
Van Vleuten: ritzege ploeggenote superlekker voor teamsfeer
MAURIAC (ANP) - Wielrenster Annemiek Van Vleuten sprak van een "hele mooie dag" na de winst van haar ploeggenote Liane Lippert in de tweede etappe van de Tour de France Femmes. "Voor mij was het een goede dag en het was helemaal mooi dat zij heeft gewonnen, dat is superlekker voor de teamsfeer", aldus de 40-jarige wereldkampioene.
Van Vleuten en Lippert waren betrokken bij een valpartij op een kleine 50 kilometer van de streep in Mauriac. De Nederlandse hield geen blessures over aan de schuiver. "Niets aan de hand", zei ze na afloop bij de NOS. "Twee rensters haakten met hun stuur in elkaar en daar viel ik overheen. Het heeft de etappe ook niet beïnvloed. Liane viel zelfs voor mij en daarom viel ik."
Het was een van de vele valpartijen tijdens de tweede etappe van de Franse rittenkoers. Volgens van Vleuten is er ook een verschil met de Ronde van Italië, die ze dit jaar voor de vierde keer won. "In de Tour de France zie je dat het op het scherp van de snede gaat, met alle extra risico’s. In de Giro laat je elkaar er nog weleens tussen voor de gezelligheid, maar hier is het echt vechten voor je plekje."
Van Vleuten keek niet op van de zege van Lippert, die klassementsleider Lotte Kopecky versloeg in de sprint van een grote kopgroep. "Ik wist dat ze dit kon, zeker na een zware rit. Ik probeer mijn ploeggenotes ook weleens uit te leggen dat een zware koers goed voor hen is. Daar moet je een beetje aan denken", aldus Van Vleuten.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
14 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
16 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
17 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
18 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
18 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
19 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
20 uur geleden