Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vleuten gunt 'topatlete' Van Dijk de wereldtitel

Van Vleuten gunt 'topatlete' Van Dijk de wereldtitel

BRUGGE (ANP) - Zelf was ze tweemaal wereldkampioen tijdrijden en Annemiek van Vleuten kroonde zich deze zomer ook tot olympisch kampioen op de zware wielerdiscipline. Bij de WK in Brugge moest de Wageningse maandag genoegen nemen met de derde plek, achter Ellen van Dijk en de Zwitserse Marlen Reusser. "'Ellen is de verdiende kampioen op dit parcours en ik ben heel blij voor haar", zei Van Vleuten, zaterdag een van de favorieten voor winst in de wegrace.

Van Vleuten was de beste tijdrijdster van de wereld in 2017 en 2018, op lastigere parcoursen. Ze wist dat het voor haar moeilijk zou worden op het volkomen vlakke traject tussen Knokke-Heist en Brugge. "Ik had natuurlijk wel zelf gehoopt op een derde wereldtitel, maar Ellen is de verdiende kampioen. Ik reed zelf een heel goede tijdrit, trapte heel hoge wattages en ik viel ook nergens stil. Ik denk niet dat ik al zo vaak zo’n hoog vermogen heb gereden in mijn carrière. Als dat dan de derde plek oplevert, dan moet je daar mee leven. Dan moet ik aanvaarden dat er twee renners gewoon beter zijn."

Een "topatlete", noemde Van Vleuten haar landgenote, die in 2013 ook wereldkampioen tijdrijden was. "Ellen is super professioneel en bovendien een fijne collega. Je kan altijd op haar rekenen. Ik weet hoe hard ze werkt en ze verdient deze titel. Ze heeft de trui nu terug in haar bezit, na zo’n lange tijd zonder. Dat gaat haar enorm veel plezier opleveren en haar een 'boost' geven voor woensdag ook in de gemengde ploegentijdrit. Daar vaardigen we een sterk ploegje af. Dat wordt leuk, na afloop tenminste. Eerst wordt het enorm afzien."

Meer uit Sport

Thialf prijst zichzelf aan voor olympisch schaatstoernooi in 2030

ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.

16 uur geleden
Van de Wouw vroeg uitgeschakeld op sprint bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.

16 uur geleden
Wielrenner Pidcock keert terug in Tour de France

ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.

18 uur geleden
Russell negeert bookmakers en tipt Verstappen als titelfavoriet

BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.

19 uur geleden
Australian Open-winnaar Alcaraz te moe voor toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.

20 uur geleden
Tennisster Lamens verdwijnt uit top honderd wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.

21 uur geleden
Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

1 dag geleden