Van Vleuten is rivale Longo Borghini definitief kwijt in Giro
CANELLI (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat woensdag niet meer van start in de zesde rit van de Giro Donne. De 31-jarige Italiaanse wielrenster ondervindt nog "aanzienlijke pijn" na een val in de rit van dinsdag, meldt haar team Lidl-Trek. Longo Borghini was een van de grootste concurrenten van Annemiek van Vleuten in de strijd om de roze trui.
Longo Borghini viel in een lastige afdaling, maar reed de etappe nog wel uit en passeerde de meet als negentiende. Ze raakte haar tweede plaats in het algemeen klassement kwijt. Onderzoek in het ziekenhuis meteen na de crash bracht geen heel zware blessures aan het licht, zoals breuken, maar woensdagochtend leek het de ploeg toch beter als Longo Borghini niet op de fiets zou stappen.
"Ze heeft een goede nacht gehad en de controles van vanochtend tonen geen tekenen van een hersenschudding", meldde de ploeg. "Ze heeft echter nog steeds aanzienlijke pijn en daarom gelooft het team dat het de juiste beslissing is om niet te starten."
De zesde rit voert de rensters woensdag over 104,4 kilometer door en rond Canelli. Van Vleuten (Movistar) leidt in het algemeen klassement met een voorsprong van 2 minuten en 7 seconden op de Duitse Antonia Niedermaier.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geleden