Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vleuten en Van der Poel genomineerd voor wielerprijzen

Van Vleuten en Van der Poel genomineerd voor wielerprijzen

UTRECHT (ANP) - Annemiek van Vleuten is opnieuw genomineerd voor de titel Wielrenster van het Jaar. Van Vleuten, die in haar afscheidsjaar de Vuelta en de Giro d'Italia won, kreeg de onderscheiding al vier keer eerder. Bij de vrouwen zijn ook Demi Vollering, Mischa Bredewold en Puck Pieterse genomineerd. Tweevoudig wereldkampioen Mathieu van der Poel behoort tot de kanshebbers bij de mannen.

Van der Poel werd dit jaar wereldkampioen op de weg en bij het veldrijden en won ook Milaan-San-Remo en Parijs-Roubaix. Naast hem zijn ook Wout Poels, Thymen Arensman, Dylan van Baarle en baanwielrenners Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland genomineerd. Van Baarle werd vorig jaar uitgeroepen tot Wielrenner van het Jaar.

Vollering, die dit jaar de Tour de France voor vrouwen won, werd eerder al bekroond met de Vélo d'Or, een mondiale prijs. Pieterse is genomineerd voor twee prijzen, want ze maakt ook kans op de titel Talent van het Jaar. In die categorie krijgt ze concurrentie van Shirin van Anrooij en Olav Kooij.

Beste wielerploeg

Nieuw dit jaar is dat er ook een prijs is voor de beste wielerploeg. Voor die prijs zijn Team Jumbo-Visma, de Nederlandse baanploeg en vrouwenploegTeam SD Worx, waarvoor onder meer Vollering rijdt, genomineerd.

De prijzen worden uitgereikt tijdens het Wielergala op maandag 27 november plaats in Utrecht. Het evenement wordt georganiseerd door oud-renners die zich verenigd hebben in de Club 48.

Meer uit Sport

Schaatsster Lancee voor het eerst Nederlands kampioen allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.

1 uur geleden
Schaatser Hollaar wint 1500 op NK allround, Bosker aan de leiding

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.

1 uur geleden
Schaatsster Lancee verstevigt leiding NK allround na 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).

2 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint eerste race MotoGP, Márquez valt uit

BURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.

3 uur geleden
Atleet Takele wint marathon Tokio opnieuw, parcoursrecord Kosgei

TOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.

4 uur geleden
Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

18 uur geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

21 uur geleden