Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vleuten klopt Vollering in Omloop bij de vrouwen

Van Vleuten klopt Vollering in Omloop bij de vrouwen

NINOVE (ANP) - Annemiek van Vleuten is zaterdag als eerste gefinisht in de vrouwenversie van de Omloop Het Nieuwsblad. De 39-jarige wielrenster van Movistar reed samen met landgenote Demi Vollering (SD Worx) naar de finish in Ninove en versloeg haar veertien jaar jongere vluchtgezel in de sprint.

Van Vleuten had de koers eerder in 2020 gewonnen. Vorige week won ze nog de Wielerweek Valencia. Voor Vollering was het de eerste koers van het seizoen. Ook de derde plaats was voor een Nederlandse renster: Lorena Wiebes.

De afloop was verrassend. Vollering werd als het op sprinten aankomt sneller geacht, terwijl ze ook het kopwerk aan Van Vleuten had overgelaten. Die was daar ontstemd over, maar met de snelle Belgische Lotte Kopecky in de achtervolgende groep waren de stalorders van SD Worx verklaarbaar.

Bosberg

Van Vleuten had de ontsnapping zelf in gang gezet. Op de Bosberg, de laatste klim voor finishplaats Ninove, ging ze in de aanval. Alleen Vollering, vorig jaar onder meer winnares van Luik-Bastenaken-Luik, kon volgen en het duo had richting finish al snel een kleine minuut voorsprong. Van Vleuten mopperde, besloot dan maar door te rijden en er een lange sprint van te maken. Op 600 meter voor de streep zette ze al aan, Vollering kwam nog naast haar maar moest gaan zitten toen de olympisch kampioene tijdrijden nogmaals versnelde.

"Ik probeerde haar een paar kilometer voor de streep over te halen mee op kop te rijden, maar daar ging ze niet in mee", vertelde Van Vleuten, die haar irritatie na de winst snel kwijt was. "Ik probeer me sowieso niet te laten frustreren door dingen die ik niet onder controle heb. Ik baalde in de koers vooral dat er meiden waren weggereden die ik moest volgen. Het is een echte teamprestatie, dat we de zaak konden rechtzetten."

Voor de sprint had ze haar plan klaar. "Demi is normaal net iets sneller, ik heb wellicht iets meer inhoud. Ik dacht: ik moet haar verrassen en ben daarom vroeg gaan sprinten." Van Vleuten sloot 2021 af met een val in Parijs-Roubaix, waarbij ze een dubbele bekkenbreuk en een schouderbreuk opliep.

Meer uit Sport

Zwemster Steenbergen naar halve finales op 100 meter vrije slag

SINGAPORE (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich op de WK langebaan in Singapore gekwalificeerd voor de halve finale op de 100 meter vrije slag. De 25-jarige wereldkampioene van 2024 tikte aan in een tijd van 53,53 seconden en plaatste zich daarmee als gedeelde tweede voor de halve eindstrijd.

2 uur geleden
Wielrenster Le Court wint vijfde etappe in Tour en herovert geel

GUÉRET (ANP) - Kimberley Le Court heeft de vijfde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De 29-jarige op Mauritius geboren renster van AG Insurance - Soudal was de beste in de sprint van een kleine groep met de meeste klassementsfavorieten, voor Demi Vollering en Anna van der Breggen.

14 uur geleden
Olympische zwemheld Marchand verbetert 14 jaar oud record op WK

SINGAPORE (ANP/DPA) - De Franse zwemmer Léon Marchand heeft bij de WK in Singapore het wereldrecord op de 200 meter wisselslag verbeterd. Dat deed de winnaar van vier gouden medailles op de Olympische Spelen van Parijs in de halve finales.

16 uur geleden
Na olympische titel ook wereldtitel voor zwemster O'Callaghan

SINGAPORE (ANP) - De Australische Mollie O'Callaghan heeft in Singapore de wereldtitel op de 200 meter vrije slag veroverd. Met een tijd van 1.53,48 hield de olympisch kampioene de Chinese Li Bingjie en de Amerikaanse Claire Weinstein, de snelste in de halve finales, achter zich.

17 uur geleden
Kruijswijk fietst jaar langer voor Visma - Lease a Bike

DEN BOSCH (ANP) - Na Wilco Kelderman heeft ook Steven Kruijswijk zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd. Kelderman tekende onlangs voor twee jaar bij, de 38-jarige Kruijswijk komt in ieder geval ook volgend jaar uit voor het team waarvoor hij sinds 2010 rijdt.

20 uur geleden
Tennisster Lamens bereikt derde ronde in Montreal

MONTREAL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft de derde ronde bereikt van het hoogaangeschreven toernooi van Montreal. De nummer 64 van de wereld won in Canada in drie sets van de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia, die 53 plaatsen hoger staat. De setstanden waren 6-2 1-6 6-3.

22 uur geleden
Gemengde estafettezwemmers op WK met tweede tijd naar finale

SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse gemengde estafetteploeg heeft zich bij de wereldkampioenschappen zwemmen in Singapore met de tweede tijd geplaatst voor de finale van de 4x100 meter wissel. Maaike de Waard, Caspar Corbeau, Nyls Korstanje en Milou van Wijk kwamen tot een gezamenlijke tijd van 3.42,56. Alleen de Italiaanse estafetteploeg was sneller: 3.42,19.

23 uur geleden