Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vleuten is rivale Longo Borghini definitief kwijt in Giro

Van Vleuten is rivale Longo Borghini definitief kwijt in Giro

CANELLI (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat woensdag niet meer van start in de zesde rit van de Giro Donne. De 31-jarige Italiaanse wielrenster ondervindt nog "aanzienlijke pijn" na een val in de rit van dinsdag, meldt haar team Lidl-Trek. Longo Borghini was een van de grootste concurrenten van Annemiek van Vleuten in de strijd om de roze trui.

Longo Borghini viel in een lastige afdaling, maar reed de etappe nog wel uit en passeerde de meet als negentiende. Ze raakte haar tweede plaats in het algemeen klassement kwijt. Onderzoek in het ziekenhuis meteen na de crash bracht geen heel zware blessures aan het licht, zoals breuken, maar woensdagochtend leek het de ploeg toch beter als Longo Borghini niet op de fiets zou stappen.

"Ze heeft een goede nacht gehad en de controles van vanochtend tonen geen tekenen van een hersenschudding", meldde de ploeg. "Ze heeft echter nog steeds aanzienlijke pijn en daarom gelooft het team dat het de juiste beslissing is om niet te starten."

De zesde rit voert de rensters woensdag over 104,4 kilometer door en rond Canelli. Van Vleuten (Movistar) leidt in het algemeen klassement met een voorsprong van 2 minuten en 7 seconden op de Duitse Antonia Niedermaier.

Meer uit Sport

Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

5 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

6 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

6 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

6 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

7 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

7 uur geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

7 uur geleden