Van Vleuten: op deze manier de Tour de France winnen is een droom
LA SUPER PLANCHE DES BELLES FILLES (ANP) - De overtuigende manier waarop ze de Tour de France won, maakte veel los bij Annemiek van Vleuten. Op de slotklim naar La Super Planche des Belles Filles reed de Nederlandse wielrenster zo'n 5 kilometer voor de eindstreep hard bij iedereen weg.
"Ik wilde stiekem wel heel graag winnen vandaag", zei Van Vleuten, die in de bergetappe van zaterdag ook al op overtuigende wijze de beste was en toen de gele leiderstrui overnam van Marianne Vos, tegen de NOS. "Om in het geel te winnen en hier op deze aankomst was een droom."
Van Vleuten kende in de aanloop naar de slotklim problemen. De 39-jarige kopvrouw van Movistar moest vier keer van fiets wisselen, de eerste keer vanwege een lekke band. Van Vleuten was er niet over te spreken dat andere wielerploegen bij haar momenten van pech hard doorfietsten. "Van voren vond een aantal ploegen het nodig om door te trekken. Dat is niet mijn stijl van racen."
De eindzege zorgde ook voor opluchting bij Van Vleuten. "Het was geen eenvoudige etappe en geen eenvoudige week. Het voelde als een supergrote achtbaan voor me", zei de wielrenster, die aan het begin van de Tour een paar dagen flink ziek was. "Ik ben supertrots om de eerste winnaar te zijn van deze nieuwe editie van de Tour de France voor vrouwen. Ik hoop dat dit het begin is van meer, dat we deze wedstrijd kunnen uitbouwen tot een nog grotere wedstrijd. Het is een mijlpaal voor mij om op de erelijst te staan."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
49 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
1 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
22 uur geleden