Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vleuten neemt 'in dienst van ploeg' afscheid van WK

Van Vleuten neemt 'in dienst van ploeg' afscheid van WK

EUROCENTRAL (ANP) - Het echte einde van haar wielercarrière bewaart Annemiek van Vleuten voor de Simac Ladies Tour. De tranen waren er twee weken geleden al na de laatste etappe van de Tour de France. Deels door het missen van het podium, deels omdat ze haar laatste doel achter de rug had. Zondag rijdt ze in Glasgow als titelverdedigster haar laatste wegrace op een WK wielrennen. "In dienst van de Nederlandse ploeg", bezwoer de 40-jarige Wageningse vrijdag.

Het parcours ligt haar niet, had ze al veel eerder geconcludeerd. "Maar toen ik zondag die mannen zag, dacht ik: misschien ligt dit me toch iets meer dan ik had gedacht." Om alle speculaties voor te zijn: "Het is duidelijk dat Demi Vollering de kopvrouw is. Zij is explosiever dan ik. Ik moet het echt meer hebben van een parcours dat helemaal slopend is. Dit zijn inspanningen van 30 seconden tot een minuut, daar liggen niet mijn sterke kanten. Maar het is wel bizar dat ik de zesde ronde nog ongeveer net zo hard naar boven kan rijden als in de eerste ronde."

Na zondag volgen nog de Ronde van Scandinavië en de Simac Ladies Tour. Het is haar afscheidstournee. De Nederlandse rittenkoers eindigt op 10 september in Arnhem. "Tussen Wageningen, waar ik woon, en Vorden, waar ik ben opgegroeid. En de proloog is in Ede, ook in de buurt. Mooier kan niet." Ze neemt ook met pijn in het hart afscheid van haar ploeggenotes van Movistar, het Spaanse team waarvoor ze sinds 2021 rijdt.

Explosiviteit

Maar eerst nog de WK-wegrace op, na een aanloop vanuit Loch Lomond, het veelbesproken parcours in Glasgow. De vrouwen rijden er zes ronden met zoals reeds bekend veel bochten en korte klimmetjes. "Als het op explosiviteit aankomt, zijn er heel veel rensters beter dan ik. Ik ga het de eerste ronde heel moeilijk krijgen om bij te blijven, maar die explosiviteit neemt af bij rensters als ze het vaker en vaker moeten, terwijl ik tot de zesde ronde op die klimmetjes dezelfde wattages kan blijven trappen."

Vollering en de Belgische Lotte Kopecky zijn ook voor Van Vleuten de logische favorieten. "En ook Chloé Dygert, bij wie ik eerder dit jaar een paar keer huilend in het wiel heb gezeten. Die kan zo gruwelijk hard rijden. Als we ze willen verslaan, moeten we onze kracht in de breedte uitspelen. Ik hoop op mijn laatste WK daarbij wel een mooie rol te kunnen vervullen."

Meer uit Sport

Estafetteploegen 4x400 meter naar finale World Relays, WK zeker

GABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.

11 minuten geleden
Pogacar boekt derde ritzege in Ronde van Romandië

CHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.

1 uur geleden
Voormalig F1-coureur en paralympisch kampioen Zanardi overleden

BOLOGNA (ANP/RTR) - ‌Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

15 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

15 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

15 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

19 uur geleden