Van Vleuten: koersen zonder oortjes amateuristisch
FUJI SPEEDWAY (ANP) - Zonder oortjes de olympische wegrace koersen is amateuristisch. Dat zei wielrenster Annemiek van Vleuten nadat ze op de Fuji International Speedway het zilver had veroverd. Ze dacht echter dat ze goud had, omdat ze niet had doorgekregen dat de Oostenrijkse Anna Kiesenhofer nog voor haar reed.
"We kregen geen informatie", zei Van Vleuten na afloop. "Ik moest motormensen van de tv vragen wat de voorsprong was. Ik heb nooit geweten dat een Oostenrijkse nog vooraan reed. Ik wist niet beter dat de voorsprong voor de twee koplopers 45 seconden was met nog 10 kilometer te gaan. Die pakken we terug, dacht ik."
Van Vleuten doelde op de Israëlische Omer Shapiro en de Poolse Anna Plichta, die met Kiesenhofer vanaf de start op avontuur waren gegaan en 10 minuten voorsprong kregen. Op 40 kilometer van de finish reed de Oostenrijkse echter haar medevluchters los en soleerde naar de olympische titel.
"Het was een onwijs verwarrende koers. Dat ik hier nog zilver win is heel speciaal. Ik kan met 38 jaar hopelijk een inspiratie zijn voor anderen. Mijn doel was hier de best mogelijk vorm te hebben en dat is wel gelukt. Ik sta hier toch met zilver na een solo met aanval."
Meer uit Sport
MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.
1 uur geledenHERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.
4 uur geledenINZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.
6 uur geledenINZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.
7 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.
8 uur geledenINZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.
8 uur geledenINZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).
9 uur geleden