Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vleuten en Van der Poel genomineerd voor wielerprijzen

Van Vleuten en Van der Poel genomineerd voor wielerprijzen

UTRECHT (ANP) - Annemiek van Vleuten is opnieuw genomineerd voor de titel Wielrenster van het Jaar. Van Vleuten, die in haar afscheidsjaar de Vuelta en de Giro d'Italia won, kreeg de onderscheiding al vier keer eerder. Bij de vrouwen zijn ook Demi Vollering, Mischa Bredewold en Puck Pieterse genomineerd. Tweevoudig wereldkampioen Mathieu van der Poel behoort tot de kanshebbers bij de mannen.

Van der Poel werd dit jaar wereldkampioen op de weg en bij het veldrijden en won ook Milaan-San-Remo en Parijs-Roubaix. Naast hem zijn ook Wout Poels, Thymen Arensman, Dylan van Baarle en baanwielrenners Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland genomineerd. Van Baarle werd vorig jaar uitgeroepen tot Wielrenner van het Jaar.

Vollering, die dit jaar de Tour de France voor vrouwen won, werd eerder al bekroond met de Vélo d'Or, een mondiale prijs. Pieterse is genomineerd voor twee prijzen, want ze maakt ook kans op de titel Talent van het Jaar. In die categorie krijgt ze concurrentie van Shirin van Anrooij en Olav Kooij.

Beste wielerploeg

Nieuw dit jaar is dat er ook een prijs is voor de beste wielerploeg. Voor die prijs zijn Team Jumbo-Visma, de Nederlandse baanploeg en vrouwenploegTeam SD Worx, waarvoor onder meer Vollering rijdt, genomineerd.

De prijzen worden uitgereikt tijdens het Wielergala op maandag 27 november plaats in Utrecht. Het evenement wordt georganiseerd door oud-renners die zich verenigd hebben in de Club 48.

Meer uit Sport

Skilegende Lindsey Vonn zeker van deelname aan Winterspelen

NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.

2 uur geleden
Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

11 uur geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

13 uur geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

17 uur geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

21 uur geleden
Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

1 dag geleden
Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

1 dag geleden