Van Vleuten neemt 'in dienst van ploeg' afscheid van WK
EUROCENTRAL (ANP) - Het echte einde van haar wielercarrière bewaart Annemiek van Vleuten voor de Simac Ladies Tour. De tranen waren er twee weken geleden al na de laatste etappe van de Tour de France. Deels door het missen van het podium, deels omdat ze haar laatste doel achter de rug had. Zondag rijdt ze in Glasgow als titelverdedigster haar laatste wegrace op een WK wielrennen. "In dienst van de Nederlandse ploeg", bezwoer de 40-jarige Wageningse vrijdag.
Het parcours ligt haar niet, had ze al veel eerder geconcludeerd. "Maar toen ik zondag die mannen zag, dacht ik: misschien ligt dit me toch iets meer dan ik had gedacht." Om alle speculaties voor te zijn: "Het is duidelijk dat Demi Vollering de kopvrouw is. Zij is explosiever dan ik. Ik moet het echt meer hebben van een parcours dat helemaal slopend is. Dit zijn inspanningen van 30 seconden tot een minuut, daar liggen niet mijn sterke kanten. Maar het is wel bizar dat ik de zesde ronde nog ongeveer net zo hard naar boven kan rijden als in de eerste ronde."
Na zondag volgen nog de Ronde van Scandinavië en de Simac Ladies Tour. Het is haar afscheidstournee. De Nederlandse rittenkoers eindigt op 10 september in Arnhem. "Tussen Wageningen, waar ik woon, en Vorden, waar ik ben opgegroeid. En de proloog is in Ede, ook in de buurt. Mooier kan niet." Ze neemt ook met pijn in het hart afscheid van haar ploeggenotes van Movistar, het Spaanse team waarvoor ze sinds 2021 rijdt.
Explosiviteit
Maar eerst nog de WK-wegrace op, na een aanloop vanuit Loch Lomond, het veelbesproken parcours in Glasgow. De vrouwen rijden er zes ronden met zoals reeds bekend veel bochten en korte klimmetjes. "Als het op explosiviteit aankomt, zijn er heel veel rensters beter dan ik. Ik ga het de eerste ronde heel moeilijk krijgen om bij te blijven, maar die explosiviteit neemt af bij rensters als ze het vaker en vaker moeten, terwijl ik tot de zesde ronde op die klimmetjes dezelfde wattages kan blijven trappen."
Vollering en de Belgische Lotte Kopecky zijn ook voor Van Vleuten de logische favorieten. "En ook Chloé Dygert, bij wie ik eerder dit jaar een paar keer huilend in het wiel heb gezeten. Die kan zo gruwelijk hard rijden. Als we ze willen verslaan, moeten we onze kracht in de breedte uitspelen. Ik hoop op mijn laatste WK daarbij wel een mooie rol te kunnen vervullen."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam stapt af van het systeem van loting om de startbewijzen te verdelen voor de komende editie op 11 april 2027. Wel blijft de voorregistratie bestaan, maar die is in tegenstelling tot vorig jaar gratis, meldt de organisatie.
12 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen is zelf ook onder de indruk van zijn 22e wereldtitel in het baanwielrennen. "Als ik dat hoor, denk ik: dat slaat nergens op", reageerde de vijfvoudig olympisch kampioen voor de camera van de NOS op zijn vijfde WK-goud op de keirin. Daarmee nam hij dat record over van de Britse legende Chris Hoy. "Heerlijk", aldus de 29-jarige Brabander met een brede lach.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev heeft de halve finales bereikt van het masterstoernooi van Shanghai. De 29-jarige Duitser, binnenkort de nieuwe nummer 1 op de wereldranglijst, rekende in twee sets af met de Australiër Alex De Minaur: 6-4 6-4. Zverev had de laatste twee ontmoetingen met De Minaur nog verloren, allebei in de Laver Cup.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is als eerste ooit voor de vijfde keer wereldkampioen geworden op de keirin. De titelverdediger en olympisch kampioen laat daarmee de Britse legende Chris Hoy definitief achter zich. De 29-jarige Brabander kwam in de finale in Shanghai op het juiste moment buitenom aan de leiding en stond die niet meer af. De Duitser Maximilian Dörnbach veroverde het zilver, voor Shinji Nakano uit Japan.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Wielerbond KNWU reageert bezorgd op de mogelijke angstcultuur bij de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL. Dat zegt Wouter Bos, voorzitter van de raad van toezicht, op de website van de bond.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Baanwielrenster Hetty van de Wouw is haar wereldtitel sprint kwijt. De 28-jarige Brabantse verloor in de kwartfinales in Shanghai beide heats van de Britse tweevoudig wereldkampioene Emma Finucane. In de eerste heat werd de titelverdedigster vlak voor de finish gepasseerd door Finucane. In de tweede heat slaagde Van de Wouw er niet in de leidende Finucane in te halen.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL herkent zich niet in de signalen van angstcultuur waar de NOS en wielerpodcast In De Waaier donderdag melding van maakten. "Dat ervaringen uiteenlopen, doet niets af aan de ernst van de verhalen die nu naar buiten komen. Daarom zullen we onafhankelijk laten onderzoeken hoe de teamcultuur in de praktijk wordt ervaren en in hoeverre die overeenkomt met de cultuur die wij nastreven", reageert de Nederlandse ploeg.
5 uur geleden