Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Veldhoven wil snellere EU-aanpak gerecycleerd plastic

Van Veldhoven wil snellere EU-aanpak gerecycleerd plastic

BRUSSEL (ANP) - Staatssecretaris Stientje van Veldhoven (Infrastructuur en Waterstaat) vraagt de Europese Commissie zo snel mogelijk met een voorstel te komen voor een verplichte hoeveelheid gerecycled materiaal in plastic. Ze wil dat Brussel binnen een jaar dit zogeheten gehalte recyclaat in plastic producten vaststelt en aankondigt. Volgens Van Veldhoven helpt zo’n signaal de recyclingsector door de crisis, betoogde ze tijdens een videoconferentie met haar EU-collega’s, vicevoorzitter Frans Timmermans van de commissie en EU-commissaris Virginijus Sinkevičius (Milieu).

Van Veldhoven dringt al langer in Brussel aan op maatregelen om sneller tot een kringloopeconomie te komen. De circulaire economie heeft volgens haar groot potentieel voor economische groei en banen, en draagt substantieel bij aan de klimaatneutraliteit die de EU in 2050 wil bereiken. De commissie focust op een groen herstel uit de coronacrisis.

Volgens Van Veldhoven is een sterke interne markt voor secundaire grondstoffen nodig om schaarste en een instabiele voorraad te voorkomen. De vraag naar hoogwaardig hergebruikt materiaal moet daarom worden aangemoedigd, maar daar zijn afspraken over nodig.

Meer uit Politiek

Van Weel herhaalt: EU-geld aan Sierra Leone gestopt om Bolle Jos

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel herhaalde vrijdag dat de Europese begrotingssteun aan Sierra Leone is gestopt omdat het Afrikaanse land de veroordeelde crimineel Jos Leijdekkers (ook bekend als Bolle Jos) niet wil uitleveren. Hij zei dat donderdag ook, maar later op de dag kwam vanuit de Europese Commissie het geluid dat de steun om technische redenen is stopgezet.

11 minuten geleden
Kabinet haalt geen kinderen uit Gaza voor medische behandeling

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt geen kinderen uit Gaza voor medische behandeling in Nederland. "Er is sprake van een beleidswijziging" in vergelijking met het vorige kabinet, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) donderdag in de Kamer.

20 uur geleden
Van Weel: Sierra Leone kan ruzie Bolle Jos binnen 24 uur oplossen

LUXEMBURG (ANP) - Het onmiddellijk stopzetten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone is volgens justitieminister David van Weel geen te grof middel om de regering van het Afrikaanse land te bewegen de veroordeelde drugscrimineel Jos Leijdekkers ('Bolle Jos') aan Nederland uit te leveren. "Sierra Leone kan dit binnen 24 uur oplossen door deze man op te pakken en uit te leveren aan ons", zei Van Weel, voor de vergadering met de EU-ministers van Justitie.

21 uur geleden
Heinen wil grens box 3 veranderen om kleine spaarder te ontzien

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) staat open voor een andere ondergrens voor de vermogensbelasting in box 3 om de kleine spaarder te ontzien. Dat zei de VVD-bewindsman op de tweede dag van de algemene financiële beschouwingen. "Ik had de inschatting gemaakt dat met de huidige grens de kleine spaarder wordt ontzien, maar de Kamer ziet dat anders."

21 uur geleden
Heinen verwacht grotere besparing na akkoord polder

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (VVD) van Financiën verwacht dat werkgevers en werknemers tot een sociaal akkoord komen dat een grotere besparing oplevert dan het kabinet geraamd had. Volgens hem hebben de sociale partners aangegeven die belofte waar te kunnen maken. Dat zei de bewindsman tijdens de algemene financiële beschouwingen.

21 uur geleden
Van Weel blij dat EU geen begrotingssteun aan Sierra Leone geeft

LUXEMBURG (ANP) - Minister David van Weel (Justitie) is tevreden met het besluit van de EU om dit jaar geen begrotingssteun meer aan Sierra Leone te geven, meldt hij op X. Nederland wil dat Sierra Leone de veroordeelde drugscrimineel Jos Leijdekkers (Bolle Jos) aan Nederland uitlevert, maar pogingen daartoe zijn tot nu toe op niets uitgelopen.

21 uur geleden
Heinen: belastingplan moet nog worden aangepast

DEN HAAG (ANP) - Het belastingplan moet nog worden aangepast aan de hand van wensen vanuit de Kamer, zei financiënminister Eelco Heinen (VVD) aan het begin van de tweede dag van de algemene financiële beschouwingen. "Dat is helder." Hij snapt "heel goed" dat partijen nog veranderingen willen. De bewindsman kondigde aan later in het debat te schetsen waar hij denkt dat mogelijke oplossingen liggen.

22 uur geleden