Van Vleuten ook oppermachtig in Challenge by La Vuelta
COLINDRES (ANP) - Annemiek van Vleuten heeft nog maar eens laten zien dat ze een klasse apart is in het vrouwenwielrennen. De 39-jarige Nederlandse van Movistar won met overmacht de tweede etappe van de Challenge by La Vuelta, de rittenkoers uit de WorldTour voor vrouwen.
Het was een rit met vijf beklimmingen, waarvan de top van de laatste op 15 kilometer voor de streep in Colindres lag. Van Vleuten, die na een lange solo alleen aankwam, werd ook de nieuwe leider. Ze nam de leiderstrui over van de Italiaanse Elisa Longo Borghini, die in een groepje van drie op ruim 2 minuten van Van Vleuten de finish bereikte. Longo Borghini hield de Duitse Liane Lippert en de Nederlandse Demi Vollering net achter zich.
Van Vleuten won deze zomer al de Giro en de Tour de France voor vrouwen. Daarna nam ze enige tijd rust. "Ik had geen idee wat ik hier kon verwachten. Ik heb mijn tegenstanders vijf weken niet gezien", vertelde de Wageningse na haar triomf. "Ik ben nu ook net terug van hoogtestage. Dan weet je nooit precies waar je staat. Bovendien viel ik vandaag al in de tweede etappe aan, in de Tour was dat de zevende. Nu was iedereen nog vers. Maar dankzij goed teamwerk is het gelukt. We hebben als ploeg de koers al op de derde klim hard gemaakt."
Lucinda Brand en de Australische Sarah Roy reden lang op kop, maar richting de zwaarste beklimmingen werden zij bijgehaald en ontstond er een kopgroep van vier rensters: Van Vleuten, Vollering, Longo Borghini en de Spaanse Mavi García. Op de Alto Fuente Las Varas, een klim van de eerste categorie zo'n 30 kilometer voor de finish, reed Van Vleuten weg. Ze passeerde de top met zo'n 45 seconden voorsprong op Vollering. Longo Borghini, die met Trek woensdag de ploegentijdrit had gewonnen, reed daarachter met Lippert, die García was voorbijgereden.
Op de top van de laatste klim, de Alto Campo La Cruz, lag Van Vleuten al bijna 2 minuten voor. Die voorsprong wist ze nog iets uit te breiden, waardoor ze in het klassement nu leidt met 1 minuut en 55 seconden voorsprong op Longo Borghini. Vollering is op 2.24 voorlopig derde.
De vrouwenversie van de Vuelta eindigt zondag in Madrid.
Meer uit Sport
LAMONE (ANP) - Tadej Pogačar staat op 22 augustus aan de start van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates bekendgemaakt op X. Indien de 27-jarige Sloveense wielrenner de Ronde van Spanje wint, dan heeft hij alle grote ronden op zijn naam geschreven.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse sporters kunnen in aanloop naar de Olympische en Paralympische Spelen van Los Angeles in 2028 naar een zogeheten pre-camp in Mission Viejo, in de staat Californië. Dat meldt sportkoepel NOC*NSF in een persbericht.
4 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben in Rio de Janeiro voor het eerst sinds 2023 een Elite16-toernooi op hun naam geschreven. De nummers 6 van de wereldranglijst wonnen in de finale met 21-16 21-16 van titelverdedigsters Carolina Solberg en Rebecca Silva uit Brazilië.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes vreest dat het maandag heel moeilijk wordt om haar gele trui in de Tour de France Femmes te verdedigen. "Het zal heel lastig worden, maar we gaan het proberen", zei de 27-jarige sprintster van SD Worx - Protime in Genève nadat ze de tweede etappe in de Tour de France Femmes wist te winnen.
19 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes is in de sprint een klasse apart. De 27-jarige renster van SD Worx - Protime was zondag in het Zwitserse Genève opnieuw de snelste van alle deelneemsters aan de Tour de France. Wiebes rijdt maandag voor de tweede dag op rij in de gele trui in de Ronde van Frankrijk.
19 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime was in de gele leiderstrui in de straten van Genève wederom de snelste in een massasprint. Wiebes behoudt de leiding in het klassement en voert ook het puntenklassement om de groene trui aan.
20 uur geledenRØDOVRE (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed de Ronde van Denemarken gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike won de eerste drie etappes van de vijfdaagse ronde. De Deen Rasmus Søjberg Pedersen won zondag de slotrit.
22 uur geleden