Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vleuten hoopt in Vuelta voor ommekeer te zorgen

Van Vleuten hoopt in Vuelta voor ommekeer te zorgen

TORREVIEJA (ANP) - Annemiek van Vleuten hoopt dat de Vuelta volgende week de ommekeer vormt in een voor haar tot nog toe teleurstellend verlopen seizoen. Ze kan de Ronde van Spanje voor de derde keer op een rij op haar naam schrijven.

"Mijn jaar valt tot nu toe een beetje tegen", bekent de 40 jaar oude Van Vleuten. "Het is tot nog toe niet mijn beste seizoen, omdat ik wat pech heb gehad met lekke banden, crashes enzovoort."

Van Vleuten reeg de successen vorig jaar aaneen, maar wacht dit jaar nog op haar eerste overwinning. Zo'n lange droogte in de eerste maanden van het jaar is haar sinds 2015 niet overkomen. "Maar ik geniet van racen met mijn hart, ook al kon ik niet racen zoals ik wilde. Ik voelde in de Waalse Pijl dat mijn lichaam in vorm aan het komen was. Ik had een goede race en kon goed aanvallen. Daar put ik vertrouwen uit en ik zal niet terugkijken op wat er eerder is gebeurd."

Eerste dagen

Maandag is de eerste etappe van de Vuelta. Van Vleuten kijkt al voorzichtig uit naar de laatste dagen, want op de zesde dag doet het peloton de streek Cantabrië aan. "Ik ben heel blij dat we daar terugkomen, want het is een prachtige regio. Ik hou ook van Cantabrië omdat mijn vriend daar vandaan komt, dus dit maakt de regio heel speciaal voor mij."

Zondag eindigt de Ronde van Spanje rond de Lagos de Covadonga, in het noorden van Spanje. "Het is heel goed dat ze Lagos de Covadonga aan het parcours hebben toegevoegd", aldus de regerend wereldkampioene. "Het is belangrijk om beklimmingen van naam te hebben om meer impact aan de races te geven. Mensen in Nederland raakten enthousiast toen ze hoorden dat we naar Lagos de Covadonga reden. Ik denk echt dat deze grote namen iets toevoegen aan het evenement. Dat is een hele goede stap."

Afscheidsjaar

Van Vleuten is bezig aan haar afscheidsjaar.

Meer uit Sport

Vingegaard wint Tourcriterium van Saitama

SAITAMA (ANP/BELGA) - Vuelta-winnaar Jonas Vingegaard heeft het Tourcriterium in het Japanse Saitama gewonnen. De Deen van Visma - Lease a Bike versnelde in de slotkilometers en bleef het peloton nipt voor. De Italiaan Jonathan Milan won de sprint om de tweede plaats, de Australiër Kaden Groves werd derde.

2 uur geleden
Norris verovert pole in GP van São Paulo, Verstappen zestiende

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.

13 uur geleden
Tennisster Rybakina verslaat Sabalenka en wint WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).

15 uur geleden
Tennisser Djokovic klopt Musetti en wint in Athene 101e titel

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.

15 uur geleden
Veldrijdster Van der Heijden verovert voor het eerst EK-titel

MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.

19 uur geleden
Piastri valt uit in sprintrace in São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.

20 uur geleden
Italiaanse motorcoureur Bezzecchi start vanaf pole in Portugal

PORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.

22 uur geleden