Van Vleuten en Evenepoel in rode trui naar finish in Madrid
MADRID (ANP) - Als er niets geks gebeurt, worden Annemiek van Vleuten en Remco Evenepoel in Madrid gehuldigd als winnaars van de Vuelta. Van Vleuten verdedigt in de vijfde en laatste etappe van de Challenge by La Vuelta een voorsprong van 1 minuut en 51 seconden op de Italiaanse Elisa Longo Borghini. De 39-jarige Nederlandse won dit jaar al de Giro en de Tour de France voor vrouwen.
De slotetappe gaat over 96 kilometer en bestaat uit zeventien rondes door Madrid. Naar verwachting is rond 14.30 uur bekend of Van Vleuten haar 'hattrick' compleet heeft. De Wageningse kopvrouw van de Movistar-ploeg nam donderdag de leiding in de Challenge by La Vuelta door een bergetappe te winnen.
Bij de mannen staat Evenepoel na drie weken koersen op het punt om zijn eerste grote ronde te winnen. De 22-jarige Belg van Quick-Step - Alpha Vinyl kwam zaterdag de laatste bergetappe zonder problemen door. Evenepoel is nog 96,7 kilometer verwijderd van de eindzege. De renners starten rond 17.30 uur iets buiten Madrid in Las Rozas en rijden daarna tien rondes door de stad. Rond 20.00 uur is de finish. Evenepoel wordt de eerste Belgische winnaar van een grote ronde in 44 jaar.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
5 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
5 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
6 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
7 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
7 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden