Van Vleuten ook oppermachtig in Challenge by La Vuelta
COLINDRES (ANP) - Annemiek van Vleuten heeft nog maar eens laten zien dat ze een klasse apart is in het vrouwenwielrennen. De 39-jarige Nederlandse van Movistar won met overmacht de tweede etappe van de Challenge by La Vuelta, de rittenkoers uit de WorldTour voor vrouwen.
Het was een rit met vijf beklimmingen, waarvan de top van de laatste op 15 kilometer voor de streep in Colindres lag. Van Vleuten, die na een lange solo alleen aankwam, werd ook de nieuwe leider. Ze nam de leiderstrui over van de Italiaanse Elisa Longo Borghini, die in een groepje van drie op ruim 2 minuten van Van Vleuten de finish bereikte. Longo Borghini hield de Duitse Liane Lippert en de Nederlandse Demi Vollering net achter zich.
Van Vleuten won deze zomer al de Giro en de Tour de France voor vrouwen. Daarna nam ze enige tijd rust. "Ik had geen idee wat ik hier kon verwachten. Ik heb mijn tegenstanders vijf weken niet gezien", vertelde de Wageningse na haar triomf. "Ik ben nu ook net terug van hoogtestage. Dan weet je nooit precies waar je staat. Bovendien viel ik vandaag al in de tweede etappe aan, in de Tour was dat de zevende. Nu was iedereen nog vers. Maar dankzij goed teamwerk is het gelukt. We hebben als ploeg de koers al op de derde klim hard gemaakt."
Lucinda Brand en de Australische Sarah Roy reden lang op kop, maar richting de zwaarste beklimmingen werden zij bijgehaald en ontstond er een kopgroep van vier rensters: Van Vleuten, Vollering, Longo Borghini en de Spaanse Mavi García. Op de Alto Fuente Las Varas, een klim van de eerste categorie zo'n 30 kilometer voor de finish, reed Van Vleuten weg. Ze passeerde de top met zo'n 45 seconden voorsprong op Vollering. Longo Borghini, die met Trek woensdag de ploegentijdrit had gewonnen, reed daarachter met Lippert, die García was voorbijgereden.
Op de top van de laatste klim, de Alto Campo La Cruz, lag Van Vleuten al bijna 2 minuten voor. Die voorsprong wist ze nog iets uit te breiden, waardoor ze in het klassement nu leidt met 1 minuut en 55 seconden voorsprong op Longo Borghini. Vollering is op 2.24 voorlopig derde.
De vrouwenversie van de Vuelta eindigt zondag in Madrid.
Meer uit Sport
STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
23 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
2 dagen geleden