Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vleuten neemt 'in dienst van ploeg' afscheid van WK

Van Vleuten neemt 'in dienst van ploeg' afscheid van WK

EUROCENTRAL (ANP) - Het echte einde van haar wielercarrière bewaart Annemiek van Vleuten voor de Simac Ladies Tour. De tranen waren er twee weken geleden al na de laatste etappe van de Tour de France. Deels door het missen van het podium, deels omdat ze haar laatste doel achter de rug had. Zondag rijdt ze in Glasgow als titelverdedigster haar laatste wegrace op een WK wielrennen. "In dienst van de Nederlandse ploeg", bezwoer de 40-jarige Wageningse vrijdag.

Het parcours ligt haar niet, had ze al veel eerder geconcludeerd. "Maar toen ik zondag die mannen zag, dacht ik: misschien ligt dit me toch iets meer dan ik had gedacht." Om alle speculaties voor te zijn: "Het is duidelijk dat Demi Vollering de kopvrouw is. Zij is explosiever dan ik. Ik moet het echt meer hebben van een parcours dat helemaal slopend is. Dit zijn inspanningen van 30 seconden tot een minuut, daar liggen niet mijn sterke kanten. Maar het is wel bizar dat ik de zesde ronde nog ongeveer net zo hard naar boven kan rijden als in de eerste ronde."

Na zondag volgen nog de Ronde van Scandinavië en de Simac Ladies Tour. Het is haar afscheidstournee. De Nederlandse rittenkoers eindigt op 10 september in Arnhem. "Tussen Wageningen, waar ik woon, en Vorden, waar ik ben opgegroeid. En de proloog is in Ede, ook in de buurt. Mooier kan niet." Ze neemt ook met pijn in het hart afscheid van haar ploeggenotes van Movistar, het Spaanse team waarvoor ze sinds 2021 rijdt.

Explosiviteit

Maar eerst nog de WK-wegrace op, na een aanloop vanuit Loch Lomond, het veelbesproken parcours in Glasgow. De vrouwen rijden er zes ronden met zoals reeds bekend veel bochten en korte klimmetjes. "Als het op explosiviteit aankomt, zijn er heel veel rensters beter dan ik. Ik ga het de eerste ronde heel moeilijk krijgen om bij te blijven, maar die explosiviteit neemt af bij rensters als ze het vaker en vaker moeten, terwijl ik tot de zesde ronde op die klimmetjes dezelfde wattages kan blijven trappen."

Vollering en de Belgische Lotte Kopecky zijn ook voor Van Vleuten de logische favorieten. "En ook Chloé Dygert, bij wie ik eerder dit jaar een paar keer huilend in het wiel heb gezeten. Die kan zo gruwelijk hard rijden. Als we ze willen verslaan, moeten we onze kracht in de breedte uitspelen. Ik hoop op mijn laatste WK daarbij wel een mooie rol te kunnen vervullen."

Meer uit Sport

Sporters voor Spelen naar voorbereidingskamp in Mission Viejo

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse sporters kunnen in aanloop naar de Olympische en Paralympische Spelen van Los Angeles in 2028 naar een zogeheten pre-camp in Mission Viejo, in de staat Californië. Dat meldt sportkoepel NOC*NSF in een persbericht.

30 minuten geleden
Beachvolleybalsters Stam en Schoon pakken goud in Rio de Janeiro

RIO DE JANEIRO (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben in Rio de Janeiro voor het eerst sinds 2023 een Elite16-toernooi op hun naam geschreven. De nummers 6 van de wereldranglijst wonnen in de finale met 21-16 21-16 van titelverdedigsters Carolina Solberg en Rebecca Silva uit Brazilië.

2 uur geleden
Wiebes: wordt heel lastig om gele trui in Tour te verdedigen

GENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes vreest dat het maandag heel moeilijk wordt om haar gele trui in de Tour de France Femmes te verdedigen. "Het zal heel lastig worden, maar we gaan het proberen", zei de 27-jarige sprintster van SD Worx - Protime in Genève nadat ze de tweede etappe in de Tour de France Femmes wist te winnen.

15 uur geleden
Wiebes is als sprintster in Tour de France Femmes klasse apart

GENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes is in de sprint een klasse apart. De 27-jarige renster van SD Worx - Protime was zondag in het Zwitserse Genève opnieuw de snelste van alle deelneemsters aan de Tour de France. Wiebes rijdt maandag voor de tweede dag op rij in de gele trui in de Ronde van Frankrijk.

15 uur geleden
Wiebes sprint in Genève in gele trui naar tweede etappezege

GENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime was in de gele leiderstrui in de straten van Genève wederom de snelste in een massasprint. Wiebes behoudt de leiding in het klassement en voert ook het puntenklassement om de groene trui aan.

16 uur geleden
Van Aert wint eindklassement Ronde van Denemarken na rentree

RØDOVRE (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed de Ronde van Denemarken gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike won de eerste drie etappes van de vijfdaagse ronde. De Deen Rasmus Søjberg Pedersen won zondag de slotrit.

18 uur geleden
Peloton begint tweede Touretappe naar Genève met Wiebes in geel

AIGLE (ANP) - De tweede etappe van de Tour de France Femmes is zondag in het Zwitserse Aigle van start gegaan. Lorena Wiebes (27) rijdt in de gele leiderstrui in de rit over 147,9 kilometer naar Genève. De Nederlandse sprintster van SD Worx - Protime won zaterdag de openingsetappe van de Ronde van Frankrijk in Lausanne.

19 uur geleden