Van Vleuten dankbaar na laatste kilometers als wielerprof
ARNHEM (ANP) - Bij het definitieve afscheid noemde Annemiek van Vleuten zich zondag in Arnhem een geluksvogel. "Wielrennen kwam toevallig op mijn pad en het heeft me zo veel gebracht", vertelde de 40-jarige wielrenster na de laatste rit van de Simac Ladies Tour in Arnhem. Met onder meer vier wereldtitels en olympisch goud op zak verlaat ze het vrouwenpeloton dat mede door haar gedreven aanpak een stuk professioneler is geworden.
Een rol om de dag- of eindzege speelde ze niet. "Ik had in die eerste groep moeten zitten, ik heb even zitten slapen", mopperde ze kort voor de camera van de NOS. "Maar daarna heb ik in die tweede groep lekker zitten genieten."
Nog twee wedstrijden
Het vorig jaar al aangekondigde einde van haar carrière leidde tot een zomer vol emoties waarbij ze haar afscheid van het hotel in het Italiaanse Livigno, waar ze zich vaak op hoogte voorbereidde, het moeilijkst vond. "Toen ik daar voor het laatst vertrok, nam ik zo veel herinneringen mee. Ik heb wel een uur gehuild", vertelde ze eerder in Glasgow waar ze in augustus haar laatste WK reed. Ook het afscheid van de Tour had al traantjes opgeleverd. Deels ook omdat ze na haar winst vorig jaar nu het podium net miste.
Ze had na de WK nog twee wedstrijden te gaan, waarvan ze de Ronde van Scandinavië won en de Ladies Tour afsloot als 23e.
Olympisch kampioen
De loopbaan van Van Vleuten kreeg tijdens de Spelen van Rio de Janeiro in 2016 een merkwaardige wending. Bij haar val in de wegwedstrijd, waar ze vrijwel zeker op weg was naar de olympische titel, liep ze een zware hersenschudding en drie breukjes in haar wervelkolom op. Ze zag het niet per se als een negatieve ervaring, het was ook het moment geweest waarop ze ontdekte hoe goed ze eigenlijk was.
Sindsdien won ze vier keer de Giro, drie keer de Vuelta, de eerste editie van de Tour de France Femmes, tal van klassiekers en vier wereldtitels: twee in de wegrace (2019 en 2022) en twee op de tijdrit (2017 en 2018). In Tokio werd ze in 2021 bovendien olympisch kampioen tijdrijden.
Jonge atleten
Ze noemt haar wereldtitel in Yorkshire (2019) na een solo van meer dan 100 kilometer haar mooiste overwinning. Die van Wollongong van vorig jaar, fietsend met een breuk in haar elleboog "was qua entertainment voor het publiek mooier", vertelde ze in Glasgow.
Met name na de Tour voelde ze zich leeg, zonder doel. "Nu ga ik iets zoeken waarin ik me kan ontwikkelen. Nee, ik word geen ploegleider. Ik denk meer aan het begeleiden van jonge atleten, niet per se in het wielrennen. Ik ga me bezinnen op waar mijn kwaliteiten liggen."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
13 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
16 uur geleden