Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Veldhuizen stopt als burgemeester van Enschede

Van Veldhuizen stopt als burgemeester van Enschede

ENSCHEDE (ANP) - Burgemeester Onno van Veldhuizen van de gemeente Enschede vertrekt als burgemeester. Hij schrijft aan zijn "lieve stadsgenoten" dat er iets anders op zijn pad is gekomen. Wat dat precies is, vertelt hij pas als alles rond in.

Van Veldhuizen (58) is sinds 2015 burgemeester van de Twentse stad. Zijn ambtstermijn loopt op 2 oktober af. Eerder was hij burgemeester van Hoorn (2003-2015) en van Nieuwkoop (1999-2003). Eind oktober 2020 belandde Van Veldhuizen met hoge koorts en longontsteking in het ziekenhuis na een coronabesmetting. Half maart keerde hij na vijf maanden afwezigheid weer terug op zijn post.

Locoburgemeester Niels van den Berg zegt namens het college dat Enschede en de regio met het afscheid van Van Veldhuizen "een ervaren en gedreven burgemeester, een betrokken burgervader en een bestuurder met een uitgebreid netwerk in Nederland, Duitsland en daarbuiten" verliest.

Meer uit Binnenland

Bezorgde medewerkers eisen terugtrekking NPO uit songfestival

HILVERSUM (ANP) - Vierhonderd medewerkers van de publieke omroepen willen dat de NPO de beslissing om deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival terugdraait. Dat staat in een brief aan de directie en de raad van bestuur van de NPO. De brandbrief is ook online te lezen en heeft als titel #NietMijnSongfestival.

30 minuten geleden
Duizenden donaties voor noodlijdende zeehondenopvang Waddenzee

LAUWERSOOG (ANP) - De noodlijdende zeehondenopvang in de Waddenzee krijgt veel donaties binnen van bezorgde mensen, na het nieuws dat het centrum in de provincie Groningen bijna failliet gaat. Volgens een woordvoerster van het betreffende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) is dinsdagmiddag al ruim 1,5 ton binnengekomen via de eigen site en is er ook een crowdfunding gestart. Daarop is inmiddels ruim 30.000 euro binnengekomen.

1 uur geleden
Tbs van man die 15-jarige Ximena doodstak verlengd met 2 jaar

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de tbs-maatregel voor Stanley A. (39), die in 2012 in Den Haag de 15-jarige Ximena doodstak, met twee jaar verlengd. A. werd in 2013 veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging.

3 uur geleden
Burgemeester Oldebroek: diefstal regenboogvlaggen afschuwelijk

OLDEBROEK (ANP) - Burgemeester Tanja Haseloop-Amsing van Oldebroek noemt de diefstal van regenboogvlaggen in haar gemeente "afschuwelijk" en "belachelijk". De burgemeester zegt zes à zeven meldingen te hebben ontvangen en roept inwoners op aangifte te doen als ze dat nog niet hebben gedaan. Bij de politie zijn vier meldingen binnengekomen.

3 uur geleden
OM: brandstichtingen tijdens Pride 2025 waren gepland

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat twee brandstichtingen tijdens Pride Amsterdam vorig jaar een vooropgezet plan waren, van de 27-jarige verdachte Anes A. Vlak voor de brandstichtingen in een trein en in een tijdelijke kleedkamer in het Centraal Station in Amsterdam zou A. op Instagram verwijzingen naar IS-sites hebben gepost, waarmee hij volgens het OM de IS-ideologie verheerlijkte.

4 uur geleden
Maand na spoorsabotage Prinsjesdag nog geen informatie

AMSTERDAM (ANP) - De politie wil bijna een maand na de spoorsabotage op Prinsjesdag nog altijd niets zeggen over het lopende onderzoek. "Er zijn geen updates te geven, dus ook niet of er aanhoudingen zijn verricht", aldus een woordvoerder. Er werden toen op 35 plekken in het land objecten zoals ijzeren staven op het spoor gelegd. Dat zorgde voor verstoring van treinverkeer in het land.

4 uur geleden
College: anti-rookstichting ongelijk in 'sjoemelsigaret'-zaak

DEN HAAG (ANP) - Wanneer de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) meet of filtersigaretten wel of niet te schadelijk zijn, hoeft het geen gebruik te maken van een strengere meetmethode. Zo oordeelt het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) in een definitief besluit over de jarenlange zaak over zogeheten sjoemelsigaretten.

5 uur geleden