Van Vleuten: koersen zonder oortjes amateuristisch
FUJI SPEEDWAY (ANP) - Zonder oortjes de olympische wegrace koersen is amateuristisch. Dat zei wielrenster Annemiek van Vleuten nadat ze op de Fuji International Speedway het zilver had veroverd. Ze dacht echter dat ze goud had, omdat ze niet had doorgekregen dat de Oostenrijkse Anna Kiesenhofer nog voor haar reed.
"We kregen geen informatie", zei Van Vleuten na afloop. "Ik moest motormensen van de tv vragen wat de voorsprong was. Ik heb nooit geweten dat een Oostenrijkse nog vooraan reed. Ik wist niet beter dat de voorsprong voor de twee koplopers 45 seconden was met nog 10 kilometer te gaan. Die pakken we terug, dacht ik."
Van Vleuten doelde op de Israëlische Omer Shapiro en de Poolse Anna Plichta, die met Kiesenhofer vanaf de start op avontuur waren gegaan en 10 minuten voorsprong kregen. Op 40 kilometer van de finish reed de Oostenrijkse echter haar medevluchters los en soleerde naar de olympische titel.
"Het was een onwijs verwarrende koers. Dat ik hier nog zilver win is heel speciaal. Ik kan met 38 jaar hopelijk een inspiratie zijn voor anderen. Mijn doel was hier de best mogelijk vorm te hebben en dat is wel gelukt. Ik sta hier toch met zilver na een solo met aanval."
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
13 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
14 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
14 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
1 dag geleden