op de steile slotklim naar Jebel Mobrah veel tijdverlies op. De Italiaan Antonio Tiberi was de sterkste en neemt de leiding in het algemeen klassement over.
2 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - Snowboarder Su Yiming heeft China de eerste gouden medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Su won op zijn 22e verjaardag het onderdeel slopestyle, nadat hij eerder deze maand zijn olympische titel op de big air van vier jaar geleden in eigen land was kwijtgeraakt. De Japanner Taiga Hasegawa werd in Livigno tweede, de Amerikaan Jake Canter veroverde het brons.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Femke Kok ziet zichzelf vrijdag op de olympische 1500 meter niet als topfavoriet, maar als outsider. "Dit wordt mijn eerste internationale 1500 meter. Dat klinkt eigenlijk best wel lullig, bedenk ik mij nu", vertelde ze lachend na haar training in het Milano Speed Skating Stadium.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
19 uur geleden