Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vleuten en Van der Poel genomineerd voor wielerprijzen

Van Vleuten en Van der Poel genomineerd voor wielerprijzen

UTRECHT (ANP) - Annemiek van Vleuten is opnieuw genomineerd voor de titel Wielrenster van het Jaar. Van Vleuten, die in haar afscheidsjaar de Vuelta en de Giro d'Italia won, kreeg de onderscheiding al vier keer eerder. Bij de vrouwen zijn ook Demi Vollering, Mischa Bredewold en Puck Pieterse genomineerd. Tweevoudig wereldkampioen Mathieu van der Poel behoort tot de kanshebbers bij de mannen.

Van der Poel werd dit jaar wereldkampioen op de weg en bij het veldrijden en won ook Milaan-San-Remo en Parijs-Roubaix. Naast hem zijn ook Wout Poels, Thymen Arensman, Dylan van Baarle en baanwielrenners Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland genomineerd. Van Baarle werd vorig jaar uitgeroepen tot Wielrenner van het Jaar.

Vollering, die dit jaar de Tour de France voor vrouwen won, werd eerder al bekroond met de Vélo d'Or, een mondiale prijs. Pieterse is genomineerd voor twee prijzen, want ze maakt ook kans op de titel Talent van het Jaar. In die categorie krijgt ze concurrentie van Shirin van Anrooij en Olav Kooij.

Beste wielerploeg

Nieuw dit jaar is dat er ook een prijs is voor de beste wielerploeg. Voor die prijs zijn Team Jumbo-Visma, de Nederlandse baanploeg en vrouwenploegTeam SD Worx, waarvoor onder meer Vollering rijdt, genomineerd.

De prijzen worden uitgereikt tijdens het Wielergala op maandag 27 november plaats in Utrecht. Het evenement wordt georganiseerd door oud-renners die zich verenigd hebben in de Club 48.

Meer uit Sport

Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

1 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

1 uur geleden
Noorwegen evenaart record van zestien keer goud, Nederland vijfde

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor de zestiende keer een gouden medaille gewonnen. Dat gebeurde bij de teamsprint op de Noordse combinatie. Noorwegen evenaarde daarmee de prestatie van de vorige Winterspelen in 2022 in Beijing, toen de Scandinaviërs op een recordaantal van zestien gouden plakken uitkwamen.

1 uur geleden
Nuis is meer dan tevreden met 'hoogst haalbare' bronzen medaille

MILAAN (ANP) - Voor Kjeld Nuis voelt het brons op de 1500 meter bij de Spelen van Milaan alsof hij goud heeft gewonnen. De 36-jarige schaatser pakte na zijn olympische titels van Pyeongchang en Beijing voor de derde Spelen op rij een medaille op de schaatsmijl. "Het meest realistische vandaag was brons en als ik dat dan haal, heb ik het hoogst haalbare gepresteerd. Dan moet je supertrots zijn."

1 uur geleden
Oranje-schaatsers op Spelen voor het eerst sinds 1994 zonder goud

MILAAN (ANP) - De Oranje-schaatsers hebben bij de Winterspelen in Milaan voor het eerst geen gouden medaille gewonnen op de vijf individuele afstanden. In 1994 kwam het voor het laatst voor dat Nederland niet wist te winnen op de 500, 1000, 1500, 5000 en 10.000 meter.

2 uur geleden
Wennemars spreekt na vierde plaats op 1500 meter van 'klotefilm'

MILAAN (ANP) - Joep Wennemars sprak na afloop van de 1500 meter op de Olympische Spelen van een "klotefilm". De 23-jarige schaatser eindigde in het Milano Speed Skating Stadium als vierde. Eerder greep hij op de 1000 meter ook net naast een medaille, toen de Chinees Lian Ziwen hem hinderde op de kruising.

2 uur geleden
Emotionele Nuis heeft gedroomd van podiumplek op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis heeft gedroomd van een podiumplek op de 1500 meter. Dat zei hij na zijn bronzen race in een emotioneel interview met de NOS. "Het voelde alsof ik gewonnen had", zei Nuis. "Vanaf meter één verliep het precies zoals ik wilde."

2 uur geleden