Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vleuten gunt 'topatlete' Van Dijk de wereldtitel

Van Vleuten gunt 'topatlete' Van Dijk de wereldtitel

BRUGGE (ANP) - Zelf was ze tweemaal wereldkampioen tijdrijden en Annemiek van Vleuten kroonde zich deze zomer ook tot olympisch kampioen op de zware wielerdiscipline. Bij de WK in Brugge moest de Wageningse maandag genoegen nemen met de derde plek, achter Ellen van Dijk en de Zwitserse Marlen Reusser. "'Ellen is de verdiende kampioen op dit parcours en ik ben heel blij voor haar", zei Van Vleuten, zaterdag een van de favorieten voor winst in de wegrace.

Van Vleuten was de beste tijdrijdster van de wereld in 2017 en 2018, op lastigere parcoursen. Ze wist dat het voor haar moeilijk zou worden op het volkomen vlakke traject tussen Knokke-Heist en Brugge. "Ik had natuurlijk wel zelf gehoopt op een derde wereldtitel, maar Ellen is de verdiende kampioen. Ik reed zelf een heel goede tijdrit, trapte heel hoge wattages en ik viel ook nergens stil. Ik denk niet dat ik al zo vaak zo’n hoog vermogen heb gereden in mijn carrière. Als dat dan de derde plek oplevert, dan moet je daar mee leven. Dan moet ik aanvaarden dat er twee renners gewoon beter zijn."

Een "topatlete", noemde Van Vleuten haar landgenote, die in 2013 ook wereldkampioen tijdrijden was. "Ellen is super professioneel en bovendien een fijne collega. Je kan altijd op haar rekenen. Ik weet hoe hard ze werkt en ze verdient deze titel. Ze heeft de trui nu terug in haar bezit, na zo’n lange tijd zonder. Dat gaat haar enorm veel plezier opleveren en haar een 'boost' geven voor woensdag ook in de gemengde ploegentijdrit. Daar vaardigen we een sterk ploegje af. Dat wordt leuk, na afloop tenminste. Eerst wordt het enorm afzien."

Meer uit Sport

Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

14 uur geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

23 uur geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

1 dag geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

1 dag geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

1 dag geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

2 dagen geleden