Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vleuten: koersen zonder oortjes amateuristisch

Van Vleuten: koersen zonder oortjes amateuristisch

FUJI SPEEDWAY (ANP) - Zonder oortjes de olympische wegrace koersen is amateuristisch. Dat zei wielrenster Annemiek van Vleuten nadat ze op de Fuji International Speedway het zilver had veroverd. Ze dacht echter dat ze goud had, omdat ze niet had doorgekregen dat de Oostenrijkse Anna Kiesenhofer nog voor haar reed.

"We kregen geen informatie", zei Van Vleuten na afloop. "Ik moest motormensen van de tv vragen wat de voorsprong was. Ik heb nooit geweten dat een Oostenrijkse nog vooraan reed. Ik wist niet beter dat de voorsprong voor de twee koplopers 45 seconden was met nog 10 kilometer te gaan. Die pakken we terug, dacht ik."

Van Vleuten doelde op de Israëlische Omer Shapiro en de Poolse Anna Plichta, die met Kiesenhofer vanaf de start op avontuur waren gegaan en 10 minuten voorsprong kregen. Op 40 kilometer van de finish reed de Oostenrijkse echter haar medevluchters los en soleerde naar de olympische titel.

"Het was een onwijs verwarrende koers. Dat ik hier nog zilver win is heel speciaal. Ik kan met 38 jaar hopelijk een inspiratie zijn voor anderen. Mijn doel was hier de best mogelijk vorm te hebben en dat is wel gelukt. Ik sta hier toch met zilver na een solo met aanval."

Meer uit Sport

Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

1 uur geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

3 uur geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

7 uur geleden
Verstappen elfde in kwalificatie Grote Prijs van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.

7 uur geleden
Sinner in finale tennistoernooi Miami tegen Lehecka

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.

8 uur geleden
Verstappen rijdt achtste tijd bij derde vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.

10 uur geleden
Koeman: goed oefenduel tegen sterk Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."

11 uur geleden