Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vleuten gunt 'topatlete' Van Dijk de wereldtitel

Van Vleuten gunt 'topatlete' Van Dijk de wereldtitel

BRUGGE (ANP) - Zelf was ze tweemaal wereldkampioen tijdrijden en Annemiek van Vleuten kroonde zich deze zomer ook tot olympisch kampioen op de zware wielerdiscipline. Bij de WK in Brugge moest de Wageningse maandag genoegen nemen met de derde plek, achter Ellen van Dijk en de Zwitserse Marlen Reusser. "'Ellen is de verdiende kampioen op dit parcours en ik ben heel blij voor haar", zei Van Vleuten, zaterdag een van de favorieten voor winst in de wegrace.

Van Vleuten was de beste tijdrijdster van de wereld in 2017 en 2018, op lastigere parcoursen. Ze wist dat het voor haar moeilijk zou worden op het volkomen vlakke traject tussen Knokke-Heist en Brugge. "Ik had natuurlijk wel zelf gehoopt op een derde wereldtitel, maar Ellen is de verdiende kampioen. Ik reed zelf een heel goede tijdrit, trapte heel hoge wattages en ik viel ook nergens stil. Ik denk niet dat ik al zo vaak zo’n hoog vermogen heb gereden in mijn carrière. Als dat dan de derde plek oplevert, dan moet je daar mee leven. Dan moet ik aanvaarden dat er twee renners gewoon beter zijn."

Een "topatlete", noemde Van Vleuten haar landgenote, die in 2013 ook wereldkampioen tijdrijden was. "Ellen is super professioneel en bovendien een fijne collega. Je kan altijd op haar rekenen. Ik weet hoe hard ze werkt en ze verdient deze titel. Ze heeft de trui nu terug in haar bezit, na zo’n lange tijd zonder. Dat gaat haar enorm veel plezier opleveren en haar een 'boost' geven voor woensdag ook in de gemengde ploegentijdrit. Daar vaardigen we een sterk ploegje af. Dat wordt leuk, na afloop tenminste. Eerst wordt het enorm afzien."

Meer uit Sport

Honkballers definitief uitgeschakeld in World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.

3 uur geleden
TT van Assen uitgeroepen tot beste grand prix van 2025

ASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.

9 uur geleden
Trump roept Australië op Iraanse voetbalsters asiel te geven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.

10 uur geleden
Paraskiër Kampschreur wint super-G, eerste goud voor Nederland

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.

13 uur geleden
Verstappen gaat midden in F1-seizoen racen op Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.

16 uur geleden
Voorbeeld Bogaerts kijkt al uit naar de volgende Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."

17 uur geleden
Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

1 dag geleden