Van Veenendaal: nederlaag Oranje goede les, maar teleurstellend
MARBELLA (ANP) - Aanvoerder Sari van Veenendaal van het Nederlands elftal noemde de nederlaag in de oefenwedstrijd tegen Spanje teleurstellend. Oranje verloor met 1-0 in Marbella, maar de keepster baalde vooral ook dat haar team zo weinig controle over de wedstrijd had. "Dit is een goeie les. De teleurstelling overheerst, maar liever nu dan later", zei ze.
Van Veenendaal vond niet dat Oranje zich had laten verrassen door Spanje. "We weten goed hoe Spanje speelt, alleen tegen zo'n technische en goede ploeg is het van belang dat je zelf aan de bal bent. Dat deden zij heel goed en wij niet. De hoeveelheid balbezit die zij hadden, die willen wij juist hebben" zei de aanvoerder.
De keepster zag op het veld hoe haar ploeggenoten vaak overal te laat kwamen. "Wat we van deze wedstrijd leren is dat we een bepaald deel op het veld moeten vinden waar we druk kunnen zetten en in de duels komen. Dat is de grootste les van vandaag."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.
7 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.
54 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.
1 uur geledenJAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
16 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
17 uur geleden