Van Vleuten rijdt met breuk in elleboog naar wereldtitel
WOLLONGONG (ANP) - Annemiek van Vleuten heeft bij de WK wielrennen in Australië de wegwedstrijd voor de vrouwen gewonnen. De Nederlandse achterhaalde minder dan een kilometer voor de finish een kopgroep en passeerde als eerste de finish voor de Belgische Lotte Kopecky en de Italiaanse Silvia Persico.
Van Vleuten (39) besloot pas vrijdag dat ze zou starten. Ze had woensdag bij een val in de gemengde ploegentijdrit een breukje in haar elleboog opgelopen. Het is de tweede keer dat de Wageningse wereldkampioen is geworden. Eerder lukte haar dat in 2019 in Yorkshire.
De strijd om de wereldtitel ontbrandde drie ronden voor het einde. Op Mount Pleasant had de Italiaanse titelverdedigster Elisa Balsamo voor het eerst moeite om te volgen en dunde de groep verder uit. Marianne Vos, kopvrouw van de Nederlandse ploeg, had met Ellen van Dijk, Van Vleuten, Riejanne Markus en Floortje Mackaij nog vier helpers mee. Bij het ingaan van de voorlaatste ronde deed de Australische Sarah Roy een poging weg te rijden. Nog voor een volgende doorkomst op Mount Pleasant was zij ingerekend.
Vos
Een aanval van de Poolse Katarzyna Niewiadoma bracht de Nederlandse rensters in de problemen. De Italiaanse Elisa Longo Borghini was mee, net als de Duitse Liane Lippert, de Deense Cecilie Uttrup Ludwig en de Zuid-Afrikaanse Ashleigh Moolman.
Achter dat vijftal probeerde Van Vleuten de achterop geraakte Vos naar voren te brengen. Ze kreeg daarbij de hulp van Van Dijk in een groep, met daarin ook Kopecky, die op 23 seconden van de kopgroep aan de slotronde begon. Voor de laatste doorkomst op de Mount Pleasant kwamen de twee groepen weer samen.
Reusser
Uit een groep van 26 was de Zwitserse Marlen Reusser, nog voor de klim, de eerste aanvaller, maar onder leiding van Lippert kwam een aantal rensters terug. Het was het moment waarop Vos opnieuw moest afhaken en Van Vleuten als gangmaker probeerde het gat naar de kopgroep binnen de perken te houden. Voorin, met hetzelfde vijftal dat eerder voorop reed, werd veel naar elkaar gekeken. Van Vleuten zat bij het achttal dat op 1 kilometer voor de finish aansloot, net als Kopecky. Vos reed daar kort achter in het wiel van Van Dijk, maar te ver om nog mee te sprinten.
Van Vleuten was vervolgens met een aanval in de laatste honderden meters iedereen te slim af. Ze mag haar laatste jaar als wielrenster in de regenboogtrui rijden.
Meer uit Sport
CARDIFF (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (36) wil voor het langverwachte gevecht met zijn landgenoot Anthony Joshua (38) samen met de Amerikaanse president Donald Trump de ring oplopen. Het gevecht tussen de twee Britse voormalige wereldkampioenen in het zwaargewicht staat gepland op 11 december in Cardiff.
10 uur geledenHAVELTE (ANP) - Marathonschaatser Jan Roelof Kruithof is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat melden RTV Drenthe en de NOS op basis van de familie.
11 uur geledenSENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering vindt het jammer dat haar "gouden jaar" er bijna op zit na haar titelprolongatie op het Europees kampioenschap. "Ik rijd woensdag alleen nog de tijdrit en dan is het alweer voorbij. Maar ik kan niet wachten om heel volgend jaar in de regenboogtrui te rijden en dan hopelijk weer een mooi seizoen te hebben", zei de winnares van onder meer de Tour de France, Giro d'Italia en het WK van dit jaar.
13 uur geledenSENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is voor het tweede jaar op rij Europees kampioene op de weg geworden. De kersverse wereldkampioene reed in het zonnige Slovenië op de laatste beklimming van de Možjanca weg en soleerde de laatste 15 kilometer naar de finish in Šenčur. Landgenote Puck Pieterse won de sprint om het zilver van de achtervolgende groep, voor de Zwitserse Marlen Reusser.
14 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich zonder veel moeite geplaatst voor de kwartfinale van de China Open in Beijing. Daarin neemt de Duitse nummer 2 van de wereld het zondag op tegen de Servische 24-voudig grandslamkampioen Novak Djokovic. Zverev rekende zaterdag in de tweede ronde af met de Chinees Shang Juncheng: 6-0 6-3.
16 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder ontbreekt op de shortlist voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. De atlete uit Volendam, die dit jaar voor de derde keer op rij de Europese titel veroverde en als eerste vrouw na veertien jaar over de 21 meter stootte, behoorde wel tot de tien genomineerden.
17 uur geledenSEPANG (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes staat voor een raadsel in Sepang. De upgrades die de auto's van Kimi Antonelli en George Russell sneller moeten maken, werken averechts. "We hadden verwacht drie tienden sneller te zijn, maar we verliezen vier tot vijf tienden en vallen voor het eerst buiten de top drie in de kwalificatie. Er is iets aan de hand dat we moeten doorgronden", zei hij tegen Sky Sports na de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië.
18 uur geleden