Van Vleuten pakt ook eindzege in Vuelta
MADRID (ANP) - Annemiek van Vleuten heeft na de Giro d'Italia Donne en de Tour de France ook de Challenge by La Vuelta gewonnen, de vijfdaagse rittenkoers die wordt gehouden in de laatste week van de Ronde van Spanje voor mannen.
In de laatste etappe, een criterium in Madrid over zeventien rondes van 5,8 kilometer, kwam de leidende positie van de 39-jarige renster van Movistar zoals verwacht niet meer in gevaar. De rit werd gewonnen door de Italiaanse wereldkampioene Elisa Balsamo. De renster van Trek-Segafredo hield in de massasprint de Belgische Lotte Kopecky en de Italiaanse Marta Bastianelli achter zich. Het was de negende overwinning van dit jaar voor Balsamo.
In het eindklassement had Van Vleuten een voorsprong van 1 minuut en 44 seconden op de Italiaanse Elisa Longo Borghini. Demi Vollering, tweede in de Tour de France, sloot de Vuelta af als derde. Van Vleuten had donderdag in een zware bergetappe de leiderstrui veroverd en was de slotetappe met een veilige marge begonnen. Daarin was één serieuze ontsnapping met vier rensters onder wie Nina Buijsman en oud-schaatsster Carlijn Achtereekte. Met name Trek zorgde ervoor dat het viertal nooit ver weg liep. Het werk werd door Balsamo beloond.
Tijdrijden
Van Vleuten heeft aangekondigd nog één jaar door te gaan met wielrennen. Dit jaar volgen nog de individuele tijdrit, de wegwedstrijd en de gemengde ploegentijdrit op de WK in Australië. In 2019 werd ze wereldkampioen op de weg, de jaren ervoor veroverde ze twee keer de mondiale titel tijdrijden.
Van Vleuten was na een hoogtestage vooral nieuwsgierig naar haar vorm. "Ik ga nu met goed gevoel naar Australië", vertelde ze bij de NOS. "Met name door de tweede etappe. Het is altijd maar afwachten, je komt altijd terug van een hoogtestage met een beetje vermoeidheid in je lijf. De vraagtekens zijn een beetje weg. Ik ben nu al supertrots op dit seizoen. Ook op hoe ik me hier na de Tour heb kunnen herpakken."
Het WK is na de Giro en de Tour haar derde grote doel van dit jaar. "De ritten waren hier steeds laat. Ik heb drie dagen op rij bijgetraind 's morgens vroeg. Ook een beetje om in het ritme te komen voor Australië."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Johan Talsma heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 21-jarige schaatser van Reggeborgh was met een tijd van 34,74 op de tweede 500 meter de beste.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige wereldkampioene op de 1500 meter van Team X2O Badkamers was met 1.53,75 sneller dan Marijke Groenewoud (1.54,88) en Gioya Lancee (1.55,08).
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Charles Leclerc heeft de snelste ronde gereden tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De Monegask was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez in zijn Ferrari ruim sneller dan Kimi Antonelli. De kampioenschapsleider in de Formule 1 noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd, maar gaf wel 0,659 seconde toe op Leclerc.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De 22-jarige wereldkampioen op de 500 meter was de snelste in 34,20. Achter De Boo reden Stefan Westenbroek (34,75) en Sebas Diniz (34,85) naar de tweede en derde tijd.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jasper Krommenhoek heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de 5000 meter gewonnen. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh bleef met een persoonlijk record van 6.10,83 teamgenoot Marcel Bosker en Wisse Slendebroek van Team Royal A-ware voor.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kampioenschapsleider Kimi Antonelli is fit genoeg om de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad te rijden. Het Formule 1-team van Mercedes plaatste een video op X waarop te zien is dat de jonge Italiaan is gearriveerd op het Autódromo Hermanos Rodríguez. Antonelli sloeg donderdag nog de mediadag over omdat hij last had van een virusinfectie.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackster Michelle Velzeboer komt voorlopig niet in actie. De 23-jarige Nederlandse heeft een breukje in haar kuitbeen, heeft onderzoek uitgewezen.
5 uur geleden