Van Veldhuizen stopt als burgemeester van Enschede
ENSCHEDE (ANP) - Burgemeester Onno van Veldhuizen van de gemeente Enschede vertrekt als burgemeester. Hij schrijft aan zijn "lieve stadsgenoten" dat er iets anders op zijn pad is gekomen. Wat dat precies is, vertelt hij pas als alles rond in.
Van Veldhuizen (58) is sinds 2015 burgemeester van de Twentse stad. Zijn ambtstermijn loopt op 2 oktober af. Eerder was hij burgemeester van Hoorn (2003-2015) en van Nieuwkoop (1999-2003). Eind oktober 2020 belandde Van Veldhuizen met hoge koorts en longontsteking in het ziekenhuis na een coronabesmetting. Half maart keerde hij na vijf maanden afwezigheid weer terug op zijn post.
Locoburgemeester Niels van den Berg zegt namens het college dat Enschede en de regio met het afscheid van Van Veldhuizen "een ervaren en gedreven burgemeester, een betrokken burgervader en een bestuurder met een uitgebreid netwerk in Nederland, Duitsland en daarbuiten" verliest.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse reisapp Polarsteps mag niet meer op diensttelefoons van Defensie. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie zaterdag na berichtgeving van Follow the Money (FTM). Uit onderzoek van het platform bleek dat tientallen militairen via de populaire app te volgen waren.
51 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - Ook zaterdag vinden in en nabij Overasselt door de politie zoekacties plaats. Waar precies naar gezocht wordt, is niet bekendgemaakt. De politie laat weten dat ze zichtbaar in de buurt aanwezig is.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De regio Rotterdam moet de komende jaren rekening houden met "ongekende verkeersopstoppingen" door onderhoud en vervanging van verouderde infrastructuur. Rijkswaterstaat en Metropoolregio Rotterdam Den Haag spreken van de "grootste onderhoudsopgave ooit". Ze verwachten dat als er niet wordt meegedacht vanuit de werkgevers, het verkeer volledig vast komt te staan.
2 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De inzamelingsactie voor de beveiliger die in Overasselt is doodgeschoten, heeft 20.000 euro opgehaald. Het streefbedrag is in de nacht van vrijdag op zaterdag verhoogd naar 22.000 euro.
3 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kiezers zijn ontevreden over het kabinet-Jetten, in aanloop naar Prinsjesdag over ongeveer anderhalve week. Volgens een enquête van onderzoeksbureau Ipsos I&O is 18 procent te spreken over het beleid van het kabinet. Dat is het laagste punt sinds het aantreden van Jetten (D66) als premier in februari.
14 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.
14 uur geleden