Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Vleuten en Evenepoel in rode trui naar finish in Madrid

Van Vleuten en Evenepoel in rode trui naar finish in Madrid

MADRID (ANP) - Als er niets geks gebeurt, worden Annemiek van Vleuten en Remco Evenepoel in Madrid gehuldigd als winnaars van de Vuelta. Van Vleuten verdedigt in de vijfde en laatste etappe van de Challenge by La Vuelta een voorsprong van 1 minuut en 51 seconden op de Italiaanse Elisa Longo Borghini. De 39-jarige Nederlandse won dit jaar al de Giro en de Tour de France voor vrouwen.

De slotetappe gaat over 96 kilometer en bestaat uit zeventien rondes door Madrid. Naar verwachting is rond 14.30 uur bekend of Van Vleuten haar 'hattrick' compleet heeft. De Wageningse kopvrouw van de Movistar-ploeg nam donderdag de leiding in de Challenge by La Vuelta door een bergetappe te winnen.

Bij de mannen staat Evenepoel na drie weken koersen op het punt om zijn eerste grote ronde te winnen. De 22-jarige Belg van Quick-Step - Alpha Vinyl kwam zaterdag de laatste bergetappe zonder problemen door. Evenepoel is nog 96,7 kilometer verwijderd van de eindzege. De renners starten rond 17.30 uur iets buiten Madrid in Las Rozas en rijden daarna tien rondes door de stad. Rond 20.00 uur is de finish. Evenepoel wordt de eerste Belgische winnaar van een grote ronde in 44 jaar.

Meer uit Sport

Broeders-Bol wint bij EK-debuut brons op 800 meter in recordtijd

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft haar overstap naar de 800 meter een ongedachte bekroning gegeven met de bronzen medaille bij haar EK-debuut. De 26-jarige Nederlandse topatlete eindigde in de finale in het uitverkochte Alexander Stadium van Birmingham als derde in 1.55,54. Daarmee evenaarde ze de Nederlandse recordtijd waarmee Ellen van Langen op de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 historisch goud won.

2 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp in Cincinnati naar tweede ronde

CINCINNATI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Cincinnati. De 30-jarige tennisser rekende in twee sets af met 'lucky loser' Aleksandr Sjevtsjenko uit Kazachstan: 6-4 6-4.

2 uur geleden
Van Klinken dubbelt weer: na zilver met kogel nu goud met discus

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft op de EK atletiek in Birmingham goud veroverd bij het discuswerpen. Ze maakte haar favorietenrol meer dan waar met haar verste worp van 67,67 meter in de finale. Ze wierp bijna 2 meter verder dan de Duitse Shanice Craft, die zilver won met 65,72.

2 uur geleden
Koster: zilver op 10.000 meter is ook voor mijn zieke coach

BIRMINGHAM (ANP) - Maureen Koster noemde haar zilveren medaille op de 10.000 meter bij de EK atletiek in Birmingham de 'kers op de taart' in een lange carrière, waarin het zo vaak net niet lukte een medaille te winnen. "Naast dat ik heel goed kan hardlopen, heb ik nu bewezen dat ik ook medailles kan winnen", zei ze na afloop.

2 uur geleden
De Jong strandt in eerste ronde tennistoernooi Cincinnati

CINCINNATI (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van het masterstoernooi van Cincinnati. De Nederlandse nummer 106 van de wereldranglijst verloor in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-4 6-4.

2 uur geleden
Atlete Koster neemt revanche met zilver op 10.000 meter op EK

BIRMINGHAM (ANP) - Atlete Maureen Koster heeft voor een grote verrassing gezorgd door in Birmingham het zilver te winnen op de 10.000 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek. Het is haar eerste grote medaille outdoor. De 34-jarige atlete moest alleen Nadia Battocletti voor zich dulden. De Italiaanse rende met een machtige eindsprint naar haar tweede gouden medaille in het uitverkochte Alexander Stadium. Ze was ook al de beste op de 5000 meter.

3 uur geleden
Steenbergen bezorgt gemengde estafette opnieuw zilver

SAINT-DENIS (ANP) - De gemengde estafetteploeg heeft op de EK zwemmen op de 4x100 meter vrije slag het zilver veroverd. Marrit Steenbergen maakte als laatste zwemster een grote achterstand goed in het Olympic Aquatic Centre van Parijs en hielp de ploeg, die verder bestond uit Sean Niewold, Merlin Belmon en Milou van Wijk, aan een nieuw nationaal record van 3.20,09.

4 uur geleden