Van Vleuten begint als 'blij mens' aan Tour voor vrouwen
LIVOGNO (ANP) - Hoewel ze de hype rond de koers overdreven vindt, kijkt ook Annemiek van Vleuten uit naar de Tour de France voor vrouwen. Zondag, nog voor de mannen hun Tour afsluiten, strijdt het vrouwenpeloton op de Champs-Elysées om de eerste gele trui. De 39-jarige renster van Movistar is blij met de belangstelling voor de achtdaagse rittenkoers, die officieel voor het laatst in 1993 werd gehouden. "Het is natuurlijk wel een soort erkenning."
Van Vleuten verblijft na haar eindzege in de Giro Donne in Livigno, vaak haar uitvalsbasis in de Noord-Italiaanse bergen. Ditmaal is ze er vooral om de accu op te laden. "Op een berg zitten en tot rust komen", noemt ze het. "Vijf van onze zes Tourrensters doen de dubbel. Ik heb ze opgedragen iets te doen waar ze blij van worden. Ik doe dat hier."
Van Vleuten won de Italiaanse rittenkoers anderhalve week geleden met overmacht waar landgenote Demi Vollering, wellicht in de Tour haar voornaamste concurrente, ontbrak. "Vorig jaar vond ik de Giro niet passen in mijn voorbereiding op de Olympische Spelen, met name voor de tijdrit. Dit jaar zag ik geen belemmering, al vond ik het mentaal wel een uitdaging. Als ik al twijfelde dan ging het vooral over dat aspect. Met rijden voor een klassement voel je altijd druk."
Minder stress
Ze wilde de Giro, die ze eerder al twee keer won, ook per se rijden uit respect. "Omdat ik niet snap dat de Tour nu al zo veel hoger staat aangeschreven. De Giro is zo'n mooie koers in zo'n mooi land. Ik heb er volle bak gereden."
Want hoe blij ze ook is met het feit dat Tourorganisator ASO na jaren het vrouwenwielrennen serieus omarmt, een beetje tegengas is op zijn plaats. "De Tour wordt gehypet, net als de Olympische Spelen. Die wegwedstrijd daar heeft een vrij laag niveau. Mensen moeten vooral niet het wielrennen reduceren tot de Tour de France. Het is niet de heilige graal, al zal het ongetwijfeld gaan leven. Wielerfans die al drie weken naar de Tour hebben gekeken, doen dat wellicht een week langer."
De Tour begint met een sprintetappe en gaat daarna in oostelijke richting naar eindpunt La Planche des Belles Filles. "Met name in de laatste twee dagen moeten we vol aan de bak. Ik denk niet dat je in de Tour nog per dag verbetert, hooguit mentaal misschien. Maar ik heb ook genoeg ervaring en ik ben onder Louis Delahaije (haar trainer) mezelf minder verplichtingen gaan opleggen. Ik ben dankzij hem een blijer mens geworden, minder gefocust, alleen op dagen die het verschil kunnen maken. Ik heb veel minder stress en veel betere resultaten."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geleden