Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vleuten ook oppermachtig in Challenge by La Vuelta

Van Vleuten ook oppermachtig in Challenge by La Vuelta

COLINDRES (ANP) - Annemiek van Vleuten heeft nog maar eens laten zien dat ze een klasse apart is in het vrouwenwielrennen. De 39-jarige Nederlandse van Movistar won met overmacht de tweede etappe van de Challenge by La Vuelta, de rittenkoers uit de WorldTour voor vrouwen.

Het was een rit met vijf beklimmingen, waarvan de top van de laatste op 15 kilometer voor de streep in Colindres lag. Van Vleuten, die na een lange solo alleen aankwam, werd ook de nieuwe leider. Ze nam de leiderstrui over van de Italiaanse Elisa Longo Borghini, die in een groepje van drie op ruim 2 minuten van Van Vleuten de finish bereikte. Longo Borghini hield de Duitse Liane Lippert en de Nederlandse Demi Vollering net achter zich.

Van Vleuten won deze zomer al de Giro en de Tour de France voor vrouwen. Daarna nam ze enige tijd rust. "Ik had geen idee wat ik hier kon verwachten. Ik heb mijn tegenstanders vijf weken niet gezien", vertelde de Wageningse na haar triomf. "Ik ben nu ook net terug van hoogtestage. Dan weet je nooit precies waar je staat. Bovendien viel ik vandaag al in de tweede etappe aan, in de Tour was dat de zevende. Nu was iedereen nog vers. Maar dankzij goed teamwerk is het gelukt. We hebben als ploeg de koers al op de derde klim hard gemaakt."

Lucinda Brand en de Australische Sarah Roy reden lang op kop, maar richting de zwaarste beklimmingen werden zij bijgehaald en ontstond er een kopgroep van vier rensters: Van Vleuten, Vollering, Longo Borghini en de Spaanse Mavi García. Op de Alto Fuente Las Varas, een klim van de eerste categorie zo'n 30 kilometer voor de finish, reed Van Vleuten weg. Ze passeerde de top met zo'n 45 seconden voorsprong op Vollering. Longo Borghini, die met Trek woensdag de ploegentijdrit had gewonnen, reed daarachter met Lippert, die García was voorbijgereden.

Op de top van de laatste klim, de Alto Campo La Cruz, lag Van Vleuten al bijna 2 minuten voor. Die voorsprong wist ze nog iets uit te breiden, waardoor ze in het klassement nu leidt met 1 minuut en 55 seconden voorsprong op Longo Borghini. Vollering is op 2.24 voorlopig derde.

De vrouwenversie van de Vuelta eindigt zondag in Madrid.

Meer uit Sport

Formule 1-races volgend jaar 15 kilometer korter

LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.

2 uur geleden
Ervaren klimmer Poels (38) voert jonge selectie EK wielrennen aan

ARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.

3 uur geleden
Verhaeren stopt aan het einde van het jaar bij wielerploeg Visma

DEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.

9 uur geleden
Raad van toezicht draagt Koenen voor als directeur wielerbond

ARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.

10 uur geleden
Evenepoel haalde veel motivatie uit kans op vierde tijdritgoud

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.

23 uur geleden
Evenepoel eerste renner met vier wereldtitels tijdrijden op rij

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.

1 dag geleden
Bondscoach Ten Dam overweegt andere WK-voorbereiding wielrensters

MONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.

1 dag geleden