Van Vleuten is rivale Longo Borghini definitief kwijt in Giro
CANELLI (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat woensdag niet meer van start in de zesde rit van de Giro Donne. De 31-jarige Italiaanse wielrenster ondervindt nog "aanzienlijke pijn" na een val in de rit van dinsdag, meldt haar team Lidl-Trek. Longo Borghini was een van de grootste concurrenten van Annemiek van Vleuten in de strijd om de roze trui.
Longo Borghini viel in een lastige afdaling, maar reed de etappe nog wel uit en passeerde de meet als negentiende. Ze raakte haar tweede plaats in het algemeen klassement kwijt. Onderzoek in het ziekenhuis meteen na de crash bracht geen heel zware blessures aan het licht, zoals breuken, maar woensdagochtend leek het de ploeg toch beter als Longo Borghini niet op de fiets zou stappen.
"Ze heeft een goede nacht gehad en de controles van vanochtend tonen geen tekenen van een hersenschudding", meldde de ploeg. "Ze heeft echter nog steeds aanzienlijke pijn en daarom gelooft het team dat het de juiste beslissing is om niet te starten."
De zesde rit voert de rensters woensdag over 104,4 kilometer door en rond Canelli. Van Vleuten (Movistar) leidt in het algemeen klassement met een voorsprong van 2 minuten en 7 seconden op de Duitse Antonia Niedermaier.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
13 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
14 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
18 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
18 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
20 uur geleden