Van Veldhoven wil snellere EU-aanpak gerecycleerd plastic
BRUSSEL (ANP) - Staatssecretaris Stientje van Veldhoven (Infrastructuur en Waterstaat) vraagt de Europese Commissie zo snel mogelijk met een voorstel te komen voor een verplichte hoeveelheid gerecycled materiaal in plastic. Ze wil dat Brussel binnen een jaar dit zogeheten gehalte recyclaat in plastic producten vaststelt en aankondigt. Volgens Van Veldhoven helpt zo’n signaal de recyclingsector door de crisis, betoogde ze tijdens een videoconferentie met haar EU-collega’s, vicevoorzitter Frans Timmermans van de commissie en EU-commissaris Virginijus Sinkevičius (Milieu).
Van Veldhoven dringt al langer in Brussel aan op maatregelen om sneller tot een kringloopeconomie te komen. De circulaire economie heeft volgens haar groot potentieel voor economische groei en banen, en draagt substantieel bij aan de klimaatneutraliteit die de EU in 2050 wil bereiken. De commissie focust op een groen herstel uit de coronacrisis.
Volgens Van Veldhoven is een sterke interne markt voor secundaire grondstoffen nodig om schaarste en een instabiele voorraad te voorkomen. De vraag naar hoogwaardig hergebruikt materiaal moet daarom worden aangemoedigd, maar daar zijn afspraken over nodig.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat geen strafrechtelijk onderzoek uitvoeren naar PVV-Kamerlid Marjolein Faber. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van website Paternotte. Een Amsterdamse wijkagent deed in september aangifte van smaad en laster tegen Faber om uitspraken die ze over de agent deed tijdens een debat.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil "zorgvuldig haast maken" met de hersteloperatie voor toeslagenouders, maar Kamerleden zien geen concrete actie bij partijloos staatssecretaris Sandra Palmen.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer hekelt de grote vertraging die een meldpunt voor buitenlandse intimidatie oploopt. Het kabinet meldde deze week dat het meldpunt er pas medio 2028 zal zijn omdat "de vereiste juridische grondslag" ontbreekt. Een meerderheid van de Kamer vindt dat veel te laat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de Tweede Kamer wil andere regels rond het stichten van nieuwe scholen. Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) kwam al met aanpassingen van de wet, maar verschillende fracties kwamen woensdag tijdens een onderwijsdebat met andere suggesties.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland steunt de wederopbouw van Syrië dit jaar nog met 15 miljoen euro. Dat maakte minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag bekend tijdens de jaarvergadering van de Wereldbank in Bangkok.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt aan een fokverbod voor dolfijnen. Volgens staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn) kunnen dolfijnen in gevangenschap niet hun natuurlijke gedrag vertonen. Daarom wil hij het houden van dolfijnen uitfaseren. Erkens denkt dat het verbod over ongeveer twee jaar kan ingaan.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD wil kijken of woningen toch weer op het gas aangesloten kunnen worden. "Er is sprake van een woningcrisis en daar moeten we naar handelen", zei Kamerlid Jurgen Nobel in een debat. Dat aardgasvrije nieuwbouwwoningen sinds 2018 de norm zijn, werkt volgens hem krapte op het stroomnet in de hand en zou daarmee woningbouw vertragen.
4 uur geleden